Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindig visszatér a depresszióm...

Mindig visszatér a depresszióm ez életem végéig elkisér?

Figyelt kérdés
Depresszió szorongás pánik betegségekkel küzdök régóta. Sokszor erőt vettem ezek ellénere magamon,kirándultam, próbáltam oda figyelni a kajára is,futni stb. De mostanában megint az van,hogy élni se akarok,nem érdekel senki és semmi. Örömet sem okoz semmi egésznap csak feküdnék "kikapcsolt" állapotban hogy ne érezzek és ne gondoljak semmit legszívesebben. Az ongyilkos gondolatok is folyamatosan megjelennek egy csodtomeg vagyok plusz mostanában voltak panikszeru rohamok amik csak azt erositettek hogy tenyleg csak szenvedni jottem a foldre es bar a sirban lennek mar. A heten megyek pszichiaterhez ismet mert mar rottyon vagyok etvagyam sincs semmi. Egyebkent szedek antidepit is erre de ezek szerint mar nem hasznal vagy nem tudom. Eletem vegeig kiserteni fog ez a nyavalya?

2023. júl. 16. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Ha csak nem történik valami áttörés gyógyszer fronton, igen.
2023. júl. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, mint te. Nekem is voltak olyan időszakaim, amikor nagyon mélyen voltam. Most éppen egy kicsit jobb..


Annyit tudok mondani bátorításként, hogy nem lesz mindig ennyire nagyon-nagyon nehéz; de ott lesz.

2023. júl. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy téveszme, de nem lehetséges, hogy a rosszul működő hormonrendszer okozza ezeket a tüneteket? Néztek ilyet vagy csak szedetik az antidepresszánst?
2023. júl. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Higyjétek vagy nem, de a kb. 70 éves neurológusom és pszichiáterem 5. öngyilkossági kísérlet és kb. 15 féle gyógyszer antidepi és antipszicho meg hangulatstab. gyógyszer után megkérdeztem sírva hogy lesz ennek vége vagy ez csak hamis remény ez a gyógyszerezés?


Nézte a gépét egy ideig csönd volt, már az ajtóban álltam, ő meg annyit mondott, hamis remény. Aztán kimentem egy viszláttal.


Másnap azonnal elhagytam az összes antidepit.


Egyedül a nyugtatók Xanax meg ilyenek hatnak valamiért, érdekes.


De szerintem ez csak pár emberre igaz, hogy hamis remény, mert van akin segít. De sokakan nem. És isten adjon annyi időt, hogy az összes gyógyszert meg a kombinációjukat meg az antidepik/antipszichók/hangulatstabilizálók/antiepileptikumok (pregabalin, rivotril meg ilyenek) keverékét én kipróbáljam mert hogy 500 év nem lenne elég rá elég sanszos.

2023. júl. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az evek alatt 2x probaltam kioltani az eletem. De sokszor visszagondolok es azt erzem jobb lett volna ha akkor sikerul vannak azok az emberek akik megbanjak hogy ilyet tettek es orulnek hogy elnek hat en nem. Nem latok igy semmi jot ebben az eletben ami szamomra oromot okozna vwgy ertelmet adna. Kiegtem szerintem totalisan vagy nem tudom.
2023. júl. 16. 12:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem tudhatod, hogy mikor sodor valakit az utadba az élet, akiért megéri élni. Velem ez történt. (A depresszió még mindig velem van, de már egészen más így.) Vannak barátaid/párod? Milyen a kapcsolatod a családoddal? Tudsz valakivel az állapotodról beszélni?
2023. júl. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"Vannak barátaid/párod? Milyen a kapcsolatod a családoddal? Tudsz valakivel az állapotodról beszélni?"

A legfontosabb kérdéseket tetted fel. A depisek egy legnagyobb gondja, hogy gyakran nem mernek beszélni a betegségükről. Ennek az az oka, hogy az egészségesek nem szeretik az - általuk - nyafogónak, sírónak tartott embereket. Ez valahol érthető, mert a lelki gondokkal küzdő beteg, bizony nagyon le tudja húzni a másikat. :-( A barátok, családtagok csak nyűgnek tartják...Ebből fakadóan 1x csak azt veszi észre a depressziós ember, hogy hipp-hopp magányossá vált. És ez csak olaj a tűzre.

2023. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!