Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozza ezeket a hipochonder...

Mi okozza ezeket a hipochondereknél?

Figyelt kérdés
Olyan válaszoljon, akinek van tapasztalata akár saját maga, akár ismerőse vagy foglalkozása által. Szóval miért van az, hogy egy hipochonder egyből a legrosszabbra gondol? És miért nem tudnak hinni az orvosoknak? Hiszen ha egy nem szorongó ember pl. észrevesz valahol egy csomót, akkor elmegy orvoshoz, majd ha az orvos biztosítja róla, hogy nem daganat, akkor megnyugszik. Ellenben egy hipochonder egyből pánikol, hogy rákja van és sokszor hiába jár orvosról orvosra, nem tudja elhinni, hogy nincs komoly betegsége. De miért van így? Mi működik bennük ilyenkor másképp?

2023. aug. 23. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Én sajnos hipochonder vagyok. Sz*r beismerni de ez van, dolgozom rajta becsülettel, hogy kigyógyuljak a betegségből.

Nekem csak egy durva fejfájással szédüléssel kezdődött… sajnos felmentem az internetre olvasgatni, amit nem szabadott volna…ezután bekerültem egy olyan spirálba amiből rohadt nehéz lesz kimászni.

Olyan vizsgálatokon is voltam amiről 4 hónapja azt sem tudtam, hogy létezik…

Nekem nagyon szuper életem volt/van, jó munkahely, párkapcsolat…Anyagilag ami a többi embernek probléma, nekem ilyen gondom nem volt soha. Normális keretek között mindent megtudtam magamnak teremteni.

Jött ez a fejfájás és az interneten a böngészés, hogy bármikor kipurcanhatok… eddig ebbe soha nem gondoltam bele… túlságosan jó az életem és nem szeretném elengedni…

Ahogy említettem, dolgozom rajta keményen, járok pszichológushoz, nem olvasgatok annyit az interneten.

Volt pillanat mikor úgy éreztem újra a régi vagyok, aztán megint vissza az elejére. Türelmesnek kell lenni, talán ez a legnehezebb! Kitartást a többi társamnak.

És elnézést, lehet nem is a kérdésre válaszoltam!

2023. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Ha jól értem, nálad nagyrészt az interneten olvasgatás miatt van ez?
2023. aug. 23. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Fogalmam sincs hogy mi játszódik le bennük, de k*rvára érdekel hogy ebből hogy lehet kigyógyúlni mert nagyon idegesítő egy hipochonderrel élni
2023. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Ez a hipochondria egyik tünete, nem lehet megmagyarázni, hogy pontosan miért van. Az ember pszichéjében átkattan valami, és beindul egy öngerjesztő folyamat. Van, hogy rá lehet találni a kiváltó eseményre, de nem mindig.

Nálam úgy kezdődött, hogy volt egy év, mikor egyik egészségügyi problémám jött elő a másik után, és elkezdtem folyamatosan aggódni, hogy mi jöhet még. Aztán pont abban az évben elhunyt egy 35 éves ismerősöm szívizomgyulladásban, majd egy másik, szintén nem túl idős ismerősöm,

agyhártyagyulladásban. Az utóbbit 2 kórházban sem ismerték fel. Ennyi elég volt, hogy kételyeim legyenek az orvosokkal kapcsolatban. A netes oldalak erre még ráerősítenek azzal, hogy minden betegségről leírják, hogy “nehéz egyértelműen felismerni”, “sokszor későn veszik észre”, stb. Ráadásul egy rakat betegség tünetei hasonlóak, és ritka az olyan nyavalya, ami “tankönyv szerint” produkálja az összes felismerhető tünetet. Szóval nem egyszerű dolog ez.

2023. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de ugye mindenkinek halnak meg viszonylag fiatal ismerősei vagy legalább a médiában hallunk ilyenekről. Illetve mindenki tudja, hogy sok betegségnek vannak hasonló tünetei stb. De miért van az, hogy néhány embert ezek a dolgok jobban "beijesztenek", mint másokat?
2023. aug. 23. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!