Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért “bambulnak be” a férfiak...

Miért “bambulnak be” a férfiak 50 éves korul körül?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre az 54 éves apámon, hogy egyre többször nem figyel, nincs képben, egy dolgot 100000 alkalommal megkérdez, nem ért dolgokat. Mentálisan hivatalosan képben van, ügyvédként dolgozik, a munkában extrém pontos és nem ment rá eddig a “figyelmetlensége” erre. Ti tapasztaltatok ilyet szülőknél? Vagy úgy általában ismertek, láttok ilyet? Mi lehet az oka?


Azért nem család témába tettem, mert ez inkább valamilyen kezdődő demenciának tűnik.


2023. júl. 15. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nagy rajta a nyomás, elfáradt, kiégett. A stressz, depresszió okozhat koncentrálási nehézségeket. Nincs túl hajtva?
2023. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fáradt. Én 51 éves nő vagyok és néha én is ezt érzem magamon. Én bíróságon dolgozom.
2023. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En védő mechanizmus , leterheltség esetén jelenik meg , de akkor is ha valami idegen taszító ártalmassal találkozik pl aki matekhoz suta nem érdekli de ezt látja kikapcsol ....
2023. júl. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Apám demenciája is úgy kezdődött, hogy azt hallásproblémának gondoltuk, mert sokszor visszakérdezett.
2023. júl. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nagyon le van fáradva a munkában és ez csak a családnak nem tűnt fel eddig. Korábban teljes más volt, sokkal jobban pörgött és figyelt. Kitaláltuk, hogy augusztusban Olaszországba megyünk nyaralni, ehhez képest 3 ember mondta nekünk vissza, hogy apukám azt mondta nekik, hogy spanyolországba megyünk..
2023. júl. 16. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Ki kellene vizsgáltatni, vannak gyógyszerek, amelyek lassítják a leépülést.
2023. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magasan képzett, vezető beosztásban lévő, v.széles kapcsolati rendszerrel rendelkező embereket is elér a demencia.
2023. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!