Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érez az ember, boldogságot...

Érez az ember, boldogságot HOSSZÚ TÁVON, miután rendszeresen szed szorongáscsökkentőket, és egyéb nyugtatókat?

Figyelt kérdés

Középkorú emberként úgy látom, hogy valami fertelmesen sokan gyógyszerezik magukat az én korosztályomból. Jó módúak, rossz sorsúak egyaránt. Én ezt nem nagyon értem, pláne úgy, hogy még csak boldognak sem tűnnek ezek az emberek a gyógyszertől. Biztos van 1-2 jó órájuk, miután beveszik a kis bogyójukat, de engem a hosszú távú következmények érdekelnek. Mennyire boldog az, aki mondjuk 5 éve nyugtatózza magát? Mennyire éli át az élet szükséges érzelmi szakaszait, ami evolúciósan indokolt? Mennyire képesek az extázis átélésére, az örömkönnyekre, vagy épp a fájdalmas, ám mégis szükséges szomorúságra?

Tehát, aki gyógyszereken él, kérem írja le a tapasztalatait. Mert nekem van egy elméletem a gyógyszerek hosszú távú hatásáról, ami miatt én soha nem állnék rájuk, de nem árulom el, csak szeretném tapasztalt emberek véleménye alapján jobban összeállítani a képet fejben.



2023. aug. 6. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Évekig szedtem antidepresszánst és nyugtatót. Nem úgy működik, hogy beveszed és pakk jobban leszel. Hosszútávon teszi rendbe az agyad kémiai folyamatait, ami ilyen-olyan mentális probléma miatt felborult. Antidepresszánshoz pl. legalább egy hónap kell, hogy kifejtse a hatását. Arra vannak, hogy szinten tartsanak, ne romoljon még jobban a helyzet. Csak a gyógyszerektől nem leszel boldog. Dolgozni kell a problémákon, feltárni a forrásokat és orvosolni. Erre való a terápia. Na meg vannak olyan mentális betegségek, amikből nem lehet kigyógyulni, csak tünetileg kezelni (pl. skizofrénia, bipoláris zavar), ezeknek az embereknek muszáj a gyógyszer, hogy stabilan tartsák magukat, de ettől még élhetnek a körülményekhez mérten boldog életet.
2023. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
72%

Rossz gyerekkor, rengeteg stressz volt/van az életemben.Ha nem lennének ezek a bogyók egy diliházban lennék.Tűrhető életet élek,de való igaz, hogy nem élem úgy meg a dolgokat mint mások.Például nem tudok egy temetésen sírni… nemrég voltam egy szuper koncerten…50 000 ember…nem élveztem annyira mint amikor öt éve ugyanennek a zenekarnak a koncertjén voltunk( akkor éppen nem szedtem semmit)de most jobb volt egy xanaxal mint azon aggódni végig hogy rosszul leszek a tömegben…

Akik szedik a bogyókat, nem jókedvükből szedik és sokan nem is akarják szedni, de muszáj.

Abnormális világban élünk, van aki csak így tud megbirkózni vele.Sok érzékeny idegrendszerű ember van és remélhetőleg eljön az az idő, hogy nem stigmatizáljuk ezeket az embereket 😘

2023. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én látom egy másik aspektusát is a dolgoknak. Szerintem nagyon sok múlik az ember kitartásán. Ki mennyire hajlandó küzdeni. Sok ember van a környezetemben, akikkel együtt nőttünk fel, van köztük olyan is, akinek mindene megvolt. Lehet, hogy pont emiatt égett ki hamar. Engem is elkapott pár éve a kiégés, és ekkor dől el, ki mennyire erős. Én nagyon sokat szenvedtem, hogy mentálisan felülkerekedjek a problémáimon. Ezt úgy értem, hogy álmatlan napjaim voltak, ájulások, kilátástalan életérzés, stb, stb. De soha nem nyúltam gyógyszerek után, hanem mentálisan próbáltam megoldani azt, amire mások simán elkezdték gyógyszerezni magukat. Azok, akik nem voltak elég kitartóak. Akik már az első 1-2 nap álmatlanság után pszichológushoz rohantak, aztán gyógyszerezni kezdték magukat. Azóta eltelt öt év. Én mentálisan helyrehoztam magam egy hihetetlenül nehéz út végére, és jobban érzem magam, mint valaha. Kicsit olyan, mintha megvilágosodtam volna. Ellenben sok kortársamat teljesen elfásította a folyamatos gyógyszerezés, és már nem is emlékeznek arra, milyenek voltak előtte. Elkoptak az érzelmeik. Mert én úgymond végigfutottam 1000 kilómétert, ők már 10 után feladták. Úgyhogy ilyen aspektusa is van a dolgoknak. Az egyéni felelősséget nem lehet félvállról venni. Az, hogy mi történik az ember életében, csak egy tényező. Az, hogy fejben mi hogyan birkózunk meg ezekkel, az az igazi lényeg. Remélem, sokan választják inkább a mentális harcot, és jutnak el a győzelemig gyógyszerek nélkül.
2023. aug. 11. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy önerőből kilábaltál, de attól még ne bagatelizáld mások problémáit. Nem tudod, ki milyen helyzet miatt szorul gyógyszerekre. Vagy ha mégis, tippelni se tudod, mi zajlik le bennük lelkileg. Mindenki máshogy reagál minden problémára. Lehet, ami valakinek egy vállrázás, másnak életre szóló trauma vagy fordítva. Máshogy vagyunk összerakva, mindenkinek más a lelkülete.

Akinek még gyógyszert írnak fel, annak KELL. Ezt nem úgy osztják mint az aspirint, komoly szerek. Lábtörésnél se dönthetsz úgy, hogy te nem hordasz gipszet, mert nincs kedved.

Aztán nem mindent lehet elhatározással meg szivárványos unikornisokkal megoldani. Önfejleszthet egy skizofrén vagy bipoláris amennyit csak akar önerőből, megfelelő gyógyszerezés nélkül sose fog jól funkcionálni.

2023. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
52%
Amikor eljutsz abba az állapotba, hogy ki sem mersz menni a lakásból,úgy érzed mintha influenzából lábadoznál, nem érdekel semmi csak feküdnél egy sötét szobában fejedre húzott takaróval és közben el kell látnod egy kétévest plusz a férjed nem tudja mit csináljon, csak könyörög, hogy szedd össze magad bármit beszednél hidd el.Előtte évekig csak küzdöttem a gyógyszerek ellen, mert anyámból egy leszázalékolt zombit csináltak.De eljutottam arra a pontra hogy muszáj volt valamit szedni és egy hónap múlva vígan készítettem a karácsonyi vacsorát 10 főre.Azóta 3 emelt szintű okjt csináltam és most készülök főiskolára.Szóval szedjétek csak be szépen amit felír a doki, aztán le kell csökkenteni vagy elhagyni…
2023. aug. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!