Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem ADHD lehet a...

Azt hiszem ADHD lehet a háttérben,van valami módszeretek?

Figyelt kérdés
Tudom nagyon sok ilyen kérdés van és a trend miatt nem is nagyon merek ezzel kapcsolatban kérdést írni de, az az erős gyanúm hogy ADHD-s lehetek. Nem bírok oda koncentrálni teljesen hétköznapi dolgokra, elhagyom a cuccaim, egyszerűen képtelen vagyok odafigyelni az órákon, a tanároknak és az osztálytársaimnak is elegük van már folyton elkések mert egyszerűen nem tudom beosztani az időmet,folyton szólongatnak a tanárok és akárhányszor szólnak rám megint ott találom magam hogy valami ceruzát hegyezgetek vagy valami, nem bírok huzamosabb ideig egy helyben megülni de ezek a dolgok még hagyján.A társas kapcsolataim valami borzalmasak, az én hibámból, nem tudok odafigyelni a másik emberre, még ha csak egy emberrel kell beszélnem akkor talán de akkor is mindent ki kell zárjak, nagyobb társaságban folyamatosan ide oda csapong a figyelmem, felesleges dolgokkal zaklatom órán, meg máskor is a barátaimat akik mivel toleránsak így elnézik nekem de aztán meg utána rohadtul bűntudatom lesz, minden nap úgy érzem van bennem egy rohadt nagy energia többlet amit aztán másokon vezetek le és ezzel is rontok a kapcsolataimon, párkapcsolatokról meg ne is beszéljünk,mind ennek tetejébe még kollégista is vagyok és megkeserítem a saját és a kollégiumi társaim minden napjait, el se tudom képzelni hogy lesz egyszer munkám, mekiben dolgoztam tavaly nyáron és egyszerűen bárhogyan is koncentráltam nem tudtam normálisan elvégezni a munkám még huzamosabb idő után sem, konkrétan összesütöttem két műanyag csipeszt a zsömlével a figyelmetlenségem miatt. Jelenleg képzőművészetet tanulok ha abban el tudnék helyezkedni az egy áldás lenne de az meg nem egy életbiztosítás. A gondolataim is folyton ide oda csaponganak, amikor beszélgetek akkor is folyton az egyik témáról ugrálok a másikra. Nem tudom mit tegyek most itt a nyár gondoltam ismerkedek de ezek miatt a dolgok miatt idegenek mellett még szorongok is. Gyerek korom óta küzdök ezzel és nem tudom mit tegyek. A jövő évi átlagom ráadásul már egyetemi felvételinél is számítani fog, és nem akarok a környezetemnek ártani. Ez az egész valami megnyomorítja az életemet. Nem tudtok valami módszert, illóolajat, teát, gyógyszert vagy bármit ami segítene? Nagyon hálás lennék ha segítenétek.

2023. júl. 17. 01:42
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Rendes időben fekszel le aludni és megvan a napi 8 óra?

Ha nincs, akkor azon legyél, hogy meglegyen és - hiába van most szünidő - állj rá erre. Olvastam, hogy az alváshiány előbb-utóbb ilyen tünetekben is megnyilvánulhat.

Hihetetlenül sokat javíthat, segíthet.

2023. júl. 17. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Igen. A szokasos ADHD kerdes most mar minden heten. Ez lehet az elso vagy a 3., es megkockaztatom hogy mar a 4. vagy 5. csak nem lattam.


Nem vagy ADHD-s. Ha igen irany haziorvos majd o eldonti eloszor hogy tenyleg irjon beutalot, aztan pszichiater + pszichologus. Ne itt vard a valaszt a karacsonyi ADHD diagnozisodra.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2023. júl. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%

Pszihiáterhez kell fordulnod, és ha az derül ki hogy tényleg ADHD, akkor kaphatsz rá gyógyszert. Azzal lehet szívás, ha sokat kell várni a diagnózisra (hónapok, évek). Ha ez a helyzet, akkor míg vársz, hogy sorra kerülj, keress egy olyan pszichiátert, aki foglalkozik ADHD-val, még ha hivatalos diagnózist nem is tud adni. Segíteni fog, ha megmondja, hogy szerinte az vagy nem az.


Ezen kívül keresgélj a neten, találni fogsz tippeket, hogy hogyan élj együtt az ADHD-val. Kipróbálod, ami segít megtartod, ami nem, azt abbahagyod.


Ajánlom még ezt a youtube csatornát:

https://www.youtube.com/@HealthyGamerGG


Szoktak lenni ADHD-val kapcsolatos témák, de függetlenül attól, hogy mi a bajod, vagy csak az a bajod hogy kamaszodsz, szerintem nagyon sok hasznos videó van fent.

2023. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Te jo isten... healthygamer... ja az indiai chakraval meg mudra meg tokom tudja mievel kezelni ADHD-t ami a kerdezo szerint a fokerdesben "azt hiszem", nem is igazolt.


En meg Orban Viktor vagyok.

2023. júl. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké akkor tehát ez az egész tök normális értem...
2023. júl. 17. 17:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Van fent youtube-on egy videó, a srác kb hasonló dolgokat mond az iskoláról:


https://www.youtube.com/watch?v=jAPG9kK3VFU


A jó ebben, hogy az agy saját dolgokon pörög, így a kreativitás áramlik belőle. Negatívum, hogy a társadalomban ez sokszor értéktelen. Én azt mondom, találj magadnak valami olyan fizikai munkát, aminek túl nagy tétje nincs, de miközben csinálod, az agyad ki tud kapcsolni. Például elmehetnél költöztetőnek. Csak találj egy fuvarost, mert gondolom autót vezetni sem túl célszerű elkalandozó aggyal. Ha be tudsz állni valami költöztető céghez pakoló munkásként, azzal aránylag jól is lehet keresni, és maximum arra kell odafigyelni, hogy ne csapd neki a szekrényt a falnak, miközben viszed lefele a lépcsőn. Az talán menni fog, mert nagy súly emelése közben azért elég nehéz elkalandozni.

2023. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!