Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék ez ellen tenni?...

Hogyan tudnék ez ellen tenni? (inszomnia)

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A kérdésem elején szeretném leszögezni, hogy altatókat, meg hasonlókat nem szeretnék szedni.

A problémám pedig a következő: Alapvetően jól viselem a stresszt. Valamilyen szinten hozzá is szoktam, mivel általánosban, gimiben évi 4-5 versenyem, szereplésem mindig volt.

Viszont mióta leérettségiztem egyszerűen magamra sem ismerek. Akkor sem viselt meg úgy nagyon az érettségi.. inkább ami utána történt. Emelt kémia szóbelin nagyon szubjektívak voltak velem (meg másokkal is), ezért nagyon nagyon le lettem pontozva, így újra fogok érettségizni októberben. Engem annyira megviselt ez, hogy egy év kemény munkája volt abban, hogy jól leérettségizzek, és mégis egy ilyen miatt kell egy évet halasztanom, holott minden esélyem megvolt, hogy felvegyenek, hogy teljesen ki vagyok készülve. Már elterveztem mivel töltöm ezt az egy évet, de mégis…

Hullik a hajam, és képtelen vagyok ezóta, vagyis kb 2 hónapja rendesen aludni. Mindig ilyen 3-4 körül sikerül csak elaludnom. Próbáltam mindent: napközben kifárasztani magam, olvasni, filmet nézni, színezgetni alvás előtt stb.. de semmi. Ez pedig ráteszi mindenre a pecsétet, mert emiatt egész nap rossz a kedvem, álmos vagyok, ingerült vagyok.. Nem tudom mit kéne tennem. Menjek orvoshoz? De hol foglalkoznak ilyennel? Nagyon nem bírom már ezt így.


18l



2023. aug. 8. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Keress egy pszichológust, aki segít feldolgozni ezt a traumát. Nem lesz semmi gond, egyszerűen segítségre van most szükséged, hogy átlépj ezen.
2023. aug. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mittudomen721 ***** válasza:
35%
Hat az inszomnia az szopoka szerintem. Sajnallak. En is ezzel szivok mar evek ota. Engem pszichiatrian kezelnek es probaljak megoldani a dolgot tobb kevesebb sikerrel. Elso korben a helyedben haziorvoshoz fordulnek de leteznek alvasklinikak is. Bar utobbira hosszas bekerulni es erdekes is mert az egyik baratomnak a "recepcios" marihuanat "javasolt"... kitartas
2023. aug. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Szerinted is a szorongás, a meghiúsult felvételi miatti trauma okozza az álmatlanságot, ha jól értem.

Ezt a csalódottságot kell először feldolgozni. Persze, vannak alvás segítő praktikák, nem mondom, hogy teljesen haszontalanok, de ez jó eséllyel elsősorban pszichés probléma. Ha egyedül nem megy a kilábalás, egyáltalán nem szégyen segítséget kérni. Merj szakemberhez fordulni, ha úgy van. Háziorvos max altatót tud felírni, ide terápia lenne legjobb.

2023. aug. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Bár leírtad, hogy nem szeretnél semmit se szedni, azért ajánlanám a magne b6-ot magnéziumpótlásra ami ellenállóbbá tesz stressz ellen.

Amúgy itt van pár tipp ami segíthet a gyorsabb elalvásban:

- Vezess be egy rutint, próbálj meg mindig ugyan akkor lefeküdni aludni

- Közvetlenül lefekvés előtt ne mobilozz és ne számítógépezz

- Mikor fekszel az ágyban, próbálj meg a bal oldaladon aludni

- Vegyél fel egy kényelmes pózt ahol minden izmodat el tudod lazítani (szó szerint minden izmot, a nyelvedet is) és ne forgolódj, maradj abban a pózban

- Vegyél nagy levegőket és lassan fújd ki, a lényeg, hogy lelassuljon a pulzusod

- Ürítsd ki az elméd, ha nem sikerül, gondolj olyasmire ami megnyugtat

-

2023. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! kipróbálom ezeket!
2023. aug. 9. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!