Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szakmailag alkalmatlan pszicho...

Szakmailag alkalmatlan pszichológus lehet az oka, hogy a nővérem gyakorlitlag ellenségnek tekinti az egész családot?

Figyelt kérdés

Nehéz gyerekkorunk volt, ezt nem szeretném szépíteni.

Jelenleg lakhatási problémák miatt én lakom egy házban a nővéremmel, ami osztatlan közös tulajdon. Szülők elváltak és máshol élnek már.


Hatodik éve jár ugyanahhoz a pszichológushoz, nyilván konkrétan nem tudom, hogy a terápiás üléseken mi hangzik el, de annyit elárult, hogy a pszichológus az önmegvalósítást és a vele szembeni tisztelet megkövetelését javasolta neki.


Azt sem állítom, hogy én tökéletes lennék, de próbálok maximálisan megértő lenni, bár úgy érzem, hogy ezzel maximálisan visszaél.


A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a "küszöb alatt" járok, igyekszem meghúzni magam, csak akkor szoktam visszaszólni, ha nem bírom cérnával.

Lényegében bármibe beleköt, ha olyanja van, és ha már unom a szart, amit kapok az arcomba, visszaszólok, de utána meg jön az égzengés, majd napokig nem beszél velem.


Nem állítom, hogy a pszichológus rosszul végzi a munkáját, illetve nem tudom megítélni, de ez így nem oké, az biztos.

Bocsánat, de létezik szar pszichológus, aki meg van győzödve róla, hogy jó, amit csinál a pácienssel?

Tudom, hogy egy terápia nem olyan, mint az autószerelő, hogy fizetek és cserélnek pár alkatrészt, aztán minden oké.

De ez nem normális, ami most van, és a 6 év alatt csak egyre rosszabb lett a helyzet.

Rokonokkal, szülőkkel és a másik testvéremmel ugyanígy viselkedik, csak ők nem élnek velünk, nem minden nap kapják az adagot.



2023. aug. 7. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nem a pszichológusban kell keresni a hibát, hanem a nővéredben és magadban, a kettőtök kapcsolatában, illetve q rokonoknak való kapcsolatában
2023. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1#


Rendben.

Tudod én azt nehezményezem, hogy gakorlatilag haragszik a világra, de én kapok mindent az arcomba, mert én vagyok kéznél.

Ezt szerintem nem tudja felmérni.

2023. aug. 7. 12:23
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem jó tanácsot kapott, csak nem sikerül neki megvalósítani. Az hogy kiállok magamért nem civakodást, akarnakoskodást jelent, hanem egy sokkal rugalmasabb hozzáállást .

Az, hogy vele valaha méltatlanul bántak, nem jelenti azt, hogy most ő teheti ezt mással.

Olvass az asszertivitásról, vagy menj te is pszichológuskhoz. Akkor jobban ráláthatsz az ő hibáinak az okára, és együtt talán jobban alakíthatnátok a viszonyotokat.

2023. aug. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kozlod vele, hogy figyelj Juli, fogd vissza magad, mert: és itt kifejted, hogy mi a problémád vele
2023. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Közös lónak túros a háta, meg kell szüntetni az együttlakást. 1 ház=2 kicsi lakás.

Azt, hogy a pszichológus mit tanít neki, azt te nem tudhatod, mert csak az ő elmondásából értesülsz. Ebből a leírásból, meg a 6 éves hosszúságból én arra következtetnék, hogy személyiségzavara van, mondjuk nárcisztikus, attól ilyen összeférhetetlen, és azt próbálják enyhíteni ilyen hosszú időn át. De te is menjél pszichológushoz, mert nem kell a küszöb alatt járni.

Egyébként a pszichoterápia hatására az addigi beállt rendszer pont hogy meg szokott borulni, mert a kliens elkezd másképp viselkedni, a környezete meg csak néz ki a fejéből, hogy ebbe meg mi ütött, és nehezen viselik az állóvíz számukra kellemetlen felkavarását. Úgy néz ki, mintha rosszabbodna a helyzet, pedig ez az átértékelés hozza meg a javulást. Csak ezt az addigi játszma többi résztvevője nem fogja értékelni, mert elvesztik a pozíciójukat.

2023. aug. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez addig így lesz ameddig együtt laktok!

Ha ti vagytok a tulajdonosok, akkor adjátok el a házat és mindenki menjen ahová akar. De külön! Ennyi a megoldás.

2023. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5

"Közös lónak túros a háta, meg kell szüntetni az együttlakást. 1 ház=2 kicsi lakás."


Hát ezt pont nem említettem, de itt van a csapda a dologban.


Hárman vagyunk tulajdonosai az ingatlannak a harmadik testvérünkkel együtt, aki külön él máshol, a szülők ránk íratták a házat, mikor elváltak.


A külön élő tesóm és én simán eladnánk, és egy szolid lakás ára nekem úgyis kijönne, ha háromfelé megy a pénz.

Viszont a nővérem nem szeretné eladni, ott akar élni, ezt kijelentette, de pénze meg nincs, hogy kifizessen minket, és én sem tudom a többieket sem kifizetni, még óriási hitellel sem.


Maradna az albérlet, amitől eddig azért léptem vissza mindig, mert iszonyat pénzt elvinne, és anyagi értelemben jóval szarabbul élnék, mint most de lehet, az lesz a megoldás.


Bár akkor lesz bennem egy olyan nagy tüske, hogy gakoralitag a lehetetlen viselkedésével kitúrt a házamból, és ez egy fillérjébe sem került. De azon is gondolkodtam, hogy lehet tudatosan ez a célja...

2023. aug. 7. 13:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor ez itt a rókafogta csuka, jogi kérdés, nem pszichológiai, és nem lehet megoldani a beleegyezése nélkül. A házat nem lehet két külön lakássá alakítani?

Mindenesetre ne hódolj be neki, ne élvezhesse, hogy uralkodik rajtad.

2023. aug. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ügyvédtől kérnék tanácsot, hogy ilyen helyzetben mennyire lehetséges az jogilag, hogy egy ember két másikat ennyire el tud lehetetleníteni lakhatási kérdésekben.

Nem tudom hogy jogilag mennyire teheti meg hogy ő nem tud titeket kifizetni, de kijelenti hogy ő ott akar lakni?

Ügyvédet érdemes megkérdezni (egyszeri jogi szaktanácsot kell kérni) hogy milyen jogi eszközök vannak arra, hogy ne az ő szava, akarata döntsön a ti tulajdonjogotokról is.

Nem hiszem hogy egy ember a haláláig uralkodhat másik kettő felett, mert ő kijelenti hogy nem hajlandó eladni a házat. És kifizetni sem hajlandó.

Megéri szerintem ügyvédhez menni, hátha van jó megoldás (természetesen a testvérednek ne szólj róla). Kb 20-30 ezer Ft lehet az egyszeri jogi szaktanács.

2023. aug. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elolvastam az interneten ingyen (közös tulajdon megszüntetésének kikényszerítése), azért mondtam, hogy nem lehet megoldani. Ha egyszer nincs pénze kifizetni, akkor fizikai lehetetlenség arra kötelezni, mint ahogy a tulajdona eladására se lehet kötelezni. Maximum elárverezni lehet az ingatlant bírósági ítélettel, de akkor lehet, hogy kevesebbet kapnának érte, és ráadásul örök harag lenne.
2023. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!