Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy es miert lett divat a...

Hogy es miert lett divat a "fotel-diagnosztika" mint pl "ADHD-s" vagyok?

Figyelt kérdés

Egyre tobb pont az ADHD kerdes, ami majdnem elsokent szerepel, es arra hivatkoznak hogy a neten ezt meg azt irjak es akkor ok azok. Igazabol tobb nincs is, depressziorol szoktak irni de akkor legitim okokkal ilyen multtal, meg tunetekkel.


De ADHD-nal csak annyi hogy ezt az online tesztet 90% ADHD, meg ilyenek.



2023. aug. 1. 09:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%

10


Ha hibazol nem reagalsz, kitersz. Vehemens viselkedes, hamis, teves adatok. Ismetlem, ott van Pulay doktor ur, bajod van a statisztikakkal, kerj idopontot, felvilagosit szerintem. Nem tudom miert itt kell telekommentelni meg mashol is a te teoriadat ami ahogy lattuk olyan minosegu mint amikor magyar populaciorol beszelsz aztan belinkelsz egy amerikai populaciorol szolo statisztikat.


Nincs sok tudnivalod az ADHD neurologiai problemajarol, se pszichologiajarol.


Te csak dopamine-t emlitesz, egy amerikai volt kutato MD-s is mondja, hogy nem csak dopamine-hianyrol szol a dolog - [link]


A dopamine monoamine meg a receptorok remlem tudod osszefuggesben vannak.


Az osszes kommented ilyen. Teljesen felismerheto vagy Huscomb1.


Nem lenne baj veled, ha megtartanad a sajat velemenyed, leirod ide es kesz nem pedig tamadsz masokat mert ok ilyen tenyekkel jonnek, vagy az a teoriajuk.


Azt akarod hogy mindenaron neked legyen igazad, mindenben. Politika, mittomen elektronika, szamitogepek, sport.


Ido kerdese es megint ki leszel tiltva huscomb1.


A pszichologiai ADHD diagnosztizalasrol meg semmit nem irtal erdemben.

2023. aug. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
30%

Pulay doktor uracskád 2018-ban még 1.4%-ot mondott. Nem zavar? Nem, dehogy. Ő azt tudja mondani, hogy lakosságarányosan mennyi van diagnosztizálva. Semmilyen más adata nincs, honnan lenne? Mit gondolsz, volt bárki ebben az országban, aki reprezentatív mintán megnézte mennyi ADHD-s van? Dehogy nézték meg, lenne róla tanulmány. Nincs ilyen. Perpillanat annyit tud mondani a kedves Pulayd, hogy jelen adatok alapján 2.4%, mert még (a hozzád hasonlóak miatt is) mindig nagyon sokan nincsenek diagnosztizálva. A tanárok, szülők nagy része nem ismeri fel a zavart, főleg akkor, ha jól funkcionál, vagy esetleg leányról van szó. A felnőtteknél pedig még rosszabb a helyzet. Nézd, tényekkel akarsz vitatkozni.



"Nincs sok tudnivalod az ADHD neurologiai problemajarol, se pszichologiajarol."


Mondja ezt egy pszichiátriai kezelt?


"Te csak dopamine-t emlitesz, egy amerikai volt kutato MD-s is mondja, hogy nem csak dopamine-hianyrol szol a dolog - [link]


És? Ki mondta, hogy csak arról szólna? Ki mondta, hogy dopamin !hiányról!? Nem, dopamine hiányról nincs szó. Egyes területeken, egyes dopamin receptorok száma a normálishoz képest megnövekedett. Soha senki sem mondta, hogy kevés dopaminja van egy ADHD-snak, annyit tudunk, hogy, ha egyes agyterületeken növeljük a szinapszisban lévő dopamin szintet, akkor javulnak. Sokat szoktál olyan dolgok ellen érvelni, amiket te képzelsz csak oda?


"A dopamine monoamine meg a receptorok remlem tudod osszefuggesben vannak." Szerintem ne akarj felcsapni fotel biológusnak, mind a ketten tudjuk, hogy csak egy szerencsétlen személyiségzavaros vagy, aki itt éli ki a beteg vágyait.


Milyen az összes kommentem? És milyen kitiltásról beszélsz te, aki új accounttal irkál ide, mert nincs bátorsága a kérdés feltevőjeként mutatkozni, nehogy véletlen az olvasók is rájöjjenek, hogy egyetlen ember próbálja a hangulatot kelteni?



"A pszichologiai ADHD diagnosztizalasrol meg semmit nem irtal erdemben."


Milyen az a pszichológiai ADHD diagnosztizálás? Ez egy pszichiátriai kérdés, nem pszichológiai.

2023. aug. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
5%
Kérdés jelentve, mert provokatív.
2023. aug. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%

Hmm, elmesélem az én storymat ezzel kapcsolatban..


Általános iskolában is végig "rossz gyerek" voltam, főleg az órai magatartásommal volt probléma, nem tudtam megülni a s*ggemen, ha nem érdekelt a téma és hiába próbáltam figyelni, egyszerűen nem ment, de muszáj volt valamit csinálnom -nem lehet leírni, egy belső érzés, amin képtelenség uralkodni-, vagy zörögtem valamivel, vagy beszélgetni kezdtem.

