Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16 évesen szülő nélkül hogy...

16 évesen szülő nélkül hogy tudnék pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés

Azt már más kérdésekből megtudtam hogy nem fogja elmondani a szüleimnek hogy ott jártam, emiatt nem aggódok.

Viszont a háziorvosom asszisztense anyukám barátnője, szóval 100% visszajutna neki. Így beutalót ott nem szeretnék kérni, legfeljebb másik orvosnál de az nem tudom lehetséges e. Az iskolaorvos pedig már december óta nincs, nyáron meg amúgy se tudnék menni. Lehetőleg ingyen szeretnék menni de ha kell diákmunkából tudnám finanszírozni.


Pest vármegyében/Budapesten bárhol jó lenne, ha valaki tud bármi megoldást kérem segítsen. Előre is köszönöm a válaszokat



2023. júl. 6. 12:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

Az "úgy tudom"-nál azért ezt jobban körbe kell járni, de a Pedagógiai szakszolgálatnál megmondják.

A kórházban és ifjúsági pszichiátriákon súlyos személyiségzavarosokat fogadnak, te az nem vagy. A pszichiátriai gondozóban lehet pszichológus, oda nem kell beutaló, de több hónap várakozás van, pláne nyáron. Mért nem mentél az iskolapszichológushoz?

Jól sejtem, hogy szülő-gyerek konfliktusról van szó? Írd meg privátban.

2023. júl. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Na most nagy nehezen olyat találtam, hogy orvos esetén 16 éves kortól nem kötelező a szülő tájékoztatása, de egy felnőttet akkor is kell.
2023. júl. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A kórházat azért gondoltam mert a barátaimat konkrétan a legkisebb dolog miatt is beutalják pszichiátriára. Azért nem mentem iskolapszichológushoz, mint már említettem mert nincs. Illetve elméletileg van csak éppen december óta nem járt az iskolában.


Nem csupán szülő-gyerek konfliktusról van szó, szívesen leírok minden egyes dolgot de nem hiszem hogy bárkit is érdekel éppen ezért szeretnék szakemberhez fordulni.

2023. júl. 7. 00:07
 14/20 anonim ***** válasza:
36%

Nem a legkisebb dolog miatt utalják be, neked nincs ismereted arról, hogy másoknak mekkora betegségük és milyen előzményeik vannak. A kórházban még a betegeknek se jut elég szakember.

Azért kértem, hogy írd meg privátban, mi a probléma, mert érdekel.

2023. júl. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
9, meglepő módon a 1997. évi CLIV. törvényben az egészségügyről *
2023. júl. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
37%
Hát, sorry, 15-ös, abban nincs ilyen! Csak az van, hogy a véleményét figyelembe kell venni, de nem a szülő tájékoztatása nélkül. 16 éves kor felett a korlátozottan cselekvőképes kiskorú közokiratban (!)(=bíróság, közjegyző vagy más hatóság állítja ki) megnevezheti azt a cselekvőképes személyt, aki jogosult helyette a beleegyezés, illetve a visszautasítás jogát gyakorolni, illetve, akit a 13. § alapján tájékoztatni kell. "Ennek hiányában a törvényes képviselőt értesíteni kell.((12.§)"
2023. júl. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógiai szakszolgálathoz menj. Bár nyáron nem biztos, hogy fogadnak.
2023. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Azt írtad az egyik helyen hogy mondanál pár szót a problémádról, de senkit nem érdekel..Azért jó lenne ha mégis írnál, lehet tudnának tájékoztatni, esetleg tanácsot adni. Gyógyszerre lenne szükséged ?? Beszélgetésre ?? Orvosi tanácsra ???

Talán ha felhívnád valamelyik ingyenes segélyvonalat, lehet az is jó lenne. Van fiataloknak is , szakemberekkel.

Vagy beírnál a Vebbeteg..vagy hasonló oldalra, hátha kapnál tanácsot, amíg nem találsz orvost.

Abban igazad van hogy titok tartás ide vagy oda az aszisztensek simán kitárgyalják a pácienseket

2023. júl. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
16, olvasgasd azt a jogszabályt kicsit, főleg a 16-os paragrafus környékét!
2023. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Maga engem csak ne kűdözgessen sehova, tizenkilences! Én vettem a fáradságot, hogy megnyitottam, megtaláltam a helyet és idéztem, maga viszont nem. Ha lenne mit idéznie, maga is idézte volna! A maga által emlegetett "műtét" szó a jogszabályban egyáltalán nem is szerepel!
2023. júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!