Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire önzőség az öngyilkosság?

Mennyire önzőség az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, valaki éppen összeköltözik a párjával, a szüleik segítik is ebben. Szakemberek is segítenek neki, a családja is támogatja. Mindenki azon van, hogy segítsen rendezni az életét, de olyan mentális problémái vannak, ami miatt nem bír már létezni és kiszáll az életből. A traumák teljesen tönkreteszik és nem tud megbirkózni velük, már csak szenved és emiatt feladja. Hiába szeretik sokan, nem tud boldog lenni.


Önzőség ezt megtenni, traumákat okoz ezzel másoknak is? Tovább kellene szenvednie az élettel, csak azért, hogy másoknak ne okozzon fájdalmat?



2023. aug. 28. 01:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyenek tipikusan azok akik bevesznek három xanaxot aztán magukra hívják a mentőt. Nem lehet őket komolyan venni.
2023. aug. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Hát... Legjobb barátnőm apja is kilépett. Évek óta durva depresszíója és alkoholizmusa volt, mindenféle adósságot felhalmozott az ivás miatt, nem volt soha munkahelye, nem dolgozott normálisan, rettegésben tartotta a családot. Segítséget már a pszichiáterek sem adtak neki a xanaxon kívül, pszichiátria is lemondott róla. A legnagyobb szarban egyszerüen részegen megölte magát a sokadik kisérletére, amit nem hiúsított meg azzal, hogy félholtan segítséget kérjen, mint eddig. Most itt hagyta a széttraumatizált családját a szarban, akik nem győzik össze kaparni magukat az adósságokból meg mindenből, amiknek a fele miatta van rajtuk. Nem is sokat próbált meg magától változtatni, de igaz segítsége sem volt, viszont magától nem nagyon gondolt arra, hogy bárki érdekében kicsit is megváltozzon.
2023. aug. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként önzőségnek tartom, mert minden segítseg és támogatás megvan ezek szerint, de mégis csak azon jár az esze, hogy ki kellene lépni és nem kitartónak lenni amellett, hogy "sokan szeretik" = sok ember gyötrődne utána, lenne traumatizalva és sok embert gyötörne bűntudat egy életre, hogy nem tett meg sehogy sem eleget, hogy segítsen
2023. aug. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező: aki ilyen helyzetbenr van, minden segítséget ragadjon meg (terápia, pszichológus, akár térítésmentes lehetőségek is vannak).
2023. aug. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Voltam már nagyon közel hozzá, pedig látszólag nekem sem lett volna okom megtenni, hiszen akkor már rendben volt az életem. De a lelkem akkor is meg volt nyomorítva és iszonyatosan szenvedtem a feldolgozatlan traumáim miatt, elviselhetetlen kín volt a létezés, az egyszerű mindennapok is. Én sem láttam ebből más kiutat, de adtam egy esélyt a pszichológusnak és hát jól tettem.
2023. aug. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
85%
Nehéz ezt olyanoknak megválaszolni, akiknek nincs ilyen mentális betegségük. Nekem egy nagy szerelmi csalódás miatt volt olyan, hogy 2 hétig csak úgy voltam a világban, semmi értelmet nem találtam a létemnek, aztán valahogy kijöttem belőle, de ha arra gondolok, hogy valakinél ez évekig tart, vagy tovább, hát nem tudom, én tuti begolyóztam volna. Az igaz, hogy ma már minden segítséget erre meg lehet kapni, de amiket itt olvasok fórumon meg volt személyes tapasztalat is, azt látom, hogy nagyon lutri kihez kerül az illető, milyen terápiát ajánl és mennyire tud megfelelő diagnózist alkotni. Pszichiátria az sosem volt egy egzakt tudomány
2023. aug. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem semennyire nem önzőség. Mindenki maga döntse el, mit akar tenni az életével. Ebbe másnak ne legyen beleszólása!
2023. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

"traumákat okoz ezzel másoknak is?"

Nyilván. Senki sem tud azon csak úgy túllépni traumatizálódás nélkül, ha - főleg fiatalon! - öngyilkos lesz a fia vagy a lánya, a testvére, az unokája, az unokatestvére, a legjobb barátja vagy barátnője, stb. Minél közelebbi a kapcsolat, annál kevésbé.

2023. aug. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
20%

Öngyilkossági gondolatok esetén: [link]

Este 7 és reggel 7 óra között ingyenesen és anonim módon hívható telefonszám: +36 80 505 390

2023. aug. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Az a rohadt nagy önzőség ha valakit akarata ellenére itt tartanak mert hogy jaj de szeretik meg hogy de rohadt fontos ember is ő (na persze)
2023. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!