Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már OCD? Érdemes lenne...

Ez már OCD? Érdemes lenne orvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés

Vannak teljesen logikátlan szorongásaim, amiket magamnak beszélek be. Az egyik visszatérő, hogy álmomban csinálok valami hülyeséget. Kiugrok az ablakon, ártok a mellettem alvónak, vagy bármi egyebet, és ezen kattogok egész elalvás előtt, szinte minden estém szorongással telik. Vannak időszakok, amikor elmúlik akár 1 évre is, de bizonyos helyzetekben annyira elhitetetem magammal, hogy ez lehetséges, hogy képes vagyok "csapdát" állítani magamnak, hogy ha felkelnék, akkor zajt csapjon és felébredjek rá.

Egy másik hasonló eset az, hogy balesetet okozok. Random szituációkban, amikor nem tűpontosan a kresz szerint vezetek, akkor az agyam elkezd komplikálni, hogy okoztam valami balesetet, csak nem vettem észre. Ilyenkor hajlandó vagyok tenni egy kört és újra végigmenni azon az útszakaszon, hogy másodjára is meggyőződjek róla, hogy tényleg nincs baj.


Ez OCD? Súlyos annyira, hogy orvoshoz forduljak vele?


2023. aug. 11. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, lehetséges, hogy Szertralint kellene szedned.
2023. aug. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék gyógyszert
2023. aug. 11. 23:47
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Akkor meg minek írtál? Beteg vagy és nem akarsz gyógyszert akkor mit kezdjunk veled?
2023. aug. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hosszúhajú ***** válasza:
48%
nem a gyógyszer az első megoldás. vannak terápiák de ha súlyosabb akkor gyógyszeresen is kezelik komplexen. ha hamar keresel pszichológust, nem dokit, akkor a gyógyszer is megelőzhető. és az hogy menj e dokihoz, azt pedig az határozza meg hogy mennyire tudsz ezzel így minőségi életet élni, mennyire akadályoz a mindennapjaidban - ezt úgy írom mint kényszerbeteg. és igen ocd-snek látszik, pláne hogy képes is vagy visszamenni hogy leellenőrizd, ezt mi csináljuk. de az a tény hogy időszakosan mndig visszajönnek a tüneteid az azt mutatja hogy egyszer muszáj lesz szembenézned vele. és ne rögtön gyógyszerekre gondoljunk, a terápiákat kell elsősorban kipróbálni, az is hozhat élhető eredményt.
2023. aug. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És szerinted ez nem súlyos kategória?
2023. aug. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, de lehet szorongás, túlgondolás meg millió másik dolog is. Ennyiből egy csapat névtelen internetfelhasználó nem fog biztos diagnózist adni ehhez. Menj el szakemberhez.
2023. aug. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!