Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek "fair" ha egy...

Szerintetek "fair" ha egy pszichologus/pszichiater azt mondja "magan mulik ha akar gyogyulni", "dontse el hogy akar gyogyulni" ha egy neurologiai elvaltozas okozza a mentalis betegseget?

Figyelt kérdés

2023. aug. 4. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Igen. Amíg te nem ismered fel hogy gond van, és nem kezdesz el tenni a változásért, addig nem is lesz jobb.
2023. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Igen. Teljesen fair. Mert a mentális problémáknál nem lehet odaadni egy adag antibiotikumot és minden jobb lesz. A gyógyszerek tudnak segíteni, de nem oldják meg a problémát. Amíg a beteg nem akar meggyógyulni vagy nem hajlandó tenni érte, esetleg nem vallja be, hogy van probléma addig hiába megy pszichológushoz, semmi nem fog változni.
2023. aug. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1


Ha van betegseg tudata az embernek de nem tud tenni?


Gondolom most jon hogy lusta meg minden.

2023. aug. 4. 11:28
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

"Ha van betegseg tudata az embernek de nem tud tenni?"

Miért ne tudna? Hacsak nem szellemileg visszamaradott emberről beszélünk, akkor semmi lehetetlen nincs benne.

2023. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2


"gyógyszerek tudnak segíteni" - letezik olyan hogy kezeles-rezisztens klinikai depresszio peldaul amire max lamotrigine-t adnak, de nem okoz remissziot szignifikansan.


"A gyógyszerek nem oldják meg a problémát" - en nem mondtam az ellenkezojet, lehet mas igen de akkor neki valaszolj, en sehol nem irtam ennek az ellenkezojet.


"Amíg a beteg nem akar meggyógyulni vagy nem hajlandó tenni érte" - te most teljesen masrol beszelsz. Ez egy biologiai elvaltozas. Ez nem akaras meg hajlandosag kerdese, mar ne haragudj ez egy inzultus mert ebbol jon a sztereotipia hogy lusta, semmirekello meg ilyenek. Te motivaciorol beszelsz ami nem is letezik alapbol. A motivacio a striatum-amygdala-hippocampus, prefrontalis cortex, basal ganglia meg sok mas neurotranszmitter rengeteg serotonin kozul valamennyi hiany, dopamine utak/visszavetelek/mennyiseg/kibocsatasi (skizofrenia pont ilyen egyebkent) problemak es ugyanez szerotoninra neuronephrine-re. Ugyanezert van a Bipolarisnak kilengeses eros maniaja ha olyan utana egy cseszett nagy depresszio.


A mentalis betegseg, betegseg szo jelentese segitsegnek: [link]

2023. aug. 4. 11:42
 6/10 A kérdező kommentje:

4


Olvasd el 5-os kommentem

2023. aug. 4. 11:42
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

A mentális betegségek valóban pszichiátriai esetek, ami orvosi eset, a kérdezőnek abban valóban igaza van, hogy a legtöbb esetben elbagatelizálja az átlag ember a tudatlanság miatt az ilyet, mert nem is tud róla mondjuk a vidéki földkapáló, hogy van klinikai depresszió, de még a nagyvárosi is.


Az orvosi esetek meg fiziológiai elváltozásokkal foglalkoznak és nem hiába írnak fel agyi elváltozásra gyógyszert, de ez köztudott, hogy pl. a major depressziót nem lehet meggyógyítani meg sok más mentális betegséget sem csak kezelni, de az is a páciens betegségének a mértékétől függ.


Valakinek működnek az antidepresszánsok, valakinek nem. Ezért először kb.50%-ban van igaza a kérdezőnek, mert valakinek hat, valakinek nem, és ezért nem fair de fair a kijelentés.


Azonban egy idő után hozzászokik a szervezet, idősödik átalakulnak a dolgok metabolizmus meg minden szerint, ezért váltani kell nagyjából 2 - 5 évente.


És valóban valakinek semelyik nem válik be. Szóval valóban, egy kicsit arra húz a dolog, hogy ilyet nem fair kijelenteni, mert ez egyébként sértő is terápiásan, mert azt sugallja, hogy az ő hibája.


