Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy súlyosan önbizalomhiányos...

Egy súlyosan önbizalomhiányos nő problémáját megoldhatja a párja?

Figyelt kérdés
Adott egy ilyen nő, aki a párját okolja a súlyos, gyermekkorban (anyja miatt) kialakult önbizalomhiánya (ebből adódóan extrém féltékenység, minden másik nő ellenfél) miatt. A párja meg tudja oldani a problémát bókolással, vagy ilyenkor már csak a szakember segíthet?

2022. dec. 27. 08:21
A kérdező szavazást indított:
A bókolás megoldja
Szakember nélkül megmarad az önbizalomhiány és féltékenység, tökmindegy mit csinálna másik fél
29 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Az empatikus jelenlét segít.

De kinek oldotta meg az évtizednyi szenvedését az, ha azt mondták neki, hogy "fel a fejjel", olyan gyönyörű vagy? Szerintem senkinek.

Miért fél annyi ember a szakbembertől?

A magyar társadalomban nagyon ritka az empatikus jelenlét, az olyan ember, aki valóban meghallgat. Helyette letud egy "engedd el", "költözz el"-el, meghazudtol, meghallgatná a másik felet is, degradál, kontrollál.

Szomorú, de csak pénzért van már igazi hallgatóság.

2022. dec. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem oldja meg.. nekem sokan bókopnak, a párom is mindíg mondja hogy mennyire gyönyörű vagyok, de én nem látom :/
2022. dec. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem oldja meg.


Ugyanolyan önbecsapás, mikor az emberek olyat mondanak, hogy "remélem találok valakit aki boldoggá tesz". Ilyet nem fogsz találni. Teremtsd meg azt a létet amiben te boldog vagy és jól érzed magad. Ha ez nincs meg, a jóistentől sem leszel boldog.

2022. dec. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

Valamelyest elcsatornázódhat. De ha billegnek az alapok, nos..

Erre mondják azt, hogy futóhomokra nem lehet várat építeni. Szakember segíthet ezen.

2022. dec. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kijelentette, hogy nem megy szakemberhez. Viszont sajnos én is, mint a másik fél kezdek belefáradni a dologba.

Nem jó, amikor állandóan a fejedhez vágják, hogy csak te tehetsz róla. Plusz, ha egy másik nővel szót váltasz, vagy filmet nézel, amibe esetleg félmeztelen nők vannak (valljuk be elég sok akár családi vígjátékban is van ilyen), akkor nyilván abba a nőbe én szerelmes vagyok.

Bután hangzik ez, de szörnyű helyzet. Nyilván sokan mondják, hogy ilyenkor jobb kilépni az egészből, de öt év után szeretnék más megoldást találni.

2022. dec. 27. 08:42
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

Te nem fogsz megoldást találni. Szintén önbizalomhiányos, de már egy éve terápiára járó nőként mondom, senkit nem lehet szakemberhez küldeni, míg ő maga nem tart ott. Itt esetleg te mehetsz el. Igen, fura, amit írok, de szakemberhez az megy, aki szenved. Itt te írtad ki a kérdést. Neked megtanít olyan kommunikációs csatornákat megnyitni, amivel elvezetheted oda, hogy ő maga akarjon jobban lenni. Megtanít kérdezni, empatikusan jelen lenni.

Egyelőre a párod még csak szenveleg, a valóságot nem látja, mást hibáztat (téged), féltékeny, gondolom azt is hiszi, hogy bolondnak tartod, hogy szakemberhez küldenéd.

2022. dec. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt nem hiszi, hogy bolondnak tartom, (énis voltam szakembernél, deperszonalizáció miatt)fő probléma az extrém féltékenység, plusz, hogy én vagyok minden probléma forrása.
2022. dec. 27. 08:53
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Értem.

És akkor? Hogyan tervezel változtatni? Mert a megoldás ember és ember között van. Nem pedig ember és az életedet nem ismerő Gizi néni 15. kommentje között.

2022. dec. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nyilván, nem megoldásért jöttem ide, hanem megerősítésért.
2022. dec. 27. 09:02
 10/13 anonim ***** válasza:
13%
Értem ezt is. Csak szakember segíthet, te nem tudod megoldani. Viszont ez a megerősítés min változtat? Csak te tudsz változtatni, mint írtam, jelenleg te szenvedsz. Ha te készen állsz, el tudsz menni szakemberhez. De párterápia sem lenne rossz. Mert mást nem tudsz csinálni sajnos.
2022. dec. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!