Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aurorix 150mg és lamolep 25mg...

Aurorix 150mg és lamolep 25mg együttes szedése?

Figyelt kérdés

Más is kapott ilyen kombót bipoláris zavarra? Ha igen, mik a tapasztalatok? A lamolepet három napja szedem, az aurorixet holnap kezdem (hianycikk...)

Már most mellekhatásai vannak a lamolepnek, mi lesz ha el kezdem szedni még az aurorixet is mellé?

Nyugtatót egyáltalán nem kaptam ezek mellé, sem rivotrilt, sem frontint sem xanaxot. Köszi a választ!


2023. júl. 31. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Az a moclobemide elég alacsony, nekem 300mg-al kezdtek, aztán nyomták 600mg-ra. De nekem major depresszióm van/volt. Lamotrigine meg nekem 100mg, annyival is kezdtem, semmi bajom. Őszintén ha te bipoláris vagy neked több kéne mint nekem abból, 25mg-nak szinte nincs is hatása. Kezelés-rezisztens unipoláris depressziósoknak adnak 100mg-ot. Szerintem a lamotrigine-ből több lesz. Olyan 200 - 300mg csak fel akarja a dokid titrálni (pl. havonta +25mg) a steven johnsons szindróma miatt. Egy jó tanács, a gyógyszertárban Lamictal-t kérj. Helyettesítője. 42 db van benne 30 helyett, később lehet ha összegyűlik az a 12 felesleg, akkor 1 hónapot már nem is kell menned érte, de a dokidnak mást súgnak a fülébe :) Nekem is lamolepet írtak fel először, én meg mondtam másodszor amikor utána néztem hogy Lamictal-t adjon, húza a száját de felírta. Azóta azt írja. Hogy miért húzta a száját ha ugyanaz a támogatás, ugyanaz az ár, ugyanaz a hatóanyag, plusz jobban járok vele mert +12 db van benne, azt nem tudom :)


A lamotrigine egy ilyen ellentétes hatású gyógyszer. Most röviden leírom iszonyú konyhanyelven, de növeli a "preszinaptikus" GABA kibocsátást (amire pl a Xanax hat) és a glutamátot blokkolja azt is preszinaptikusan. Ez egy ilyen dupla jó effekt. A glutamáttól vagy feszült, ideges, szorongsz meg ilyenek ez egy neurotranszmitter, a GABA amire a Xanax is hat meg a Rivotril meg sok gyógyszer, az meg a glutamátot úgymond blokkolja, lenyomja. Tehát a lamotrigine nemhogy csökkenti a glutamát kibocsátást, de növeli a GABA kibocsátást is. És ha kérsz Frontint akkor inkább Xanaxot mert a Frontin nem tiszta és nem az eredeti gyógyszer. Az eredeti a Xanax.


A lamotrigine-ről itt a tanulmány akit érdekel: [link]

2023. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jól írod, folyamatosan fogja növelni az adagot a doki. Aurorixból 300mg lesz nekem is az adag maximuma, de fokozatosan emeli, a lamolepből is 100mg lesz a végső maximum. De már három nap után kb megpusztulok hiába 25mg. Egész nap csak bőgök, mindenen kiakadok, minden bajom van. Ráadásul hányinger, hányás, fejfájás és szédülés is... Voltam háziorvosnál, nem vagyok beteg, ez a gyógyszer miatt van. Ha ez már most ilyen, mi lesz velem később?
2023. júl. 31. 17:44
 3/11 anonim ***** válasza:

Jobb lesz ez, ha nem akkor meg mi van? Max hivod a dokit hogy letetted mert egy kalap szar. Viszont 2 hetig minimum szedd. Ez a jatekszabaly, ismerem, en is atestem ilyeneken, kb. 1 het es elkezd enyhulni a dolog. Mar 3 napja szeded akkor ez a 4-ik, akkor bird ki meg 3 - 4 napig. Onnantol csokkennek ezek a problemak. Az en dokim meg egy gyogyszeres ismerosom Aspergerses meg bipolaris o is, se a dokim, se en meg o sem hisz ebben az emelgetes cuccban. Minden emelesnel at kell menni ezen a szar 2 hetig tarto kinlodason. De ez csak a mi velemenyunk. Lamotrigine meg litium a kivetel talan, de a dokim az izomember azt nem erdekli az ilyen hogy steven johnsons szindroma meg ilyenek, felnyomott elso alkalommal eloszor 400mg-ra. 3. vagy 4. nap kezdtem el erezni egy kbaszott szar erzest. Egy olyan mely vegtelen depressziot amit soha nem ereztem. Azonnal letettem. Aztan en kertem vissza de mondtam neki hogy 200mg. O meg mondta jo de akkor is felmegyunk 400-ra. Aztan vegul kozoltem vele hogy kezdjuk 100-nal. Es utananeztem es ennek a dozisnak mar van terapeutikus hatasa, es az kel nekem. Igy lealltam a novelessel, o meg gondolom elfogadta.


Amugy bipolI vagy bipolII? Ha I es rapid ciklusu akkor a titok az, hogy nem 100mg a megallas. Ott bibi van. szerintem lesz az 300mg is. Talan ott lesz a vegallomas. Ha II meg akkor is necces.

2023. júl. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy bipoláris 1 vagy 2. Ezt nem mondta, ambuláns lapon nincs rajta. Sztk rendelés, este 4x25mg lesz az adagom emelésekkel. Passz.
2023. júl. 31. 18:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Na ezt viszont jo lenne tudni. Elvileg ott van BNO kod ami ilyen pl F3120. Tehat egy nagybetu meg 4 szam. Ha ezt leirod ki tudom keresni meg elkuldeni a linket hogy te is lasd a diagnozisodat. Altalaban lent szokott lenni a papiron, de irhatja sok helyre. Orvosok nem nagyon beszelnek pacienssel. Mindent magadnak kell kitalalni. BipolI-et nehezebb kezelni mint a II-t. De ha akarod hogy ne tudjam akkor elkuldom a linket es ott kikeresheted magad.
2023. júl. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Küldd el a linket, kérlek.
2023. júl. 31. 18:32
 7/11 anonim ***** válasza:
2023. júl. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazából 3140, nekem ebből még mindig nem derült ki hogy I vagy Ii
2023. júl. 31. 18:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Formalisan nincs I vagy II. Bipolaris van meg Bipolaris hipomaniaval.


Hipomaniasnak kisebb az intenzitasa, mivel neked sulyos depr. epizodod van ez csak tipp - a sulyos szobol, hogy bipol I de kerdezd meg a dokit hogy hipomanias tipus vagy-e vagy sem hatha radnez..

2023. júl. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint az en diagnozisom (Rekurrens depresszió, súlyos depressziós epizód, pszich. tünetek nélkül F3320), de kezeles rezisztens tipus. Ilyen BNO kod nincs. Ez egy kulon definicio, ugy mint a Bipol I meg II ez csak ilyen kategorizalas.
2023. júl. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!