Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Államvizsga előtt bevehetek...

Államvizsga előtt bevehetek pár órával egy rivotrilt?

Figyelt kérdés

Vagy egy tablettától rászokok?

Nagyon izgulok, szédülök a vizsga miatt.


2023. júl. 11. 13:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%
*ijesztgessétek
2023. júl. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
71%
A Rivotril nagyon veszélyes gyógyszer. Elvileg nyugtató lenne, de van, amikor pont ellenkezőleg hat. Vegyél be valamilyen gyógynövényes készítményt, pl. Sedacur forte-t, de már előtte 1-2 nappal kezdd el. Az én férjem dührohamot kapott a Rivotriltól.
2023. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Psycho ***** válasza:
100%

Ha nem tudod milyen hatása van rád egy adott nyugtatónak, talán bölcsebb, ha nem az államvizsgán próbálkozol meg vele.


Ha nagyon izgulsz, akkor

1) gondold át, mitől izuglsz, és tudsz-e tenni valamit ez ellen (pl. alapos felkészülés)

2) relaxálj (csomó anyag van erről a neten)

2023. júl. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Attól izgulok, hogy rosszul leszek. Most is rajtam van a lámpaláz
2023. júl. 11. 14:57
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Hú, én tudom, milyen ez. Akkor is lámpalázam van, ha a dolognak nincs különösebb tétje. Kézremegés, ájulásközeli állapot, minden. Egy másik nyugtatóval próbálkoztam egyszer (orvos írta fel), még nagyobb szorongásos rohamom lett tőle. Sok évvel ezelőtt szedtem rá egy gyógyszert, ami nagyon jó volt. Sajnos azóta valamit változtattak az összetételén, és sikerült elrontani.
2023. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%
Az biztos, hogy ne akkor próbáld ki élesbe. Van az a lámpaláz, ami ront a teljesítményen. Ezt értem. De a nyugtató meg lehet, hogy úgy leszedál, hogy amiatt nem tudod a legjobbat nyújtani.
2023. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
15ös: Igen, egy gyógyszernek változtatnak az összetételén, de nem szólnak róla :D
2023. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a gyógynövények sz@rt sem érnek stresszes helyzetben pláne nem a szopogatós cukik,esetleg az orbáncfű teát erősre főzve megpróbálhatod,az valamit tényleg tompít,javasolják még a GABA étrend kiegészítőt,most van akció a gymbeam-nél,de ha mindenképp gyógyszer,én a frontint javaslom inkább,nem rivot az tényleg nem embernek való...Ezen felül én egyetértek a totál lepontozott hozzászólóval,hogy igazán durva stresszhelyzetben,még a nyugi tabik sem érnek semmit(legalábbis én mint extrém stresszes ezt tudom mondani...
2023. júl. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A rivotril nem jó erre, túl nagy a felezési ideje, és a mellékhatások egyszeri használatnál elég kellemetlenek lesznek, belassulsz, a gondolkodás sem fog úgy menni.


Vizsgadrukkra a legjobb például a propanolol, avagy béta-blokkoló, de egy kis bisoprolol is megteszi. Mondjuk az is lebassza a vérnyomásod az első pár nap, de ezt használják pl. előadások alkalmavál azok, akiknek ez problémát okoz.


Volt is erről egy cikk, de most sajnos nem találom, hogy az egyik legtöbb "visszaélést" ezzel követik el a tudomány képviselői a különböző stimulánsok után (meg LSD és társai, bár az LSD hivatalosan stimuláns), mert rettentően jól oldja az ilyen szociális szorongást, vizsgadrukkot.


De azt erősen kétlem, hogy lenne nálad kéznél ilyen gyógyszer, meg ha van is, kérlek ne szedj be belőle, mert a jó isten se tudja, hogy nem-e esel hanyatt az első lépcsőzésnél, mert alacsony lesz a vérnyomásod miatta, meg kapsz egy kis ortosztatikus hipotóniát. A rivotrilt viszonyt tényleg felejtsd el, akkor már inkább 0.25 xanax\frontin, attól azért nem valószínű, hogy nagy bajod lenne, bár a vérnyomást az is megfogja piszkálni, de egy kis kávé majd segít rajta.

2023. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
67%

"javasolják még a GABA étrend kiegészítőt"


"Chemists added a 6-carbon ring to GABA that enables it to cross the barrier and act on GABA receptors. Another GABA analogue supplement is picamilon, or nicotinoyl-GABA. Picamilon is made by adding niacin to the GABA molecule. Once picamilion crosses the barrier, the niacin molecule is cleaved off, leaving pure GABA."


"Gamma-aminobutyric acid (GABA) is a non-proteinogenic amino acid and is the main inhibitory neurotransmitter in the mammalian brain. GABA's stress-reducing, and sleep enhancing effects have been established. However, although several human clinical trials have been conducted, results regarding the role of natural and/or biosynthetic oral GABA intake on stress and sleep are mixed. We performed a systematic review to examine whether natural and/or biosynthetic oral GABA intake has an effect on stress and sleep. We systematically searched on PubMed database for studies published up to February 2020 following PRISMA guidelines. Only placebo-controlled human trials that assessed stress, sleep, and related psychophysiological outcomes as a response to natural GABA (i.e., GABA that is present naturally in foods) or biosynthetic GABA (i.e., GABA that is produced via fermentation) intake were included. Fourteen studies met the criteria and were included in the systematic review. Although more studies are needed before any inferences can be made about the efficacy of oral GABA consumption on stress and sleep, results show that there is limited evidence for stress and very limited evidence for sleep benefits of oral GABA intake."


"Gamma-aminobutyric acid (GABA) is the main inhibitory neurotransmitter in the human cortex. The food supplement version of GABA is widely available online. Although many consumers claim that they experience benefits from the use of these products, it is unclear whether these supplements confer benefits beyond a placebo effect. Currently, the mechanism of action behind these products is unknown. It has long been thought that GABA is unable to cross the blood–brain barrier (BBB), but the studies that have assessed this issue are often contradictory and range widely in their employed methods. Accordingly, future research needs to establish the effects of oral GABA administration on GABA levels in the human brain, for example using magnetic resonance spectroscopy. There is some evidence in favor of a calming effect of GABA food supplements, but most of this evidence was reported by researchers with a potential conflict of interest. We suggest that any veridical effects of GABA food supplements on brain and cognition might be exerted through BBB passage or, more indirectly, via an effect on the enteric nervous system. We conclude that the mechanism of action of GABA food supplements is far from clear, and that further work is needed to establish the behavioral effects of GABA."


Hát, egyelőre az sem biztos, hogy abból az agyad bármit is lát. Placebonak jó, mondjuk szerintem drága hozzá, ráadásul okozhat nem épp kellemes mellékhatásokat is hosszútávon.

2023. júl. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!