Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális gondok és emésztési...

Mentális gondok és emésztési problémák?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácsokat szeretnék kérni. 2022 őszén történt velem pár dolog, ami igen erős traumát és depresszió szerű tüneteket váltott ki nálam. Ezzel egyidőben az emésztésem, székelési szokások is teljesen felborultak. Ez gondolom a sok mentális dolog miatt van,illetve azért mert azóta nagyon rendszertelenül étkezem(kimarad reggeli/vacsora, éjszaka eszem, kevés rost, kevés folyadék).Viszont kicsit aggódom az egészségem miatt. Bántó kommenteket nem kérek, járok pszichológushoz,illetve van időpontom magán gasztroenterológushoz is, de az csak késő ősszel. Sajnos csak most vettem rá magam, mert rettegek a tükrözéses vizsgálatoktól, ezért csak ilyen későn kaptam időpontot. Szerintetek ez a vizsgálat mindenképp kelleni fog, vagy mással is ki lehet mutatni ha valami van?(mivel nincsenek tipikus riasztó hasi tüneteim) Na mindegy, addig is próbálok rendszeresen enni, sok folyadékkal, mellette pedig orvos ismerős ajánlására probiotikumot szedek. Szerintetek lehetséges, hogy csak ennyi a problémám, és valóban a sok idegeskedés és a rendszertelen étkezés okozza a tüneteket?(egyszer enyhe hasmenés alhasi fájdalommal, máskor nehéz mosdóba mennem, puffadok, jellemzően ezek akkor jelentkeznek ha valahova el kell indulnom)

Köszi a válaszokat!

18/L



2023. aug. 1. 09:27
 1/1 anonim ***** válasza:
0%

Ez tipikus kevert IBS tunet. Altalaban nem tudjak mi az oka, de gyanus a stressz.


En nekem ugyanez a sztorim csak kb. 11 eves korom ota. csak hasmenessel es eszmeletlen hasizom fajdalommal - gorccsel. Haziorvos irt fel 0.5 mg xanaxot es tobbet nem volt. Igy derult ki hogy stressz. Ebbol lett antidepresszans es teljesen megszunt.

2023. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!