Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy es miert lett divat a...

Hogy es miert lett divat a "fotel-diagnosztika" mint pl "ADHD-s" vagyok?

Figyelt kérdés

Egyre tobb pont az ADHD kerdes, ami majdnem elsokent szerepel, es arra hivatkoznak hogy a neten ezt meg azt irjak es akkor ok azok. Igazabol tobb nincs is, depressziorol szoktak irni de akkor legitim okokkal ilyen multtal, meg tunetekkel.


De ADHD-nal csak annyi hogy ezt az online tesztet 90% ADHD, meg ilyenek.



2023. aug. 1. 09:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Hát a foteldiagnosztika mindig is itt volt amióta megjelentek az ilyen hivatalosabb oldalak, meg már elérhető néhány khm.. oldalról a DSM diagnosztikai könyv ami alapján USA-ban hivatalosan diagnosztizálás eszközként használják.


Az ADHD meg hát egyre több meló, több munka, több tanulás, nem egy ismerősöm van aki fogyasztja ezt a hatóanyagot e célból. Nem tudom bűn-e ez, mert rádsóznak annyi melót hogy estére csak sz*rni tudsz meg aludni hogy holnap megint csak sz*rni tudj meg aludni. A legtöbben a ritalint akarják, haverom is IT-ban van, igazából ő csak unalomból akar ilyet. Ismerek olyat aki illegálisan szerzett ritalinnal meg többnyire más illegális szerekkel ment át a BME-n villanykaron.

2023. aug. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Annál inkább terjed, minél többet használják az Internetet az emberek.

És sajnos sok kamu, átverős, sarlatán oldal van. Azokat is sokan elhiszik.

2023. aug. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

Van, aki a diagnózisért kepeszt, hogy a) pluszpontokat kapjon felvételin b) legálisan/olcsóbban jusson pl. Ritalinhoz, de van, aki azért vallja csak ADHD--snak magát, hogy kimagyarázza egy élet sikertelenségét, közben meg csak linkóci.

Mindeközben tényleg nő a betegesen szétszórt, figyelemzavaros emberek száma, gondolj csak bele, mi lesz azzal a kölyökkel az iskolában, aki már a babakocsiban üvölt, mert lemerúlt az aksi a kütyüjében. (én kimenekültem a boltból, de az a szetencsétlen hová menekül majd a saját torzan fejlődött agya elől?)

2023. aug. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
20%

[link]


Szakirodalmat kell olvasni, és rájössz, hogy nem "divat" lett, hanem több tízezer gyerek van diagnosztizálatlanul az országban, annál is több felnőtt.

2023. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
21%

"Az ADHD populációs gyakoriságából kalkulálható, hogy

hazánkban hozzávetőlegesen 70 000 (1,2-12 % prevalencia)

18 évesnél fiatalabb személy élhet ezzel az eltéréssel. A

különböző kortársközösségi problémák, tanulási nehézségek

miatt vizsgált gyermekek és serdülők között 20 000 főnél állították fel az ADHD diagnózisát. Ez azt jelenti, hogy a hazai

gyermek- és serdülő lakosságban további 50 000 fel nem

ismert ADHD-s egyén lehet. "


Ennél is több felnőtt. Ezek az emberek manapság könnyebben találkoznak az ADHD tüneteivel, így egyre több ismeri fel, hogy mi a baja. Az, hogy egy ilyen helyen van heti pár kérdés erről nem meglepő, hanem természetes.


És te mi alapján diagnosztizálod őket depresszióval? Orvos vagy? Kivizsgáltad őket?

2023. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

5


Huscomb1, tudom te vagy, ugy olvaslak mint a tenyerem. Ki lettel tiltva mi? Ez az uj felhasznalo? Na mindegy.


Amugy meg A semmelweisrol pszichiatria klinikan 2022-ben tett allitasai alapjan Dr. Pulay Attila:


[link]


"A felnőttkori ADHD a magyar lakosság 2,5 százalékát érinti"


Az ADHD fogyatekossag. Az nem 20 evesen alakul ki, hanem veleszuletett. Tehat a gyerekek is nem 1.2 - 12% hanem ahogy a szakorvosi allitotta, 2.5% kb. nem 12% max kb.


