Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Személyiségzavart hogy gyógyít...

Személyiségzavart hogy gyógyítanak?

Figyelt kérdés
Volt egy párkapcsolatom 7 évig tartott. Dühöngtem minden héten, valamivel mindig úgy éreztem hogy belém gázol az illető. Szakítás után hatalmas üresség lett bennem szinte facsaró pedig a szakítás is hónapokig húzódott el. Jelenleg is lassú és motiválatlan vagyok, kilátástalan. Sok szerettem hunyt el az évek alatt ami megviselt. Nagyon érzékeny vagyok/ lettem. Régen nem ilyen voltam de most mentálisan roncsként jöttem ki. Elhittettem magammal hogy minden az én hibám, probaltam elemezni az egsészet A-Z ig. De ebbe a rohadt életbe semmi nem jön össze. Csak nyugalomra vágyok és fix pontokra az életembe. Szerintem nárcisztikus vagyok, esetleg borderline os egy kis depresszióval megfűszerezve. Az exem magával vitte az utolsó stabilitásomat az életben, pedig már csak kihasznált és nem foglalkozott velem évek óta, legalább is nem voltunk egyensúlyba. Ennyi év alatt sose ültünk le beszélgetni normálisan. Ő kikészített a vágyaival és az igényeivel, annyi energiám ment el, sose tudtam magam mihez tartani. Teljesen leépültem agyilag. És csak a rosszat látom meg melankóliázok nosztalgiázok. Túl sok veszteség ért már életembe amúgy is ragaszkodó vagyok. Férfi -28

2023. aug. 22. 15:42
 1/1 hosszúhajú ***** válasza:
100%
meg nem lehet gyógyítani komplex terápia ha kell gyógyszer is, ha nem akkor sima . mentalizációs, dialektikus és kognitív terápia. és van még másféle is. ehhez előbb kell egy diagnózis.aztán a terápia segít beilleszkedni a világba és megérteni magad.
2023. aug. 30. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!