Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nincs bennem akarat?

Miért nincs bennem akarat?

Figyelt kérdés
Legszívesebben feküdnék egész nap az ágyban. Nincs kedvem beszélgetni emberekkel. Semminek nem látom értelmét. Nem tudom mitől lehetnék boldog. Nem érzem azt, hogy akarok karriert, családot, venni dolgokat meg ami másoknak cél, boldoggá teszi őket. Mintha az agyam is egyre rosszabbul működne pedig csak 24 éves vagyok. Ha csinálok is valamit nem tölt el örömmel. Még mielőtt írnátok, hogy menjek pszichológushoz stb. voltam már gyógyszert írt fel de nem érzem, hogy jobb kedvű lennék csak annyi, hogy jobban tudok aludni. Csak azt nem tudom miért vagyok én depressziós más ember meg, hogy tud boldog lenni hosszú távon ebben a világban...

2023. aug. 23. 14:53
 1/7 anonim válasza:
0%
Talán beléd szeretett egy démon és ezért érzed így magad. És most nem viccelek. Elszívja belőled az életet, és ezért vagy ilyen. Nem beszélgetsz az emberekkel. Ha írnak nem válaszolsz, vagy ha igen akkor egy időre eltűnsz majd újra megjelensz? Folyton fáradt vagy? Irritálnak a körülötted lévő dolgok, emberek? Este nehezen alszol el?
2023. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem ír gyógyszert.
2023. aug. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia 1-es! Ugyanez van. Minden stimmel. Hogyan szabaduljak meg tole? Minden energiamat elszivja! Mit csinaljak? Koszi ha segitesz!
2023. aug. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Rengarzzz ***** válasza:
Szia! Depressziós vagy valószínűleg ráadásul kémiai inbalansz miatt az agyadban, irass fel bupropiont (wellbutrin,Elontril) 2 hét és kutya bajod, sok sikert!
2023. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:

Mellékvese diszfunkció. Ezek a szőlőszemnyi szervecskék a veséd tetején csücsülnek, és a szervezeted üzemanyag tartályaként, életerő tankjaiként működnek, csapatban a pajzsmirigyeddel és a többi hormontermő szerveddel. Ha kifáradnak csúnya dolgokra képesek.

3 fő csapásirány mentén tudod belesodorni magadat abba, hogy kifáradjon és kiégjen ez a tengely és ennek eredményeképpen krónikusan úgy érezd magad, mint akiből kiszipolyozták az életerőt. Nézzük, hogyan is jutottál el a “mellékvese fáradtságig”?

Az egyik a lelki-és emocionális stressz, aminek a terhei alól a legnehezebb mentesíteni magunkat, sőt, igazából nem is lehetséges a 21. századi világban, amiben élünk.

A másik fő ok a vércukor szint egyensúlytalansága, mert amikor helytelen étkezéssel felküldöd a vércukor szintedet az egekbe, akkor hirtelen le is fog esni, és ez a vércukor hullámvasút egy belső, láthatatlan stresszhelyzetet generál a szervezetedben, aminek a hatására kitaláltad melyik szervednek kell lereagálni a helyzetet extra kortizol, vagyis stresszhormon termeléssel? Igen, a mellékveséknek!

A harmadik hozzájáruló szintén láthatatlanul munkálkodik a háttérben, ez a bélrendszer egyensúlytalanságai. Hiszen ha valamilyen diszbiózis vagy krónikus fertőzés ólálkodik a bélrendszerben, az szintén belső, láthatatlan stresszként ró terhet a szervezetre, leterhelve ezzel a mellékvese tengelyt. Márpedig manapság messze nem azt eszi az ember, amire termett, hanem a boltok polcairól ránk kacsingató étvágygerjesztő, de annál kártékonyabb, élelmiszernek látszó tárgyakat.

Szóval nem pszichológus kell neked, hanem életmód-és étrendváltás.

2023. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
OK! Koszonom szepen. Probalkozom at eletmodvaltassal, nem egyszeru. Mit egyek? A gyumolcs is izetlen. Budapesten elek, csak az jut amit a boltokban talalok. Gyorskajat pizzat, uditoket mar kizartam. Tenyleg: mit egyek, ha nincs sajat kertem?
2023. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez depi.

2 ilyen nagyobb volt, ugyanez.

Én azon a szinten voltam amikor fogatmosni se volt kedvem már kimenni a fürdőbe, szóval átérzem.

Társaságra se vágytam, ha elkezdtem olvasni, akkor 5 perc után meguntam. Szó szerint semmit se volt kedvem csinálni. Úgy éreztem ha rengeteg pénzem volna akkor se


Kis lépésekben kezdtem el javulni. Kitűztem, hogy naponta sétáljak 10 percet, vagy olvassak 5 oldalt el ilyenek.


Ha az ember ennyire mélyen van már az is valami, ha csinálsz valamit. Naplóztam mindig a sikerélményeket így jött javulás.

2023. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!