Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folytassam a velük való...

Folytassam a velük való barátságot vagy ne?

Figyelt kérdés

Azért ide, ebbe a topicba írok, mert súlyosan depressziós magányos vagyok, valamint ebbe a topicba fogom az igazán jó válaszokat megkapni.


Most érettségiztünk. Mi 9. óta egy 4-es, majd 6-os baráti társaságot alakítottunk. Jött távoktatás, ezalatt, ahelyett, hogy gyengült volna, erősödött inkább, mert segítettünk egymásnak. Mikor 11.-ben nem volt már távoktatás, akkor volt egy srác csoportba aki állandóan bántott engem. Fizikálisan, de főleg verbálisan. Azt tudni, kell hogy ez a srác egy nagy lúzer, az egész osztály rajta nevet(ett) (kivétel a csoportunk), valamint nyalizik össze -vissza.

Engem állandóan szidott, random beoltott, ha visszaszóltam a többiek meg engem szidtak le, hogy minek veszekszek... Emiatt a közös programokra már nem akartam elmenni, emiatt a srác miatt.. Ja, azt tudni kell, hogy távoktatás alatt, videóhívásba felhívott minket ahol a kezét vagdosta, és mutogatta, valamint az is később, hogy engem hívott fel (ez már 11.-ben volt) ahol bocsánatot kért tőlem hogy kiszúrt mindig a csoportból, és öngyilkos akart lenni, én beszéltem le.

Na, később 11. Év végén ismét eljártam velük, ez a gyerek ismét elkezdte. De nem akárhogy. Srácnak volt egy pillangókése, ha visszaszóltam, így előkapta hogy most pofázzak... Ezt egyszer suliban csinálta, ekkor a csoportból az egyik tag azt mondta, hogy tegye el, mert bármikor bejöhet egy tanár...

Testvérem vetett végett ennek az egésznek, azzal, hogy felhívta a srác apját. Azóta nem bánt, de a csoportból konkrétan kitiltottak, mert szegény srác. Egy ember van onnan, aki már első osztály óta barátom, akivel néha eljárok, de azért lássunk tisztán.. ő ugyanúgy asszisztált a kitiltásomhoz. Vele sokat beszélek ahhoz képest, úgyhogy őt barátnak tudom tekinteni, de ő is ennek a csoportnak a tagja, valamint Annak a gyereknek a legjobb barátja..

A kérdés úgy merült fel, hogy elmennénk valahova, ami most lenne de erősen gondolkodom.


Nekem nincs senkim, magányos vagyok, a szobámban egésznap ülök nem beszélek senkivel, nincs kivel, nem szeret senki.



2023. jún. 28. 00:08
A kérdező szavazást indított:
Ne folytasd
De folytasd
13 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Én a helyedben elkerülném messzire az ilyeneket és eljárnék boxolni, kettő okból is. Az egyik ha van tudás és erő, akkor hatékonyabban feltudsz lépni az ilyen idióták ellen, amikből lesz sok az utcán valamint munkahelyeken is. De másik szempont, hogy ilyen helyeken fogsz találkozni igazán jó fej emberekkel ezt tapasztaltból mondom. Fel a fejjel.
2023. jún. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm amit írtál. Sajnos nekem 18 évem alatt senkim se volt, egy igaz barátom se. Egy volt, aki tényleg, de ő messze lakik, és úgy elkezdett ignorálni, annyi sem volt benne hogy, szia, hagyjuk egymást örökre.
2023. jún. 28. 09:10
 3/3 anonim ***** válasza:
63%
Semmiképp ne folytasd velük a barátságot és ne menj el velük sehova. Egyszerűen nem is értem, hogy egy ilyen agresszív embert, hogy lehet védeni veled szemben és még téged kirakni a csoportból. Ha jót akarsz magadnak, akkor hagyod őket, amúgy sem vagy jól, nem kell több lelki trauma. Ki tudja milyen maradandó nyomot hagyna benned ez a találkozás velük, főleg úgy, hogy ez a pszichiátriai eset is ott van. Magadat védd! Ne tedd ki magad ennek.
2023. jún. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!