Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet az, hogy van...

Mitől lehet az, hogy van mikor azt érzem, hogy meg fogok halni?

Figyelt kérdés

29 éves férfi vagyok és a környezetemben nagyon sokan meghaltak... eleve egy kiöregedő tanyán nőttem fel, gyerekként csomó idős emberrel vtam körbe véve, ezek közül sokuk már nem él.

Az Apám 6 éve halt meg, a Bátyám 7 éve, az Anyám tavaly, legutóbbira én találtam rá az udvaron, egyik éjszaka hirtelen meghalt. Szörnyű élmény volt, Őt úgy, holtan látni.

1 hónapja az autószerelőm is meghalt, a szüleim kocsijait is Ő javította, amióta nekem van kocsim, azóta az én autóimat is Ő javította. A haláláról 1 hete értesültem.


Anyám halála óta 3x éreztem azt, hogy rövid időn belül meghalok, 2x lefekvés előtt éreztem, hogy nem fogok felébredni.


Mi lehet ennek az oka? Kialakult mentális betegség?

Vagy lehet nekem olyan bajom amiről nem tudok?



2023. júl. 31. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Inkább csak túlságosan benne van a sok haláleset miatt a félelem attól, hogy te is csatlakozol a sorba.

Szerintem ez még nem egy olyan probléma - ha csak ennyi -, amivel kell foglalkozni.

Ha ilyen jut eszedbe, tereld el a gondolataid.

2023. júl. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*benned
2023. júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Nyilván nem vagyok orvos, így ez csak egy random ember véleménye, de szerintem ez egy pánikroham féleség lehet, ami a helyzet miatt alakult ki.

Ezzel érdemes lenne pszichológushoz elmenni, de nyilván ez a te döntésed.

2023. júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon sajnálom a vesztességeid

Én is szakember segítségét javasolnám

2023. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is sorra 3 - 4 évente. nagyanyám alzheimerben, amikor 14 voltam, 16 voltam amikor egy barátom halt meg, 20 évesen anyám öngyilkos lett aztán bár távoli rokonok de ismertem őket sorra haltak meg utána így 4 évente.


Sosem volt szünet. Mindenki meghal egyszer, ezzel nemtom talán szembesülni kell.

2023. júl. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
És akkor mit szóljak én, a 64 évemmel? Barátok, volt osztálytársak, katonatársak, rokonok, mindenki az én korosztályomban van, és hullanak, mint a legyek. Nem lehet mást tenni, mint átlépni a veszteségen.
2023. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6


Azért 64 évesen nem ugyanaz. Fiatalon szembesülni az elmúlással kihat az egész életére egy embernek. 64 évesen meg nem csoda, ha hullanak a korodbeliek.


Kérdező:

Innen ezt nem fogjuk tudni eldönteni.

Gondold át mi az amid van, mi az ami miatt szívesen kelsz fel. Feleség, gyerek van -e? Barátok? Munka? Biztonság? Elégedett vagy e az életeddel, vannak e még céljaid.


Nem vagy öreg tehát még bőven lehet újakat is találni.


Ha egyébként minden rendben az életedben leszámítva a veszteségeidet, akkor meglehet, hogy pszichoterapiara lenne szükséged.


Ha pedig nincs, akkor ezen dolgoznod kell, hogy rendbe tedd. Minden egyes befejezett cél értelmet ad a folytatásra. Az eleje a piszok nehéz, de minden lépés könnyebbé fog válni.

2023. aug. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez depressziós tünetnek tűnik.

Előbb-utóbb mindenki meghal. Mostanában jobban kijutott neked a halálesetekből és tanyán is élsz, valószínűleg magányos vagy. Próbálj az élet szépségeire koncentrálni és gondolj arra, hogy valószínűleg még az életed felénél se tartasz.

2023. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!