Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miket szoktál tenni a mentális...

Miket szoktál tenni a mentális egészséged érdekében?

Figyelt kérdés
2023. márc. 27. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Kirándulás a természetben.

Kondi, futás, kültéri edzés.

Zenehallgatás, kocsikázás.

Mozi

Ivaszat, buli a haverokkal

Szolárium

Úszás

Szauna

Biciklizés

Beülni egy étterembe

Vásárolni(ruhát) plázában

Ismerkedni új emberekkel.

Olvasás

2023. márc. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha valami olyan dolog ér, amit meg kell emésztenem, akkor nem nyomom el, nem terelem el a figyelmemet, hanem megélem a rossz érzést is. Megemésztem a dolgot. Ebben segít, ha nincs állandó zaj, hanem többnyire csend van.
2023. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Beszedem a gyógyszerem, hogy rendesen működjön az agyam és az idegrendszerem. Mivel mindegy volt mit csináltam, nem voltam jól, ezért nekem összesen ennyire volt/van szükségem ahhoz, hogy megőrizzem a mentális egészségem.
2023. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én elsősorban arra figyelek, hogy eleget és elég jól aludtam-e, szerintem minden ezzel kezdődik. Legalább nyolc összefüggő óra, mély alvással, pláne nem ébresztőre kelve, hanem magamtól.


Aztán a folyadékbevitel: alapvetően napi két liter vízre van szüksége a szervezetünknek, pláne, ha valami szorongást okozó esemény van épp körülöttem vagy netán betegnek érzem magam, akkor annál több is szükséges, pláne, ha az ember kávézik is, teázik is, alkoholizál, ezek mind folyadékelvonók, annyival többet kell inni vizet.


Aztán mozgás, pláne friss levegőn, minél kevesebb ülés, Napsütés a megfelelő mértékben, ne túl sok, de ne is legyen hiány.


A mozgás jegyében biciklizés, tánc, bármiféle testedzés, olyan emberekkel találkozás, akikkel jól érzem magam, öleléseket gyűjtök, emberi érintéseket, mosolyokat, a jó dolgokra koncentrálok, és a rosszakat igyekszem elereszteni, elfelejteni, jóga, mindfulness meditálás, vagy csak légzésfigyelés bármikor, jót eszem, és ha valami annyira frusztrál, hogy nem tudok nyugodni tőle, akkor kibeszélem vagy kiírom magamból, akár csak egy papírra is, amit aztán kidobok, így másokat sem terhelek vele. Ja, és nem játszom meg magam, nem szégyenkezem semmi miatt. És igen, a természet, meg a csönd! :)

2023. okt. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és kifelejtettem a legfontosabbat: a mostban élek, minél kevesebb képernyőzéssel, pláne a híreket kerülöm kényelmes struccpolitikával, a lelki egészségem megőrzése érdekében, és kiválóan működik, még külföldön élve is, háborús országban élve is! :) Egy kis fatalizmussal megfűszerezve! :) Ajánlom mindenkinek! :)
2023. okt. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1: csak az ivászat miatt nem adtam neked teljesen zöld ujjat, bulizni lehet ám alkohol nélkül is, miközben az alkohol kiszárít, méreg a testnek, és ugyanúgy működik, mint bármelyik keménydrog a függőségével, amely a pillanatnyi örömszerzésnek él, nem számolva a testi és lelki következményeivel, hogy pl. tönkreteszi a májat, illetve hogy amint ürül az alkohol, vagy bármilyen más drog is, még rosszabbul érzi magát az ember, ezért alakul ki könnyen függőség. Persze Magyarországon tűrt függőség az alkoholizmus, valahol még menőnek is számít és az a ciki, aki nem iszik, vagy nem bírja, mindezt csak külföldre költözve vettem észre, ahol nem ez a szokás, és mindezt csak azért írom, mert ez egy kicsit nevetséges pont arra válaszolva, hogy mit teszünk a mentális egészségünkért, miközben az alkohol bár éppen "mérgezett" állapotban tényleg javítja az ember hangulatát, amint az tisztul, az ember csak még nyavalyásabban érzi magát, mint előtte, meg miután már ki is ürült, akkor sem lesz jobb, csak még rosszabb is, hiszen akkor milyen jó volt, amikor épp ittam, ugye...

Gondolom, hogy jól le lesz húzva ez a hozzászólásom, netán törölve is a végén, ami nem lepne meg az alkoholisták országából, az egyik kedvenc mondásom amúgy is az, hogy magyarázd meg egy pontnak, hogy mi az, hogy gömb, annyira más dimenzióból írok, hogy mielőtt gombot nyomsz, nézz magadba, hogy te hogy gondolsz a piára, ahogy azt is megértem, hogy fáj az igazság, hogy az alkohol öl, butít és nyomorba dönt, ahogy ezt régen is mondták. A 4-5. hozzászólásokat is én írtam, ez csak kiegészítése, ha valaki azért húzná le, mert nem a kérdésre válaszol, arra már válaszoltam két hozzászólásban is. És nem vagyok antialkoholista, aki még sosem ivott vagy ne lett volna részeg, ahogy bigott vallásos sem vagyok, hanem egyszerűen csak egészségpárti, testi és lelki egészség rajongó.

2023. okt. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Kerülöm a nyüzsgést, az embereket.
2023. okt. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!