Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek volt már nárcisztikus...

Akinek volt már nárcisztikus személyiségzavarral élő ismerőse, annak milyen tapasztalati voltak vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés

#nárcisztikus emberek a való életben
2023. jún. 30. 21:17
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
100%
Első válaszoló én a hetes vagyok és nálam is ugyanez volt. Nem beszélgethettem más férfiakkal az egyetemen, meg a munkahelyemen mert biztos azért teszem, hogy megcsaljam őt. Egyszer felhívott egy munka miat a főnököm, teljesen szakmai volt a megbeszélés utána ordibált velem, hogy megcsalom őt a főnökömmel. Kiakarta venni a kezemből a telefont, hogy beszéljen a főnökkel, hogy soha többé ne merjen engem hívni, mert az exem szerint ezzel megalázta a férfiasságát. Ezután folyamatosan ellenőrzött. Folyton hívogatott. Amikor elutaztam valahova vonattal, akkor ragaszkodott ahhoz, hogy ő mindenképp velem jön vagy végig beszélgetnem kellett vele chaten vagy szóban telefonon, hogy leült-e már mellém valaki stb.
2023. júl. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

én vagyok a (6.?) júl. 3. 13:26-as


Lehet nem ártana nekünk dumálnunk valami közös chatfelületen ?


Egyébként engem is megcsalt az exem, nem is egyszer, és olykor úgy kért bocsánatot és sajnálta a dolgokat, hogy mert amúgy szerinte én vagyok a f_sz és miattam...


azt sem tudom, hogy mi volt nála tudatos, meg mi nem

azt sem, hogy mikor volt őszinte és mikor nem

meg mit hazudott mit nem


meg azt is nehezen tettem össze, hogy mikor történt miért... amikben még mindig óriási lyukak tátonganak és fognak is

2023. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
2023. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
83%

Csak a no contact mukodik veluk. Soha nem fog egy ilyen megvaltozni. Es nem kell, hogy a parod legyen, lehet szulo, barat, barmilyen rokon, testver, kollega stb, azok is tonkretehetnek.

Az enyem folyamatosan manipulalt, hazudozott, gazlangozott, csenddel vert, kontrollalt stb es mindig mindenbol azt hozta ki, hogy en vagyok minden baj okozoja. Az orulet hatarara tudjak sodorni az embert. Azota nem csodalkozom, hogy regen tele voltak az elmegyogyintezetek “hiszterias” nokkel, hat a ferjuk miatt totalis kontrollban eltek, barki megkattant volna. Egy narcisztikus szetszedi az ember pszichejet. Meg lelkileg is nyilvan.

2023. júl. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
69%

Közeli rokonom volt nárcisztikus.

Állandóan hazudozott, manipulálta az embereket és nem gondolt senki másra csak önmagára. Meg voltak a maga kis tévképzetei és ha valaki mondott valami rosszat rá, sorra gyártotta az összeesküvés elméleteket. Ha még ki is fejezte a "szeretetét" irántam vagy mások iránt, az se volt őszinte, sajnos gyerekként nem vettem ezt észre. Már régóta nem tartom vele a kapcsolatot és örülök neki. Nagyon toxikus ember volt.

2023. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Csak ő volt a középpontban, kihasznált mindenkit az önös érdekei miatt. Az nem tudom, mennyire nárcista vonás, de ez az ismerősöm mindent kifordított, ha csinált valami rosszat, akkor is más volt a hibás. Ezt felhozod neki, akkor ő van vérig sértve.
2023. júl. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
76%
14- es tökéletesen összefoglalta.
2023. júl. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

volt főnököm.

a csávó annyira beteg volt, hogy nem csak a környezetét b.szta át, de saját magát is behülyítette. Képes volt magát olyan dolgokról meggyőzni, aminek köze nem volt a valósághoz.

2023. júl. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
76%
18-as ja, beképzelnek dolgokat, hogy őnekik valaki direkt keresztbe tesz, mert pl irigykednek. Azt nem tudom eldönteni, hogy ilyenkor maguk is tényleg elhiszik ezt, vagy direkt csinálják, hogy legyen min pörögni...
2023. júl. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
#19 Mivel a nárcisztikus emberek gyakran produkálnak paranoiához hasonló tüneteket, ezért igen, magukkal is képesek elhitetni olyan dolgokat, amik irracionálisak. Az ember, akivel én sokáig éltem, ő mindenkire gyanakodott, mindig elhitette magával, hogy neki valami nagy betegsége van, de a gond végig a fejével volt.
2023. júl. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!