Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 1 alkalommal voltam pszichológ...

1 alkalommal voltam pszichológusnál, de már kételkedek?

Figyelt kérdés

1 órás foglalkozáson vettem részt.

A közelmúltról kellett beszélni, de főleg csak a problémákról. Elmondtam, hogy nehezen mozdulok ki, szorongok a munkahelyemen, eléggé beszűkült az életem, dolgozom, meg ellátom magam a hétköznapokba.


Azt mondta, hogy akkor a szorongást kell majd kezelni.


De amiktől ide jutottam az csak felszínes érdekelte: nem nagyon érdekelte, hogy volt haláleset több is a családban. Voltak anyagi gondjaim. Aggodalmas típus lettem a sok problémától. És pont ezért kattogok ennyit, ettől vagyok szorongó.


Ő azt mondta, hogy azt kell helyrehozni, hogy könnyebben ki tudjak mozdulni. Nyilván van összefüggés, hogy attól is rosszul érzem magam, hogy beszűkült a terem és nem járok munkán kívül sehova.


De nem az van, hogy azokat a problémákat kellene kezelni amitől kialakult a szorongás? Mert ő most azt akarja kezelni (ha jól értelmeztem) hogy könnyebben kimozduljak, anélkül hogy szoronganék.


Nem kötekedek, csak nem értem a dologhoz.


De egy példa részemről: ha elvágom a kezem és fáj, akkor nem a sebet kéne megszűntetni? Mert a pszichológus megközelítése felől olyan, mintha azt akarná, hogy ne szorongjak amiatt, hogy elvágtam a kezem és fáj.


Vagy csak nekem nem jön ki a képlet? Nyilván 1 alkalom után még sok infót nem tudok ennél többet megosztani.


2023. júl. 8. 15:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
Ott a válasz az utolsó mondatodban. Mondjuk én pszichoterapeuta párti vagyok.
2023. júl. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

"De nem az van, hogy azokat a problémákat kellene kezelni amitől kialakult a szorongás?"

Se a halottaidat feltámasztani, sem az anyagi gondjaidat megoldani nem tudja - azt írtad, ezek miatt szorongsz.

Ő az életminőséged javításában tud segíteni, és helyesen nyúlt a problémához.

2023. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%
Hat ha ennyire tudod hogy mit kell kezelni, akkor csinald magadnak. Jezusom. Elmesz pszichologushoz mert magadtol nem tudod megoldani a dolgokat, de aztan ott is te szeretned megmondani hogy mit hogyan kell csinalni. 🤦
2023. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

A pszichológus nem arra van, hogy megoldja a konkrét problémáidat, nem is arra, hogy elmondja, szerinte hogy kellene megoldani őket.

Ő arra próbál rávezetni majd jó esetben, hogy a nehézségek ellenére hogyan maradj talpon és így TE! könnyebben tudod kezelni a felmerülő helyzeteket.

2023. júl. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

De ha pszichésen zárkózott lettem mondjuk a gyász miatt.

Akkor nem a gyászt kéne kezelni?

Mert a pszichológus azt mondta, hogy azt kell, hogy szorongás nélkül elmenjek dolgozni. (itt nem a munkahely miatt szorongok, egyszerűen csak bárhová megyek most ezt érzem).


Na mindegy, lehet, hogy mind a kettőt kéne kezelni.


Tényleg nem akarok okoskodni, és nem is a pénz miatt aggódok, mert direkt rászántam a gyógyulásra a pénzt. Csak jó volna majd javulni.

2023. júl. 8. 15:51
 6/24 A kérdező kommentje:

3-as, a rosszindulatú személyeskedésedből látszik, hogy nálad sem kóser.


Én kérdéseket tettem fel, nem pedig állítottam, hogy-hogy kell megoldani. Az én meglátásom szerint írtam le a gondolatmenetemet.


Ha nem tudsz hozzászólni a témában, akkor fölösleges a saját és azok idejét pazarolnod, akik elolvassák a hozzászólásodat.

2023. júl. 8. 15:55
 7/24 anonim ***** válasza:
21%
Semmire nem jó a pszichológus, és a pszicháter is csak arra, hogy pszichobogyókat írjon fel amik ideiglenesen talán hatnak, talán nem, és rájuk szoksz. Én nem tudnék elviselni egy pszichológust, és eredményt pláne nem várnék tőle.
2023. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

7-es, akkor mitől várod a javulást? Bár azt szokták mondani, hogy amíg elutasító az ember addig kár is volna segítségért fordulni.


Én próbáltam pszichológus nélkül. Sport, meditáció. Hullámvölgyek voltak, de teljes stabilitás nincs. Ezért kérem szakember segítségét.

2023. júl. 8. 16:07
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
Ne törődj a kötekedőkkel, tudom, hogy miről beszélsz... Az előző pszichológusnak mikor az első fősulim időszakáról akartam beszélni (hihetetlen tré hely volt, egy egyházi, durván traumatizáló intézmény) konkrétan végig se hallgatta, kapásból a szavamba vágott, hogy hol van az már, mivel 11 éve volt... Ellenben hülyeségekről, hogy de vegyek de vegyek kutyát (wtf), mondván akkor kötelezően le kell vigyem sétálni bezzeg lökte a sódert úgy, hogy közben fizettem ezért 15 rugót. Válts te is, aki ennyire nem érdekelt a valós bajodban az nem is fog tudni segíteni. Sok a gyenge, kókler alak.
2023. júl. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%

Lehet később foglalkoznátok ezekkel is, csak úgy érzi, hogy jelenleg az segítene neked legtöbbet, ha a szorongásod javulna és most csak erre akar koncentrálni. De ha úgy érzed, hogy nem ő a megfelelő szakember számodra, akkor keress mást. Azért fizetsz, hogy segítséget kapj, nyugodtan válogathatsz. Nem mindenkinek ugyanolyanok a módszerei, az egyik lehet pénzkidobás lenne, míg a másik valóban segítene.

Ha nem vagy benne biztos, akkor menj el újra hozzá és majd döntesz utána.

2023. júl. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!