A tovabbiakban ha problemad van ezzel a statisztikaval nyugodtan kerj hozza a foglaljorvos.hu-n egy idopontot, es beszeld meg vele. Ne fotel-analizalj.

2023. aug. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
25%

A felnőttkori ADHD az felnőttkori ADHD. Azért kevesebb, mint a gyerekeknél, mert nagyon sok ADHD-s felnőttkorára annyit javul, hogy már nem diagnosztizálható. (neuroplaszticitás, terápia, stb)


"Az ADHD fogyatekossag. Az nem 20 evesen alakul ki, hanem veleszuletett. Tehat a gyerekek is nem 1.2 - 12% hanem ahogy a szakorvosi allitotta, 2.5% kb. nem 12% max kb."


Ez pedig egy hatalmas tévedés. Nem veleszületett, lehet fejlődés közbeni rendellenesség is, sőt, sérülés következtében is alakulhat ki ADHD, vagy épp megfigyelhető az is, hogy a covid szövődménye is ADHD-t okozhat.


"A tovabbiakban ha problemad van ezzel a statisztikaval nyugodtan kerj hozza a foglaljorvos.hu-n egy idopontot, es beszeld meg vele. Ne fotel-analizalj."


A továbbiakban tanulj meg olvasni.


"Huscomb1, tudom te vagy, ugy olvaslak mint a tenyerem. Ki lettel tiltva mi? Ez az uj felhasznalo? Na mindegy."


Meghagylak a hitedben. De olvastam azt a vitát is, és ott is okoskodtál 1 sort. Egyébként nem szégyelled magad, hogy felhasználók tucatjaival (ez is egy új account amiről írtál) kelted a feszültséget?


Te vagy az, aki foteldiagnosztizálja az embereket úgy, hogy közben értelmezni sem tudja, hogy mit olvas. A terapeutádnak elmesélted már, hogy szabadidődben azzal szórakoztatod magad, hogy orvosost játszol a neten? Biztos értékelné, hogy a nárcizmusod idáig vezetett.

2023. aug. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
11%

[link]


Pulay doktor úr pedig nyugodtan forduljon a nemzetközi szakmához továbbképzésért. (nem ártana neki, ismerjük jól a doktort)

2023. aug. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%

8


Az amit linkeltel nem a magyar lakossagra szol hanem az amerikaira. Te meg a hazaiakra hivatkoztal elozo kommentjeidben. Magadnak mondasz ellent huscomb...


Az hogy COVID okozta ADHD vagy serules en is olvastam egy kommentben, szepen leloptad az otletet.


Mit akarsz elerni? Ameddig nincs igazad addig sapitozol?


A Semmelweis meg nemzetkozileg elismert jo egyetem...

2023. aug. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
26%

A világ minden fejlett országában megfigyelhetőek ezek a számok, ahol nem pár éve ismert a felnőtt ADHD, mint ebben az országban. Németországban perpillanat 4.4%-ra teszik a számukat, UK 4%, Belgium 4.1%, stb. Ebben az országban köztudottan súlyosan van aluldiagnosztizálva az ADHD, ezt Pulay is jól bizonyította.


"z hogy COVID okozta ADHD vagy serules en is olvastam egy kommentben, szepen leloptad az otletet."


Leloptam? Esetleg tájékozott vagyok, veled ellentétben. A covid a dopamine receptorokat támadja, semmi meglepő nincs benne. A fejsérülések is maximum egy olyan butust lepnek meg, mint te.


"Mit akarsz elerni? Ameddig nincs igazad addig sapitozol?"


Itt te akar valamit elérni, azt elhitetni az emberekkel, hogy divat lenne az ADHD. Kérdéseket írsz ki állandóan róla, és bármilyen bizonyíték nélkül teszel állításokat. Már sokan említették a felnőtt ADHD csoportban, hogy ezt csinálod, egyre többen leszünk itt, ha ezt így folytatod, és minden egyes ilyen hangulatkeltésednél Huscombokat fogsz vizionálni. Jobb lenne, ha leállnál. Jól ismerjük a szcientológiát, tagadnod is kár. ;)


"A Semmelweis meg nemzetkozileg elismert jo egyetem..." Akiknek sikerült 30éves hátrányt összeszedni az ADHD kezelésében nyugathoz képest.

2023. aug. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!