Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16 évesen szülő nélkül hogy...

16 évesen szülő nélkül hogy tudnék pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés

Azt már más kérdésekből megtudtam hogy nem fogja elmondani a szüleimnek hogy ott jártam, emiatt nem aggódok.

Viszont a háziorvosom asszisztense anyukám barátnője, szóval 100% visszajutna neki. Így beutalót ott nem szeretnék kérni, legfeljebb másik orvosnál de az nem tudom lehetséges e. Az iskolaorvos pedig már december óta nincs, nyáron meg amúgy se tudnék menni. Lehetőleg ingyen szeretnék menni de ha kell diákmunkából tudnám finanszírozni.


Pest vármegyében/Budapesten bárhol jó lenne, ha valaki tud bármi megoldást kérem segítsen. Előre is köszönöm a válaszokat



2023. júl. 6. 12:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosod asszisztense nem adhat ki anyádnak ilyen infót, de nyilván ki fog
2023. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem ez lenne az első hogy valamit elpletykál és másnapra az egész család tud róla
2023. júl. 6. 12:59
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Ha kiadja fel lehet jelenteni.
2023. júl. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ez nem nagyon fog így összejönni. Sehol nem találok konkrét információt arról, hogy fogadhat-e pszichológus a szülő tudta nélkül 1 beszélgetésen túl gyereket. A legtöbb iskolapszichológus ezt szülői jóváhagyáshoz köti, összesen egyet találtam, aki nem. Ha ennyire elszánt vagy, keresd meg a lakóhelyed szerinti Pedagógiai szakszolgálatot, és kérdezd meg tőlük. De még ha működne is, nem nyáron. Orvosi beutaló a pszichológushoz nem kell, nem orvosi hatáskör. A szakszolgálaton kívül a pszichiátriai gondozókban van pszichológus, de azok inkább felnőttek súlyos zavaraival foglalkoznak, és szintén várólista van. Próbálkozhatsz az interneten kinézni gyermek- és ifjúsági pszichológust, és tőle megkérdezni, fogad-e szülő nélkül, de ugye az árak 15 ezernél kezdődnek, vagyis heti 1-gyel számolva havi 60 ezer. Ahhoz azért sok diákmunka kell, és a szüleid furcsállanák, hogy mire megy el a pénzed.

Privátban megírhatod, mi a probléma, nem biztos, hogy pszichológus kell hozzá, lehet, hogy elég egy kívülállóval zajló beszélgetés is.

2023. júl. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

Kiskorú esetén nincs ilyen hogy a tudta nélkül mész.


Amit a 3as ír az meg nettó baromság

2023. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

pszichológusnak kiskorú esetében is van titoktartási kötelezettsége, ami csak akkor szeghető meg, ha az adott kiskorú veszélyeztetettsége, illetve testi / lelki / szexuális bántalmazása fennáll.


Viszont tudta nélkül nem mehetsz, mert hivatalosan ő jàrhat el a te nevedben amíg nem vagy nagykorú, ő felel érted.


Esetleg próbáld meg az iskolai védőnőt vagy ha van mentálhigiénés szakember hozzá is fordulhatsz

2023. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Kiskorúként kétlem, hogy járhatnál szüleid tudta nélkül. Max az iskolapszichológus fogadhatna, de az most nyáron kivitelezhetetlen. Még megpróbálhatsz rákérdezni környező mentálhigiénés szervezeteknél, hogy így fogadnának-e.

Nincs az a diákmelós fizetés, amiből meg tudnál fizetni egy magánt hosszútávon.

2023. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%
Korlátozottan cselekvőképes kiskorú, a műtéteken kívül bármiről dönthet önállóan
2023. júl. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ez hova van leírva, 8-as?
2023. júl. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom nem kell hozzá szülői beleegyezés, a kérdés az hogy hova tudnék menni? Nincs valamilyen szervezet erre?


Vagy ha mégis kérek egy beutalót, akkor sztk? vagy kórház?

2023. júl. 6. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!