Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van arra terápia, hogy az...

Van arra terápia, hogy az ember jobban el tudja fogadni a halál gondolatát?

Figyelt kérdés

Nem tudom mikor alakult ki ez nálam, de úgy gondolom akkor kezdődött el igazán nálam a haláltól való rettegés, amikor a szeretett nagymamám, majd nagypapám meghalt tinikoromban. Nagyon félek attól hogy a szeretteim meghalhatnak, és attól is, hogy én meghalok. Az utóbbitól főleg azóta félek, mióta van egy kisfiam. Rettegek hogy nem láthatom, ahogy felnő, nem ismeretem meg felnőttként. Sajnos elég erősen hipohonder is vagyok emiatt.


Mit lehet ezzel kezdeni? Hogy lehet a halál gondolatát elfogadni? Van erre külön terápia esetleg? Évek óta küzdök ezzel, és tanácstalan vagyok.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2023. júl. 27. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten ez mindenkit foglalkoztat. Gondolom pszichológus tud segíteni.
2023. júl. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Nálam ez már gyerekkoromba lezajlott. Még 6-7 éves voltam amikor megertettem mi a halál, nagyon féltem, és féltettem a szeretteimet. Állandóan olyan kérdések merültek fel bennem hogy mivan ha leég a ház mi meg bent ragadunk, vagy elüt minket egy autó, megtámad egy kutya, de még egész bizarabb ötletek is eszembejutottak mint a: mivan ha egy feketelyuk beszippantja a Földet :D Amikor a bátyám eltörte a csuklóját attól féltem hogy mivan ha egy szilánk elvágja az ereit és meghal(igen...az ellátott, begipszelt kezében :D)

Nekem az idő, a felnővés, a figyelemelterél segített. Nem tudom létezik e erre terápia, de a pszichologus biztos segített már ilyen gonddal küzdő embereknek, ugyhogy keress fel egyet mindenképp.

2023. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!