Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 1 alkalommal voltam pszichológ...

1 alkalommal voltam pszichológusnál, de már kételkedek?

Figyelt kérdés

1 órás foglalkozáson vettem részt.

A közelmúltról kellett beszélni, de főleg csak a problémákról. Elmondtam, hogy nehezen mozdulok ki, szorongok a munkahelyemen, eléggé beszűkült az életem, dolgozom, meg ellátom magam a hétköznapokba.


Azt mondta, hogy akkor a szorongást kell majd kezelni.


De amiktől ide jutottam az csak felszínes érdekelte: nem nagyon érdekelte, hogy volt haláleset több is a családban. Voltak anyagi gondjaim. Aggodalmas típus lettem a sok problémától. És pont ezért kattogok ennyit, ettől vagyok szorongó.


Ő azt mondta, hogy azt kell helyrehozni, hogy könnyebben ki tudjak mozdulni. Nyilván van összefüggés, hogy attól is rosszul érzem magam, hogy beszűkült a terem és nem járok munkán kívül sehova.


De nem az van, hogy azokat a problémákat kellene kezelni amitől kialakult a szorongás? Mert ő most azt akarja kezelni (ha jól értelmeztem) hogy könnyebben kimozduljak, anélkül hogy szoronganék.


Nem kötekedek, csak nem értem a dologhoz.


De egy példa részemről: ha elvágom a kezem és fáj, akkor nem a sebet kéne megszűntetni? Mert a pszichológus megközelítése felől olyan, mintha azt akarná, hogy ne szorongjak amiatt, hogy elvágtam a kezem és fáj.


Vagy csak nekem nem jön ki a képlet? Nyilván 1 alkalom után még sok infót nem tudok ennél többet megosztani.


2023. júl. 8. 15:44
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Én pozitívakat szavaztam egyébként, nem tudom mi ez a rossz százalék arány.
2023. júl. 8. 17:03
 22/24 anonim ***** válasza:
79%
Én sem, de nem foglalkozom vele. Örülök, hogy neked hasznos volt! :)
2023. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
15%
Jo nagy luzer lehetsz. Meg ha szerencsed is van, akkor is max evek mulva lesz jobb az allapotod, ha nincs szerencsed akkor meg soha 😂😂
2023. júl. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Az nem baj, egyszer jobb lesz. Nem vagyok türelmetlen.

Már jó úton járok, maximum terapeutát váltok.

2023. júl. 8. 17:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!