Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttként jönnek elő a...

Felnőttként jönnek elő a gyerekkori traumáim?

Figyelt kérdés
Eddig vagy sikeresen elnyomtam, vagy nem tudom. De most felnőttként így 30 után jönnek elő bennem , és sajnos nagyon élénken bennem van a sok rossz érzés amit szüleim okozta , alkoholista agresszív apa és anya aki nem tett semmi mert ő volt az áldozat szerinte nem mi , közben meg de mi voltunk . Most fogtam volna fel milyen szarok a szüleim ? Más van ezzel így ?

2023. aug. 27. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

A feldolgozatlan traumák és elnyomások következményei sajnos a semmitől nem fognam maguktól megszűnni. Nekem még 40 felett is sok sok sémám volt, amik a működésükkel gátoltak sokmindent az életemben.

Én Hellinger-féle családállítást, metamorf lélekmasszázst, reinkarnációs utaztatást is igénybe vettem egy ún "Újratervező" programban. Nagyon jól ki lehet dolgozni magunkból a hátráltató beidegződéseket. Ezt az újratervezőt sok szeretettel ajánlom mindenkinek, mivel nagyon jók a saját tapasztalataim is.

2023. aug. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Most azért kennek minden lelki nyavalyát a szülőkre, mert mindenki volt gyerek és akkor mindenkiből lehet páciens. Sokan élnek ebből: coachok, pszichológusok, pszichiáterek, gyógyszergyártók... Régen még tisztelték az ősöket és nem értelmezték újra 30+ évesen az emberek a gyerekkorukat, hogy húde traumatikus volt. A kérdésedre a válasz tehát igen, ez most ilyen divat lett.
2023. aug. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
2. nagyon jol összefoglalta a lényeget. Kiegésziteném azzal, "30 után" amikor rájössz, hogy egy kalap szrt se érsz, inkább öszintén beszélgess el magaddal az okokrol, ne a szerencsétlen szüleidre kend! FELNÖTT VAGY!!!
2023. aug. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, sajnos nem mondhatom, hogy a második válaszírónak is nincs valamennyi igazsága, de amúgy meglátásom szerint ez nem divat kérdése.

Az tény, hogy egy embernek a megszületése utáni első 6-7 év az a bevésődés, amire utána az egész élete alapulni fog. Az első 6-7 évünket pedig nem máshol töltjük, hanem közvetlenül a szüleink társaságában. Tehát ha az önértékelésben, szeretetben megerősítő, lelki és mentális biztonságot adó környezetben éljük meg az első 6-7 bevésődési évünket, akkor jó esélyünk lesz minden tekintetben egy "egészséges" életre. Ha első éveinket áthatja a feszültség, a szorongás, az emberi gyarlóságok kimaxolása a szülő részéről, egók, projekciók és stb, akkor ki más lesz a felelős egy elcseszett személyiségű gyerekért, ha nem a szülei, a szülői háttér? És ez nem divat, hanem valós tény.

De szerencsére a mai világban vannak olyan ma újkeletűnek ható, de régi módszerek, amivel megoldható ez az ún: "Neked lehet másképp!" szisztéma.

Ott megtanulják a traumatizált emberek elengedni a szüleikkel szembeni haragot is, a családi energiamezőben minden a helyére kerül. Tehát ezek még a szülői hírnév értelmetlen pocskondiázása ellen is vannak.

Sokszor elhangzik a szülő nevében az, hogy "Ezt adtam, mert én is ezt kaptam..." ebben benne van az, hogy nem a felelősséget hárítja el, de az ő első 7 éve az ő életére nyomott bélyeget.

2023. aug. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
A 3. válaszhoz: sajnos a szülői házban gyökeredzik a szar, de valóban a felnőtti lét lehetőséget ad ezek eltakarítására. Tehát nem rájuk kenni kell, hanem felismerni, hogy "igen, a szülői neveltetés és egyebek által sajnos vannak hiányosságaim, de nekem lehet másképp, nem tehetek róluk, de tehetek ellenük".
2023. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Na azért itt sokan elfelejtik, h nem mindenki szülei rendes dolgos kisiparosok. Az én apám pl masszív alkesz egy kis szerencsejátékkal megfűszerezve, olykor olykor boxolhatnékja is volt és mi voltunk a boxzsák. Értem én, h aki nyugodt családban nőtt fel, azok szerint ez csak divat, de akinek a szüleivel gond van/volt, azoknak igenis sok traumája van. És ha hiszitek ha nem, sajnos az elcseszett családok vannak többségben.
2023. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Ezt magyarázom én is (1-4-5), hogy nem szabad elbagatellizálni a szülők szerepét a gyermekeik személyiségfejlődésében. Az természetes, hogy annak nem sok teteje van, hogy pocskondiázzuk a szülőket, de azt fel szabad és fel is kell ismerni, hogy mit nem kaptunk ott meg és tenni kell érte felnőtt felelősséggel, hogy ezt pótoljuk.
2023. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Itt azért páran tévedésben élnek , engem vertek gyerekként és anyám mindig megbocsátott apámnak és nekünk is megkellett és apám egy agresszív alkoholista volt. Azért pár embernek csak annyit kívánok 1 napig éljen rettegésben csak 1 nap. Aki azt állítja, hogy most rájuk vetitem ki egy kalap szart az éltem az tévedés, mert sokkal többre vittem mint ők mert ott a “jó” szülői minta milyen ne legyek soha. A kérdésem arra irányult más is van hasonló cipőben , és hogyan oldotta meg. Akinek csip csup gyerekkora volt az úgy sem tudja értelmezni a kérdést csak hogy egy kis hálátlan szar vagyok aki mindent baklövését most drága kedves szüleire próbál kenni.
2023. aug. 27. 11:29
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is 28 körül jöttek újra. Azt hittem már teljesen eltemettem a múltat, de amint egy időre visszatértem hozzájuk, új viták alakultak, feltépett sebek, ömlött fel bennem minden mint a 💩. Nem újraértelmeztem a gyerekkorom mert unatkoztam, hanem akaratlanul folytonosan játszódtak le filmként a traumatikus jelenetek, mondatok amiket átéltem. Aki nem él át ilyet az nem tudja milyen. Terápia segített, de velük nem jutottam semmire mivel öntagadásban vannak.
2023. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

6-8:

Az nem 30 éves korára esik le az embernek, hanem végig tudja, hogy rossz volt. Nem erről szólt a kérdés.

2023. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!