Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Klisés a terapeutám, volt már...

Klisés a terapeutám, volt már részetek ilyenben?

Figyelt kérdés

Ez most egy kicsit ventillálás lesz, és ha van hasonló tapasztalatotok, akkor szívesen elolvasom őket.


Járok már egy ideje, de mintha a felszínen kívül nem tudnánk mélyebbre menni. Nem szeretnék ilyen viselkedésterápiát vagy mélyanalízist, mert arra nincs szükségem, de egy pszichológustól elvárnám, hogy legalább reagáljon arra, amit mondok neki.

Folyamatosan csak én beszélek, és hosszabbak a szünetek, mert egész egyszerűen nem reagál, ha pedig igen, akkor általában csak annyit, hogy "hmm" vagy "értem". Foglakozok a problémáimmal, beszélek róluk, megosztom az érzéseimet, de tényleg azt érzem, mintha egy falnak beszélnék.

Nagyon ritkán előfordul, hogy hozzáfűz valamit, de általában az is csak valami klisé.


A váltást még nem fontoltam meg, mivel vannak nagyon rossz terapeuták. Tapasztalt már valaki hasonlót?


2023. aug. 1. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Keress másikat.
2023. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én még nem, de biztpsan nem te vagy az első, már 33 éve olvastam Erica Jong Félek a repüléstől c. könyvét, a nézőpontkarakter kamaszkora óta rengeteg pszichoszakinál járt, és azt mondja róluk, "az egyetemen megtanítják őket szakszerűen hümmögni". Nem éttem, miért törődsz ebbe bele, ahhoz azért kicsit sokat kérnek, hogy biodíszletként üljenek veled szemben. Ja, sok a rossz terapeuta, akkor ültess a másik fotelba egy plüssállatot, nem hümmög, de párezerért már kapsz jót, utána ingyen hallgat.
2023. aug. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellet volna hagynod hogy ezt csinálja. Ha észreveszi hogy bármit el lehet játszani a pácienssel, akkor nem fogja megerőltetni magát, ez az orvosok többségére mind igaz. Értem hogy terapeutának nem kéne így viselkednie, meg igazából senkinek sem kéne kihasználnia a beteg kiszolgáltatott helyzetét, de sajnos a többség még mindig így működik. Valahogy ilyen állapotban is ki kell állni magadért, vagy hagyd ott ha ilyet tapasztalsz.
2023. aug. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3: hogy érted azt, hogy kihasznál? Ez érdekes, erre még nem is gondoltam.
2023. aug. 1. 22:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok ugyan, nem a hármas, de szerintem világos, hogy érti: mit kapott ő tőled, és mit nyújtott ezért neked? Te mennyi idő alatt keresed meg az ő óradíját, és hogyan? Kényelmesen ülsz közben, és semmi következménye, ha nem mutatkozik eredménye a munkádnak, vagy esetleg teszel valamit a munkaidődben és elvárások is vannak veled szemben? Tanultál, hogy ezt a munkát végezhesd, és alkalmaznod is kell a tanultakat, vagy elég lett volna pár népszerű könyvet olvasnod a témában? Ezeket érdemes átgondolni. Egy könyvtári beiratkozás áráért egész évben olvashatsz önsegítő és pszichologizáló könyveket, nem kell aranyárban venni pár klisét élőszóban, ha pedig meghívsz egy ismerőst egy-két valamire, simán kiöntheted a szíved, és még akár jó meglátások is kiszaladhatnak a száján. Az általad vázolt helyzetben nem látom, hogy nyilvánul meg a terapeutád szakértelme, mert a klisék felköhögése nem szakma.

Megbeszélte veled az elején, mit várhatsz és mit nem, mi a módszere és mi a terápia menete? Ha nem, akkor kihasználja, hogy nem tudpd, mire számíthatsz, mi jár a pénzedétt, idődért és bizalmadért csetébe.

Terapeutának mondod, de valóban az? Nem minden pszichológus pszichoterapeuta ám, csak szerezik kihasználni, hogy a laikusok ezt nem tudják. Keress rá itt a nevére: kereso.enkk.hu

2023. aug. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 Ő egy pszichológus (vagy terapeuta ahogy írtad), nem kell az égig magasztalni őket, nekik is az az érdekük hogy minél többször megfordulj a praxisukban mivel pénzből élnek. Előszőr felmérik milyen típusú a páciens és aszerint diktálják a tempót. A legjobb páciens mindig aki először érkezik életében terápiára mivel naívan megy oda, nem tudja mi fog történni ő és a terapeuta között, akár hiheti azt hogy a szakszerűen hangzó hümmögés a normális, erre értettem a kiszolgáltatott helyzetet. Visszaélhet vele, elhúzhatja a dolgot, persze neked súlyosan vékonyodik közben a pénztárcád, ha hagyod. Meg van a rossz páciens aki már megjárta a fél pszichiátriai érát, akivel nem játszhatná be ezt a módszert, mert rögtön felállna az első klisénél.


Te szerencsére felfigyeltél az esetre, szerintem ne is vesztegesd ott az időd.

2023. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!