Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van szerintetek olyan hogy...

Van szerintetek olyan hogy valakit egyszerűen nem tudnak diagnosztizálni, mert új tünetei vannak amiket még nem ismernek?

Figyelt kérdés

Nekem ez elég elképzelhetetlen de már kezdem azt hinni mert bármelyik pszichés betegségről olvastam, egyikben sem ismertem teljesen magamra.


A fő probléma ez volt: 18 éves koromban jöttek először ki rajtam depresszió szerű tünetek, de nem hatalmasodott el.

Aztán érettségi után nyáron el akartam kezdeni dolgozni, de nehézségek jöttek.

Emlékszem egy szeptemberi napon kijött rajtam ez az első melyhullám, ami azóta folyton visszajön.


Egy kietlen elhagyatott lakótelephez, vagy elhagyatott romos épülethez tudnám hasonlítani, ami minta bennem lenne és magannyal és kilátástalansággal társul, valamint folyamatos aggodassal a jövő miatt.


Ha nagyon elhatalmasodik ez a kietlen kilátástalan mélyhullám, akkor at tud menni földön fetrengős sírógörcsbe és közben nem érzem az időt és úgy erzem meg fogok őrülni….


Ez volt a fő gond hosszú éveken keresztül.

Szerintetek mi lehet?

Sajnos nem tudom jobban megfogalmazni.



2023. aug. 11. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

nem nagyon


a fo kategoriakra rajottek, de az alreszeket kutatjak.


fontosabb a "miert" nem pedig a nomenklaturak.

2023. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A kezelőorvos mit mondott?
2023. aug. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2


ranyomnak valami kamu diagnozist mert ok sem tudjak pontosan. A diagnozisoknak nagy ertelme nincsen. A kezelesnek van ertelme.


Az en borgyogyaszom is ezt csinalta, quetiapine-ra allergias voltam es kiutesem lett, borgyogyaszka meg "haemangioma"-t irt ra amit szuletes ota kell hogy legyen ha jol tudom.


Aztan abbahagytam a quetiapine-t es elmult teljesen.

2023. aug. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
4%
Normatív krízis?
2023. aug. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
hozzateszem 5 pszichiaternel jartam, es rohogni fogsz, 5 kulonbozo diagnozist kaptam. Pszichozistol kezdve rekurrens depresszio, szemelyisegzavarok, generalizalt szorongas, nem meghatarozott szorongas - meg ilyen egymastnak ellentmondo diagnozisok.
2023. aug. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáterem nekem az érzelmileg labilis személyiségzavart írta a lapomra. Azt mondta minden amit nem tudnak hova tenni,mert semmibe sem illik igazán azok borderline diagnózist kapnak mivel abban a pszichózistól kezdve,depresszió,szorongás,hangulatingadozás bármi mehet
2023. aug. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem voltam meg kompetens pszichiternel

De valóban úgyis borderline bipoláris gyanúval küldenek el mindenkit a körzeti orvostól

Nem lettem okosabb

2023. aug. 11. 20:23
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember különböző nem fog teljesen rád illeni semmilyen betegség azért ezt tudd. Például lehetsz skizofrén hang/képi hallucináció nélkül is vagy lehetsz bipoláris erős mániás epizód nélkül is vagy lehetsz borderline önkárosítás nélkül is.Na érted mit mondok. Semmilyen betegség nem fog rád illeni teljesen.
2023. aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen lehet hogy túl kényszeres azt várni hogy pont minden tunetet hozzak

Meg nyilván a baj együtt jár, egyik betegséget kísérheti a másik…

Ettől függetlenül a fő probléma amit leírtam, azt én nem tudom hova tenni… talán depresszióval egybekötött pánikroham.

2023. aug. 12. 00:56
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te az én dokimtól a Kevert szorongásos depressziós zavart kapnád diagnózisként.
2023. aug. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!