Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen a xanax/ frontin...

Milyen a xanax/ frontin hatása és meddig tart?

Figyelt kérdés
például valaki sose szedett be még ilyet de orvos javasolja neki és egy szemet bevesz. mit fog érezni? mire számíthat? mikor "megy ki" a hatása?

2023. aug. 17. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első alkalommal egy szem a 0.5-ösből nem hatott. 1 mg kellett. A hatása 2-3 órán át tart úgy igazán, de ez egyéni. Gyorsan ürül.
2023. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha „új” még az ember, akkor kellemesen fejbe vágja. Én kemény függő vagyok, kb. már csak azért szedem, hogy ne érezzek elvonási tüneteket.
2023. aug. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
fejbe vágás alatt mit lehet érteni? mit fog érezni az ember pontosan?
2023. aug. 17. 15:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kellemes ellazulást. Pont ezért addiktív, de ne dőlj be neki!
2023. aug. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kellemesen magabiztos és nyugot lesz az aki még sose szedett nyugtatót és kellő mennyiséget vesz be. A hatás néhány óráig tart.
2023. aug. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Én ritkán veszek be, csak ha valami miatt nagyon ideges, vagy feszült vagyok. Nálam kb. 1 óra múlva jelentkezik a hatás olyanokban, hogy már nem érzem, hogy görcsben van a gyomrom, hogy enyhén elálmosodom, fáradtnak érzem magam, és nem látom annyira nagynak és nyomasztónak azt a problémát, ami miatt gyógyszert vettem be.
2023. aug. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem feltetlen igaz amit irnak.


Nekem egyedul IBS-re jo. Es xanax ELOTT volt allando fosasom, reggel vagy 4-5x, napkozben is 1-2x, este is 1x kb de valamikor nem. Mar feltem enni. Gorcsolt a hsam is mint a tehennek a seggluka aranyhuzasnal. Sirni tudtam volna. Felirtak 0.5mg xanaxot 1 hetre, elso alkalommal minimalis jo erzet, ennyi. Masnap meg tok jol keltem. NULLA GORCS, NINCS FOSAS. Mondtam te jo isten??? 1 hetig.


Aztan nem szedtem megint. Visszajott. Szoval nekem igy kellenek a benzodiazepinek. De Xanax helyett mar probaltunk mindenfelet, medazepam, chlordiazepoxide, nitrazepam, temazepam, diazepam (seduxen, nem medazepam, a medazepam egy prekurzorja a diazepamnak), clonazepam, mar tenyleg minden megvolt. Amit hat az 8mg clonazepam, alkalomszeru xanax es hangulatstabilizalo.


A xanaxnak amugy van hatasa 100 ev mulva is. Ez kozhiedelem, csak nem olyan amit legeloszor ereztel az elso 10 - 20 alkalommal, de attol meg mukodik, mert nekem eveken at ment a xanax 4mg naponta es nem volt hasi gorcs, nem volt fosas. Ezt neurologus/pszichiater is mondta.


De aztan huszas eveimben kijott a klinikai depresszio, generalizalt szorongas, na mindegy hosszu sztori. Vegul Xanax helyett Rivotril lett napi 8mg (20mg a napi max egyebkent). Evtized ota nincs gorcs meg fosas hala istennek.


Max akkor veszek be onkenyesen 6 mg-ot (mert hat 4 mg meg 8mg rivotrilhoz... valaminek hatnia kell), meg zolpidemet 20mg-ot, hogy elaludjak, es ugy sem tudok neha.

2023. aug. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szabó.Jani ***** válasza:
43%

Pár éve többször csináltan hosszú vonatút előtt (végállomásig kellett utaznom), h bevettem induláskor 1mg xanaxor. Az első pár állomásra még emlékszem, aztán semmire... illetve derengenek képek a vonatúról, a tájról, de semmi öntudat. Semmilyen tudatos gondolatom nem volt.A végállomáson a kalauz kocogtatta meg a vállam, h szálljak le. Arra emlékszem, h nyitva volt a szemem, csak néztem ki a fejemből, tehát bem aludtan.

Bár nem szedek annyira gyakran xanaxor, sajba 1mg már kevés az ilyen élményhez.

2023. aug. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 en szedtem be egy egesz dobozzal, ki akartam utni magam, semmi nem lett. De en mashogy reagalok benzokra,, napi 8mg-ot szedek, elejen sem aludtam el, sot antidepresszans/hangulatstabilizalonak is mondhatnam. Ha nem hiszed nezz utana van ilyen paradoxikus effekt, valakit porget, valakit mely depresszioba kuld, valaki bevehet 50mg-ot semmit nem hat. Van ilyen.
2023. aug. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!