Sokáig csak elhordtak mindennek a tanárok, meg betudták annak, hogy ilyen vagyok, aztán elküldtek iskolapszichológushoz, de jártam magánban is, viszont fel sem merült ez..

Középiskolában ezt felváltotta a telefon, az legalább lefoglalt, viszont voltak olyan órák, ahol nem lehetett használni, így a korábban írtakat tettem, megint szankcionáltak stb stb..


Elegem lett ebből, kértem, hogy lehessek magántanuló, mert egyébként sokkal intelligensebb voltam a kortársaimnál és rengeteg dologgal foglalkoztam, így el is fogadták a kérelmemet és be is vállt ez a rendszer.


1x feljött a facebookon egy ilyen adhd-s videó, minden stimmelt rám, kivizsgáltak, diagnosztizáltak is vele, viszont ehhez az én foteldiagnosztikám kellett, mert 10 évig egy pedagógus, pszichológus, se senki más nem világított rá arra, hogy nekem esetleg betegségem van és nem csak "ilyen vagyok".


Ha több fiatalt diagnosztizálnának, sok szenvedéstől kímélnék meg őket is és akár a tanáraikat is, de ehhez az kell, hogy ismert legyen ez a probléma.

2023. aug. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

"Elegem lett ebből, kértem, hogy lehessek magántanuló, mert egyébként sokkal intelligensebb voltam a kortársaimnál" ??? Mindenkin eredeti MENSA teszzt lefuttatas ott helyben?


"rengeteg dologgal foglalkoztam, így el is fogadták a kérelmemet és be is vállt ez a rendszer." ez mi? Az alapjan fogadnak be hogy mennyi dologgal foglalkozol? Ha azt irtad volna hogy matekoztal vagy fizikaztal vagy programoztal magadtol telozas helyett mondom talan oke, de ez igy mi? Sok telot nyomkodtal egyszerre?


"feljött a facebookon egy ilyen adhd-s videó, minden stimmelt rám, kivizsgáltak, diagnosztizáltak is vele" ha a fele igaz lenne mar akkor neznek... hat ha igaz a sztori akkor grat a fogyatekosok kozott, mert az ADHD az az, egy fogyatekossag. Erre kaphatsz majd egyetemen mint atlagnal intelligensebb fogyatekos kedvezmenyeket.


Meg lehet a jovoben lesz egy ket melohely ahol ezt felteszik kerdeskent, atnezik az anamnesis-edet es ott van a fogyatekossagi diagnozis, aztan nem vesznek fel.


Nem lehet hogy autizmusod van, pl? Miert nem olyan videokat kezdtel el nezni? Vagy aspergers? Ott jobban elofordul a magasabb IQ.


Meg mi az hogy facebook-on ADHD-s videot hirdetnek hogy elmondjak miket mondj kb? Nem volt tul izgato kamu sztori...

2023. aug. 14. 10:07
 16/24 anonim ***** válasza:
54%
Mert most trendi a tinik körében az ADHD mint anno a depresszió az emosoknal. + Könnyebb egy betegségre fogni a dolgokat így hárítva a felelősséget és a lustaságot.
2023. aug. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Hat ja, regen tenyleg emosok vagdossak magukat, tetko fekete ruha jobbra balra, meg az ongy./depresszios vagyok jaj segits kerlek toluk.


Most meg rossz tanulo vagy? Nincs veled baj, ADHD-s vagy!

2023. aug. 14. 10:18
 18/24 A kérdező kommentje:

Amugy 14, mar ott lebukik a dolog, hogyha tenyleg ADHD-s lennel, akkor mar szuletesed ota lenne gyanu, es idegesito lennel mint a fene mint 3 evesen is akar, ovodarol nem is beszelve hogy gyanus lennel es szolanak hogy beszelnenek a szuloddel.


Nem leszel csak ugy a mennybol tinikent ADHD-s mert a telefonodat nyomkodot mert unod az orat.


A fogyatekossag veleszuletett dolog, nem fotel-diagnozis alapjan kideritett hamis bohockodas.

2023. aug. 14. 10:21
 19/24 anonim ***** válasza:
41%

15, igen, MENSA tesztet is kellett csinálnom többek között.


A sok dolgot csináltam részt úgy értsd, hogy sportoltam, olyan komoly hobbitevékenységet folytattam, ami sok utazással járt etc etc..


"hat ha igaz a sztori akkor grat a fogyatekosok kozott..;

Meg lehet a jovoben lesz egy ket melohely ahol ezt felteszik kerdeskent, atnezik az anamnesis-edet es ott van a fogyatekossagi diagnozis, aztan nem vesznek fel."


Köszönöm, hogy aggódsz értem, de már megtaláltam a megfelelő szakmát és vállalkozás keretein belül teljesen jól élek belőle:)


Nem csak egyetem után multinál robotolás, meg érettségivel gyárimunka létezik


Ami a storymat illeti, higgy amit akarsz, én tudom, hogy így van, megosztottam, ennyi

2023. aug. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
grat a storyert jo volt olvasni!
2023. aug. 14. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!