Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 1 alkalommal voltam pszichológ...

1 alkalommal voltam pszichológusnál, de már kételkedek?

Figyelt kérdés

1 órás foglalkozáson vettem részt.

A közelmúltról kellett beszélni, de főleg csak a problémákról. Elmondtam, hogy nehezen mozdulok ki, szorongok a munkahelyemen, eléggé beszűkült az életem, dolgozom, meg ellátom magam a hétköznapokba.


Azt mondta, hogy akkor a szorongást kell majd kezelni.


De amiktől ide jutottam az csak felszínes érdekelte: nem nagyon érdekelte, hogy volt haláleset több is a családban. Voltak anyagi gondjaim. Aggodalmas típus lettem a sok problémától. És pont ezért kattogok ennyit, ettől vagyok szorongó.


Ő azt mondta, hogy azt kell helyrehozni, hogy könnyebben ki tudjak mozdulni. Nyilván van összefüggés, hogy attól is rosszul érzem magam, hogy beszűkült a terem és nem járok munkán kívül sehova.


De nem az van, hogy azokat a problémákat kellene kezelni amitől kialakult a szorongás? Mert ő most azt akarja kezelni (ha jól értelmeztem) hogy könnyebben kimozduljak, anélkül hogy szoronganék.


Nem kötekedek, csak nem értem a dologhoz.


De egy példa részemről: ha elvágom a kezem és fáj, akkor nem a sebet kéne megszűntetni? Mert a pszichológus megközelítése felől olyan, mintha azt akarná, hogy ne szorongjak amiatt, hogy elvágtam a kezem és fáj.


Vagy csak nekem nem jön ki a képlet? Nyilván 1 alkalom után még sok infót nem tudok ennél többet megosztani.


2023. júl. 8. 15:44
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
5 alkalmat akarok neki adni mindenképp, mert nincs viszonyítási alapom.
2023. júl. 8. 16:32
 12/24 anonim ***** válasza:
73%
2.: Akkor gyászterapeuták miért vannak szerinted? Igenis fel kell dolgozni az elakadt gyászt, és nem azért, mert a kliens olyan hülye lenne, hogy azt várja, hogy majd feltámasszák a szeretteit...
2023. júl. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
54%
11.: Azért ha másodjára sem érzed magad jól nála, akkor érdemes elgondolkodnod, hogy vissza akarsz-e menni. Teljesen felesleges olyan helyre menni, ahol fizetsz, de nem érzed magad könnyebbnek a beszélgetések után, ha van viszonyítási alapod, ha nincs.
2023. júl. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
52%

Kicsit összetett az egész, de leírom, én hogy látom.

A példádban az elvágott kéz nem jó, mert se az elhunyt hozzátartozó nem jön vissza, se a múltbeli anyagi nehézségeken visszamenőleg nem lehet változtatni, ellenben az eredeti formájára meggyógyuló megvágott karral.

Ezek a dolgok a múltban vannak, csak elfogadni és továbblépni lehet rajtuk, megváltoztatni nem. Tehát neked a jeleneddel van dolgod, azzal a szorongással, amit a fenti két dolog kiváltott. A probléma az, hogy a múlt is jelenben van, de nem a szó szoros értelmében, hanem ebben a hatásban, a szorongásban.

Arra is gondolok, hogy egy pszichológus évekig tanulja ezt a fajta emberismeretet, egy óra alatt el tudja dönteni a szavaidból, viselkedésedből, hogy akkora-e még mindig mondjuk a gyász a haláleset miatt, hogy az legyen a fókuszban; vagy pedig már tulajdonképpen elfogadtad, csak maga a szorongás, amit hordozol, van-e veled.

Szóval szerintem megbízhatsz ebben a tanácsban, a múlttal csak annyiban kell törődnöd, amennyire hatással van a jelenedre. De változtatni meg csak a jelenben tudsz.

2023. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
27%
8-as Nem várok javulást, elfogadtam ami van. Megbirkózom vele egyedül is. Mégis milyen segítséget vársz tőle. A pénzedtől garantáltan megszabadít.
2023. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
56%
Egyetértek a 13-assal, ha 2, max 3 alkalom után is ezt érzed, akkor felesleges tovább várni, csak pénzkidobás.
2023. júl. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszi 14-es.


Egy picit mondhatni megvilágosodtam. Már úgy értem, hogy így már értem a megközelítést.

2023. júl. 8. 16:38
 18/24 anonim ***** válasza:
52%
Szívesen! Egyébként nem az ujjamból szoptam, a Nyitott Akadémiás Pál Feri beszélt erről, úgyhogy ezek szakember gondolatai, nem az enyém, az egyszeri gyakorizóé.
2023. júl. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
72%

Kikerestem:


[link]

2023. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Na ez a videó meg is válaszolta a kérdésem tökéletesen, köszi
2023. júl. 8. 17:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!