Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

35 éves férfi vagyok, épp túl egy váláson (májusban ért véget hivatalosan az ügy). A dolognak a mentális részét feldolgoztam egy pszichológus meg egy coach párhuzamos segítségével, de ettől függetlenül picit azt érzem, hogy "elfáradtam".

Januárban pattant ki az egész dolog, viszonylag hamar és békésen lement minden vita nélkül.

Eleinte nyilván sokk, depi, harag, stb. Utána viszont megkönnyebbülés, lehetőségek megtalálása volt, mostanra viszont elértem egy picit kimerült fázisba.


Erre rátesz egy lapáttal (és ez lesz a fő téma), hogy nyilván anyagilag is megterhelő volt ez az egész. Ügyvéd, az ingóságok felezése, ingatlanból kivásárlás - ez mondjuk hitellel - és egy kicsit aszkéta életmódot élek már 2 hónapja (felkelek, eszem, dolgozom, sport, alvás, hétvégén tali a barátokkal).


Nagyon szeretnék elmenni nyaralni is legalább egy olcsó buszos útra szeptemberben (50-60ezer forintért van már buszos utazás + szállás egy hétre), de ezer dolgot kéne vennem: kanapé, szőnyeg, polc, stb. Emellett még mindig tartozom a volt nejemnek a nálam itt hagyott ingóságok felének az értékével (kb. 700ezer), amit ki tudnék fizetni a következő hónapban, de akkor biztos nem lesz se kanapé, se nyaralás. A havi bevételem egyébként 7 számjegyű, így hosszútávon nem lesz gond, de most ez a következő 2-3-4 hónap még eléggé megterhelő lesz és most érzem azt, hogy kicsit elegem van mindenből és csak feküdni, aludni, enni, fürdeni szeretnék és hallgatni a tenger hullámait.


A dolog pikantériája, hogy van egyébként egy tetemesebb megtakarításom (8 számjegyű), viszont ahhoz nem szeretnék hozzányúlni, mert TBSZ számlán van. Valahogy hamis biztonságérzetet adna, meg azt érzem, hogy büszke leszek magamra, hogyha úgy leszek túl ezen az egészen, hogy nem nyúltam a megtakarításaimhoz.


Viszont most egyszerűen azt érzem, hogy nincs mit "várnom", nincs semmi pozitív dolog a horizonton, ami miatt várakozásokkal telnek a napok. Csak a hátrányaim dolgozom le, csak azt várom, hogy az adósságaim törlesszem a bank és a volt nejem felé, közben meg semmi örömteli dologra nem költök, hogy minél előbb kipörgessem ezeket a dolgokat, hogy kvázi nullán legyek.


Nagyon viszket az ujjam a megtakarítási számlám feltörése felett, azzal hetek alatt letudnám a dolgokat, de nem szeretném.

Viszont most már kezdek fizikailag is lerobbanni, egy hete fáj a torkom, már köhögök is, meg egyszerűen kimerült vagyok. Gondolom a fáradtságtól az immunrendszerem bedobta a kulcsot egy kicsit.


Tudom, hogy annak, aki nem tud belehelyezkedni az én helyzetembe ez egy elképesztően visszás kérdés és egy elkényeztetett férfi nyafogásának is tűnhet, de ne fogjátok vissza magatokat akkor sem, ha ezt gondoljátok. :)

Ti mit tennétek a helyemben? Fogak összeszorítása és kibekkelni ezt a pár hónapot, majd utána büszkén megveregetni a vállam, vagy szarni az egészbe és felpattintani a megtakarításokat, kifizetni mindent és "letudni" az adósságokat?



2023. júl. 7. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Ennyi pénzzel nem lehet fog össze szorításról beszélni...
2023. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Hát igen, te most hisztizel vagy dicsekszel?
2023. júl. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ mire raktad félre a megtakarításod. Ha a nyugdíjas éveidre akkor ne törd fel.

Ha viszont nyaralásra vagy nehezebb időkre akkor törd fel, fizess ki mindent és kezdj új megtakarítást.

2023. júl. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy jönnek az okoskák, hogy ennyi pénzzel nem beszélhetünk fogak összeszorításáról… A megtakarításom az az összeg, amit elfelejteni. Csak így lehet megtakarítani.

Második hónapja csak jóárasított csirkemellet veszek, nem járok el sehova szórakozni, nem költök semmire a kaján kívül. Igen, tök jó bevételeim vannak, viszont eddig mindent elvitt a válás amit kerestem hónapok óta, és még mindig rengeteg költségem van, és ebbe fáradtam el, hogy semmit nem fordítok arra, hogy kicsit élvezzem az életet. Erre a hónapra kifizettem mindent, és van 150ezer forintom hó végéig. Persze, tudom erre meg lehet azt mondani, hogy örüljek hogy csirkemellet tudok venni, más meg tésztát eszik krumplival.

Nem is értem milyen reakciókat vártam.


3-as: Igen, nyugdíjas éveimre takarékoskodom, mert vállalkozó vagyok, és nem sok nyugdíjra számíthatok. Amióta volt KATA én katás voltam, most átalányadózom. Nincs ezzel baj, nem sír a szám emiatt, én tisztában voltam vele, hogy azért (is) volt jó a KATA, mert mellette én gazdálkodom ki majd a nyugdíjam. Pont emiatt nem szeretnék hozzányúlni, jól látod. Köszönöm a normális hozzászólást részedről! :)

2023. júl. 7. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre válaszolva, ha a Te helyedben lennék nehéz lenne nekem, mert a válás is valamilyen szinten egy gyász, aminek a fázisait meg kell élni. Ilyenkor az anyagi gondok is égetőbbek, jobban fájnak. Természetes hogy nem vagy motívált és a fáradság jelei mutatkoznak, de mint írtad belátható időn belül tudod rendezni anyagi helyzetedet. Mivel fontos számodra a megtakarításod, így inkább ne bántsd a tartalékot. Leírásodból kiderül, hogy az önbecsülésed mértéke is függ az anyagiaktól, szeretnél büszke lenni magadra.


Viszont Te nem én vagyok, számomra fontos hogy jól érezzem magam, ha a tenger hangja csábít, akkor a fene egye azt a kanapét vagy mit tudom én mit. Egyszer élünk, nagyon fontos a lelki egészségünk/békénk is.

Hiszen a kihívásokat jobban tudjuk teljesíteni ha kipihentek, élmények által feltöttöttek vagyunk.

2023. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Teljesen jól látod a dolgokat. Ez a dilemmám pontosan. :) Valószínű simán kibekkelném autópilótán a maradék pár hónapot ameddig egyenesbe jövök, ha nem lennék most per pillanat beteg és fáradt.


Az önbecsülés-anyagiak relációt is jól látod, a pszichológussal is ezt már átdumáltuk, ennek a gyerekkori nincstelenség az oka, de alapvetően együtt tudok élni ezzel a defekttel az idő 98%-ában. :)

Köszi a hasznos kommentet! Egyébként már önmagában az is hasznos, hogy ezt ki tudom itt ventilálni magamból.

2023. júl. 7. 17:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne vegyél semmit. A szőnyeg stb. ráér. Vegyél ki egy hét szabadságot, és pihenj, csinálj amit akarsz, és ami belefér. És menj el szeptemberben a buszos utazásra.

Jobbulást!

2023. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!