Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon erős indulat, depresszi...

Nagyon erős indulat, depresszió, szuicid gondolat, koncentrációs zavarral mixelve. Magányos vagyok. Mi értelme van élnem? 18F

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, érettségim megvan, ami olyan jó lett, hogy egyetem az már fix. Sajnos nagyon erősen magányos, depressziós vagyok, gyermekkori traumákkal fűszerezve. Nem tudok mit tenni. Egy évvel ezelőtt ilyenkor eltűnt a depresszióm, de szeptemberben a suliban a rossz közeg hatására kiújult, aztán most volt egy ismerkedésem egy másik sráccal, akivel stimmelt az érdeklődési körünk, találkoztunk, azután úgy kiszakadt az életemből, hogy vissza sem ír, nem néz meg stb. Nagyon nem tudom hova tenni, mert konkrétan egymásba voltunk ragadva. Természetesen vele semmi baj sincs, csak ő IS magamra hagyott. Nincs kivel beszélnem, nincs kivel elmennem valahová, csak a szuicid gondolatokkal vagyok bezárva. Ez már annyira kibírhatatlan, hogy érfelvágással tudom kompenzálni. Legalább addig elterelődik a figyelem.

2023. jún. 24. 15:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme?

Legyözöd a betegséged, megtalálod és megvalósítod életed célját, és elkezdesz ismerkedni. Ez nem hangzik jól?

2023. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem. Egy, nem vagyok beteg. Kettő, nincs életcélom. Három, elkezdtem rengetegszer ismerkedni, kudarcos lett mind.
2023. jún. 24. 15:35
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Hat de, nekem is betegnek tunsz, a depresszio is az. S amig nem ismered el, amig nincs "betegseg-tudatod", addig nem is fogsz megszabadulni tole.

Tessek elkezdeni terapiara jarni, nem te vagy az egyetlen, akinek gyermekkori traumakat kell feldolgoznia.


Az eletcelodat pedig meg kell talalni, onismerettel.

2023. jún. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a gondolkodásoddal van baj! Azt kellene megváltoztatnod tudatosan!

- Az agyunk megújítható, pontosabban szólva meglehet szabadulni a mérgező gondolatoktól és érzelmektől.

Saját magunk képesek vagyunk rá ami azt jelenti hogy nincs akadálya a dolognak.

Illetve egyetlen egy még is csak van. Mi magunk! Nem könnyű megváltoztatni a gondolkodásunkat és a szokásainkat!

Képzeld el hogy az életed egy könyv.

A könyvben lapok vannak. Te kiválasztasz egy lapot ebből a könyvből és "újraírod"!

Megváltoztatod az eddigi gondolkodásodat!

Ahogyan írták is szinte mindenkinek vannak gyermekkori traumái.

- Meg kell tanulnod ezekkel együtt élned illetve kezelned.

- Felnőttél, saját bevallásod szerint jó tanuló vagy és fix az egyetemre való bejutás.

Akkor legyen az is FIX hogy nem a gyermekkori traumáid határozzák meg az életedet. Döntsd el és tudatosan tartsd magad a döntésedhez. Képes vagy irányítani a gondolataidat és ez által megváltoztatni azokat.

Teszed vagy nem teszed? Neked kell eldöntened senki más nem dönthet helyetted.

Fix döntés kell! Ez így fog működni.


- A magány ellen pedig azt ajánlom hogy kezd kicsiben. Gondozz növényeket vagy szerezz egy kutyát, kutyasétáltatás közben jól lehet ismerkedni más kutyatulajdonosokkal. Vagy segíts a környezetedben lévő idősebbeknek. Bevásárlás vagy csak épp beszélgetés. Pl. hogyan éltek régen az emberek vagy meséljen az életéről. Hálás lesz azért ha egy kicsit beszélgetsz vele. Neked nagyon nem is kell szólnod csak figyelmesen hallgatni. Vagy lenyírhatod nála a füvet. (már ha van mit nyírni és még egy kis pénzt is kereshetsz vele)

De akár sportolhatsz is valamit. Futás, biciklizés szintén lehet ismerkedni.

- Van hobbid? Ha igen biztosan vannak olyan csoportok akiknek ugyan az a hobbijuk mint neked.

De ha már ilyen jó tanuló vagy akkor tanulhatsz is valamit! Olyat amit eddig nem tanultál. Gondolkozz el hogy mit tanulhatnál meg!

Millió dolog van, használd az eszed és gondolkozz! De hasznos építő dolgokon gondolkozz és ne a traumákon.

2023. jún. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Jól hangzik, de nem tudom. Az előző srácot elfelejteni sem tudom. Nagyon fáj
2023. jún. 24. 17:20
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

"Egy, nem vagyok beteg."

. A depresszió, a szuicid gondolat betegség. Ezt fogadd el.


"Kettő, nincs életcélom."

. Azt senki nem kapja készen. Azt meg kell találnod.


"Három, elkezdtem rengetegszer ismerkedni, kudarcos lett mind."

. 18 éves vagy, b*meg. 18. Az semmi. Rengeteg év van még előtted embereket megismerni. Ráadásul pont az első 18 év az, amikor a legminimálisabb a befolyásunk arra, hogy kikkel vegyük magunkat körül.

2023. jún. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"Akkor legyen az is FIX hogy nem a gyermekkori traumáid határozzák meg az életedet. Döntsd el és tudatosan tartsd magad a döntésedhez. Képes vagy irányítani a gondolataidat és ez által megváltoztatni azokat"


Csak tudod mi a baj? Hogy egésznap egyedül vagyok, és senki sem szeret. Velem történhet bármi. Amúgyis, borzalmas ilyen gondolatokkal egésznap lenni

2023. jún. 24. 17:34
 8/21 anonim ***** válasza:

Mert minden magunkban kezdodik...

Amig nem rendezed magad, addig el fognak kerulni az emberek.

2023. jún. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Azt mondod, senki nem szeret. Te szeretsz valamit a világban?
2023. jún. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#9 Akikkel ismerkedtem őket helyeztem magam elé. Csomó mindenért lemondtam. És igen szeretek sok mindent, csak saját magamat nem
2023. jún. 24. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!