Pont az lenne a cél terápián meg a terapeutának, hogy nem bunkóval hanem finoman a helyes útra terelje. Ez nem fair kijelentés, és bunkóság is vádolva az eleve beteg terapeuta kliensét. Ha meg első alkalom akkor pláne.


Szóval nehezen de igazat adok a kérdezőnek.

2023. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

"Szerintetek "fair" ha egy pszichologus/pszichiater azt mondja "magan mulik ha akar gyogyulni", "dontse el hogy akar gyogyulni" ha egy neurologiai elvaltozas okozza a mentalis betegseget?"


Egyáltalán nem jogos. Nem fair. Totál nem.


Akik szerint igen, kapjanak egy súlyos skizofrént maguk mellé meló közben vagy egy mániás pszichotikus embert és dolgozzanak velük miközben ők ott beszélnek meg mászkálnak jobbra balra és magukban beszélnek hogy lehallgatják őket meg arctalan embert látnak, meg ordibálnak vagy kiugranak az ablakon. Mert ha fair, akkor azt mondja meggyógyult szerinte, megy dolgozni.


Ha szerintetek ez fair és így engedi el majd ez alapján a psichiáter meg psihológus az illetőt akkor vállald magad mellé is 1 méterre.


Elnézést az érintett betegeknek, de ők is tudják szerintem hogy milyen a betegségük. Persze vannak enyhébbek akik tudnak dolgozni, de vannak súlyosak is.

2023. aug. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem mossa kezeit. O nem tud segiteni rajtad, de nem mas kollegat ajanl, hanem megmondja a tuti mantrat.
2023. aug. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Mondtam neked, hogy lusta vagy?"


Hol irtam ilyet?


"A gyógyszerek tudnak segíteni mentális problémán. Ez egy általános állítás, nem a te konkrét betegségedről szól, amiről semmit nem írtál le a kérdésben. A gyógyszerek *tudnak* segíteni, de nem mindig segítenek."


Erre most mit mondjak? Albert Einstein?


"nem a te konkrét betegségedről szól"


Mar bocsi, de honnan veszed hogy betegsegem van? Meg a nem letezo altalad szerzett tudas szerinti KONKRET betegesemrol van szo? Mi ez a hulyeseg? Es gyakran engem tamadsz, nem pedig altalanosan beszelsz. Legyszi szajjal le rolam es a kerdesrol beszelj.


"Mondtam neked, hogy lusta vagy?"


Ne csavard ki a szavam, azt mondtam az amit irtal abbol szuletnek az inzultusok meg sztereotipiak. Nem mondtad, de abbol szuletnek abbol a koncepciobol.


A tobbit vegig sem olvastam mert lattam hogy szinte csak engem tamadsz, nem a temarol beszelsz.


Hogy kapcsolodik az hogy egy pszichologus szerintem "csak onon mulik" amikor egy neurologiai elvaltozas okozza a mentalis betegseget az, hogy "te meg mögé gondolod, hogy "BCDEFGHJKL" mert erre számítasz, mert ezt kaptad emberektől az életedben. Ennek a mondatnak semmi köze nincs a motivációhoz"? Ez egy zagyvasag es megint inzultalsz engem mert mas a velemenyem.


Egyebkent a depresszio egy hangulat. Nem major depresszio. A depressziobol ki lehet gyogyulni ha egy hangulatbol ki lehet egyaltalan (pl. "kigyogyultam az orombol" picit ha nem nagyon furan hangzik), de a klinikai (major) depressziobol nem, csak kezelni lehet. Szoval orulok, hogy megoldottad a problemadat.


A neurodivergens dolog meg sehogy nem passzol sehova. De jo, beirtad. Az utana levo mondatnak mar van mondanivaloja valoban.


A tobbi kommented nem fog erdekelni, csak engem tamadsz, feltetelezel rolam dolgokat hogy beteg vagyok, sehol nem irtam ilyet, temahoz nem illo dolgokkal egeszited ki a kommentedet nem tudom mi celbol hogy okosnak tunj vagy a pipat szerezd, teljesen alapveto dolgokat irsz le mintha a spanyol viasz lenne, mindegy.

2023. aug. 4. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!