Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmúlt a depresszióm, de néha...

Elmúlt a depresszióm, de néha visszatér. Miért?

Figyelt kérdés

Nagyjából már nem vagyok depressziós de inkább estefele még vissza szokott jönni.. vagy napközben ha sokáig vagyok egyedül. Mit tudok tenni?

Gyógyszereket nem igazán szeretnék szedni de ha muszáj akkor fogok. Mit tanácsoltok?



2022. szept. 26. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
mikor kezdődött, mióta múlt el, mit értesz az alatt hogy vissza tér, milyen tüneteket?
2022. szept. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Kerdezd meg az orvosodat sztem.
2022. szept. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2 éve

néhány napja

hát visszatér, vagyis hogy újra depisnek érzem magam

a tünetek a motiválatlanság,negatív és öngyilkossági gondolatok

2022. szept. 26. 23:15
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Én erre nem raknám a jelzőt hogy „elmùlt“… Nem akarlak elkeseríteni de még bőven benne vagy. A depressziót mimdennap le kell győzni, ugyanúgy mint az alkoholizmust.
2022. szept. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Rhodiola rosea és d vitamin.
2022. szept. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
+sport
2022. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15%
2 nap az nem azt jelenti hogy elmúlt sajnos. Terápia, és ha életképtelen vagy, érdemes ideiglenesen antidepit szedni (ami NEM nyugtató).
2022. szept. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%

2 vagyok

Orvosnak(pszichiáter) miét nem adsz egy esélyt? Ha ez klinikai depresszió, akkor nem fog elmúlni semmilyen praktikával, és sajnos küzdened kell vele jó sokáig, ezeknél a betegségeknél vannak hullámvölgyek, mikor jobb mikor nem.

#7-es válászát meg tudom erősíteni.

Gyógyszert egyébként fogd fel úgy (ha ténylegesen depresszióval küzdesz), hogy kipróbálod csak, szeded egy pár hónapig, ha nem tetszik akkor abbahagyhatod, nem kötelez rá majd az orvos sem. Emellett meg terápia, az nagyon sokat tud segíteni. Sport meg ilyesmi muszáj. Azt hangsúlyoznám, hogy nem tudom hogy nálad mennyire súlyos ez az állapot, van e diagod, vagy másból ered a depressziód....másrészt sokan tévesen aggatják magukra ezt, meg élethelyzetek is kiválthatják időszakosan. Viszont ha ez az állapot az életminőséged romlását okozza, akkor érdemes orvossal/pszichológussal beszélni erről. Sporttal, vitaminokkal, praktikákkal egy mentális betegségtől nem tudsz csak úgy megszabadulni.

2022. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!