Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 pszichológushoz fölösleges...

2 pszichológushoz fölösleges egyszerre járni?

Figyelt kérdés

Van egy pszichológus aki foglalkozik életvezetési coachinggal is, mellette elég sok tudományos dolgot végez, ez felkeltette a figyelmem.


Akihez most járok ott inkább a lelki bajokat kezeljük.


Nem állok jól jól anyagilag, de kíváncsi volnék, hogy tudna-e hasznos lenni a 2 egyszerre?


2023. júl. 1. 12:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Meséj kérlek azokról a "tudományos dolgokró", amiket végez!
2023. júl. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudományos dolgok, életvezetési coach? A coaching és a pszichológia két külön dolog.

A másodikhoz járj. A lelkünkből indul minden.

2023. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Mióta jársz a pszichológushoz? Jónak tartod, úgy érzed, hogy használ?


Mi tetszik annyira az életvezetési coach-csal kapcsolatban? Milyen végzettsége(i) van(nak)?


Szerintem egyébként nem túl jó ötlet, de kérdezd meg mindkettőt.


Nekem anno az egyik egyéni terapeutám azt sem engedte meg, hogy csoportba járjak, pedig elvileg a kettő mehet együtt.

2023. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%
Na, ne kezdjük a végzettséget, mert az, hogy ki hogyan nyúl egy páciens lelkéhez, nem papírfüggő. Egy pszichológus, aki tanulta, kijárta, módszertant végigvitt is lehet teljesen alkalmatlan a pályára, ha felsőbbrendűen, kioktatóan kezeli a páciens. Coach-nál meg aztán főleg. Végigülsz egy facebookon reklámozott webináriumot és 2 nap alatt coach leszel.
2023. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

Milyen tudomány "dolgot"? A coaching egy rém fapados dolog a pszichológiával szemben, ettől még ha úgy érzed, neked segít, csináld.

Viszont fura hozzáállás, hogy a pszichológus a lelki bajaidat kezeli "inkább". Miért, mit kéne mit csináljon? Szedje le a fogkövedet, vagy nyírja meg a kerti tujádat?

2023. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

4


De igenis, hogy firtassuk a végzettséget IS. Még te magad is ellentmondasz magadnak. Egy coach akkor is eladhatja magát vmi hiper-szuper szakembernek, ha 2 nap alatt coach lett... Egy pszichológus azért 5 évig mégiscsak jár azért arra a nyamvadt egyetemre.


Én jártam több terápiába is és igenis, hogy érdekelt, hogy kinek mi a végzettsége.


Amúgy valóban ez csak egy információ szelet, volt olyan pszichológusom, aki pályát váltott (előtte informatikus volt) és még csak pszichológus végzettsége volt, amikor járni kezdtem hozzá (nem volt még kl. szakpszichológus, pszichoterapeuta meg végképp nem). És nagyon jó volt. De nem is vállalt el, mert a szupervízora azt mondta, hogy ne vállaljon, nincs még elég magasan képezve/nincs elég tapasztalata.

2023. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Félreértitek, a 2. szakember IS pszichológus, csak mellette coachingol is.


"A pszichológia, coaching és más irányzatok elemeit kiegészítve alkalmazom. Nem rigid módszertanokban, hanem egyénre szabott folyamatokban és megoldásokban hiszek."

2023. júl. 1. 13:02
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

7


De mik azok a más irányzatok? Kicsit misztikusan hangzik.

2023. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

Parák András oldalán van az idézet.

Nekem nem meggyőző. De ez is olyan, hogy ha megvan a kémia, akkor tudtok együtt dolgozni, ha nincs a csillagos eget is kijáratta, meg lehet mögötte 10 év képzés, módszertan, akkor sem fog segíteni. Itt sem biztos, hogy az első lesz a jó.

2023. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Aki terápiát is végez és mélyebbre megy, nemcsak amolyan tanácsadás-jellegűen foglalkozik veled, hozzá érdemes járni.

Kettőhöz egyszerre nem érdemes, szerintem.

Egyébként ez a kettőhöz egyszerre dolog egy adott probléma kapcsán miképpen valósulna meg, megnézed az egyik miképpen tesz javaslatokat a megoldásra, majd a másikkal - észrevétlenül - ellenőriztetnéd a megoldást vagy kíváncsi lennél ő mit javasolna?

2023. júl. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!