Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez a pszichiáter...

Szerintetek ez a pszichiáter rendben van? Nincs tapasztalatom - bipoláris zavarom lenne?

Figyelt kérdés

Amit rólam tudni kell: 26 vagyok, kb 1 éve nem érzem jól magam, ezzel mentem pszichológushoz(4-5 hónapig) aki azt mondta, ez depresszió. Nagyon szorgalmazta, hogy menjek pszichiáterhez, de nincs 30ezrem erre, így Tb alapon mentem a körzetihez. Abban reménykedve, hogy valami normálisat fogok ki.


Havi 1x megyek, ma volt a 4. alkalmam vele. Az első alkalommal nagyon szimpatikus volt. Kedves idős bácsi. Viszonylag részletesen kérdezett az előéletemről, család, suli stb. Kitöltettek velem egy rövid tesztet (depresszió+szorongásra) és végülis mondta, hogy antidepresszánst ír fel, de javasolta a pszichológust is, de jeleztem, hogy arra már nincs pénzem. Mondta, hogy akkor a Semmelweisen van egy csoportos terápiás pár alkalmas foglalkozás, oda be tud utalni, de nekem kell felhívni őket, egyeztetni stb és ajánlt egy könyvet is.

Ez összességében pozitív volt, úgy éreztem segítőkész.

Na de elkezdtem szedni az antidepit, nem hatott. Újat írt fel, nem hatott. Megint újat, nem hatott. Ma a 3. fajtáról jeleztem neki, hogy nem érzek semmit. És mivel már ennyit kipróbáltam, rákérdeztem, hogy mi van ha nem is depresszióm van? Vagy az antidepiken kívül nincs más gyógyszer, ami a hangulatomat javítaná? És elkezdett erre fura lenni. A lényeg, hogy mondta vannak még hangulatszabályozók, de azt bipolárisoknak adják. Rákérdeztem, hogy honnan lehet tudni, hogy nekem depresszióm van, vagy bipoláris vagyok és ez egy depresszív epizód? Egyáltalán nem volt olyan kedves most, mint első alkalommal. Adott egy tesztet, amin csak olyanokat kellett kipipálni, hogy milyen vagy amikor mániás epizódod van: jobb a kedved, nagyobb az önbizalmad, nagyobb a libidód, többet töltesz társaságban stb. Na most ez nekem tök komolytalannak tűnt, mert ezekre a 'normális' boldog emberek mind igennel válaszolnának:D szóval honnan derülne már ki, hogy ez mániás epizód vagy csak valaki kiegyensúlyozott, boldog?:D

Megnézte a tesztet és pötyögött valamit a gépbe, majd mondta hogy felír hangulatszabályozót akkor a bipoláris zavarra. Erre ledöbbentem, kérdeztem, hogy akkor most az van nekem? Kicsit le is voltam sokkolódva hogy mi van most. Erre kb leszúrt, hogy ő nem tudja 100%ra megmondani, nem tudja kiolvasni a két szép szememből és menjek haza, olvassam el az interneten hogy milyen tünetei vannak ennek és akkor tudni fogom, hogy bipoláris vagyok vagy nem.

Ez csak szerintem nem normális? Mi az hogy olvassak utána? Nem neki kéne elmondani, hogy milyen jellemzői vannak és hogy én érzek-e ilyet magamon?


Szeretnék jobban lenni, de félek elkezdeni a hangulatszabályozót, mert nem érzem úgy, hogy tényleg diagnosztizáltak. Mert ha tudom, hogy ez való nekem, akkor szívesen megpróbálom, de fogalmam sincsen bipoláris vagyok-e vagy sem. Milyen negatív hatása lehet ennek a gyógyszernek? Mi van ha nem bipoláris ember szedi be?


Nagyon elegem van már a depresszióból, szeretnék jól lenni, de bele vagyok ragadva. Bíztam az antidepikben, de 4-et próbáltam összesen és egyik se hatott semmit. Így már elvesztettem a hitem. A doki is azt mondta, hogy az emberek harmadánál nincs hatásuk és nem tudnak mit tenni értük. Félek hogy én is ebbe tartozom és nem tudom mi lesz velem. Mondta, hogy nekem komoly pszichoterápia kellene, de most erre mit mondjak? Igen tudom, de nincs pénzem rá. Mikor jártam klinikai szakpszichológushoz hónapokig, az semmit nem segített. Ő csaj dumálgatott velem, mint egy haver. Mondta a pszichiáter többször, hogy feküdjek be a Tündérhegyre, de van egy kutyám akit nincs kire hagynom. Szóval azt mondta akkor nem tud mit mondani. Felhozta többször a Tündérhegyet, hogy oda kéne mennem, de nem értette meg, hogy nem az van hogy nem akarok, hanem nem TUDOK.

Na mindegy.

Mit gondoltok az orvosról és a helyzetemről?



2023. aug. 29. 17:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Kb anèlkül, hogy cinikus lennék itt tart az orvsotudomany jelenleg. Max az orvos volt ingerültségében bunkó. De egy másik pszichoater sem fog tudni többet tenni, mint hogy felír egy újabb szert, hátha. És igen, valakinél nem használnak, korrekt volt hogy ezt megmondta.
2023. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Utánanéznék a konkrét gyógyszernek a helyedben, hogy ha nem válik be, mennyire nehéz elhagyni. Azt nem tartom valószínűnek, hogy bajod legyen, ha amúgy nem indokolt szedni és úgy szeded. Aztán ez alapján eldönteném, hogy megpróbáljam-e (mert amúgy szerintem hasznos próba lenne ez, könnyen lehet, hogy segít majd a gyógyszer).


Annak is utánanéznék, hogy az antidepresszánsnak mennyi idő alatt kell hatni, tehát elég ideig szedted-e, hogy kiderüljön, nem működik.


Utánanéznék, hogy milyen típusú antidepresszánsok léteznek, minden lehetséges gyógyszercsoportból próbáltatok-e gyógyszert.


És arra is próbálnék rákeresni, hogy a kutyámnak találok-e ideiglenes befogadóhelyet. Facebook, menhelyek, kérdezz minél több helyen utána.


A tb-s orvosnak amúgy mennyi ideje van rád? Ott mi fér bele az időbe?

2023. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is tudnám csinálni. Annyi pénzért, amit keresnek, még kedvesen mosolyognék is hozzá.
2023. aug. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Bizonyára okkal küldött volna már téged tovább elején is klinikai szakpszichiáterhez. Miközben pár alkalom még kevés, továbbá próbált helyzetedhez képest valamiket mondani-adni. Továbbá lehetnek a fenti storyban olyan részletek is, amik lehet itt nem derülnek annyira ki.


Azon túlmenően, hogy kis hazánkban ha valami bajod van és nincsenek rá százezreid-millióid, akkor így jártál. Míg más országokban megfelelőbb odafigyelést és kezelést kap akárki. Németeknél bárki mehet ingyen évi nagyon sok órában ingyen bármiért bármikor ilyenre felkészültebbekhez is.


Persze németország már nem is létezik ugye, meg a hanyatló nyugat... meg hanyatló észak, meg stb...

2023. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#1: nem volt ingerült, max minimálisan és azért, mert mintha úgy értette volna a kérdéseim, hogy én kétségbevonom amit ő mond. Eljezdte mondani azt is, hogy akkor majd találjam ki melyiket akarom szedni, meg hogy ő nem kényszeríti rá senkire stb. De ezt nem ordibálva meg nem flegmán, csak fura érzés volt. Mert én tényleg csak kérdezni akartam, mivel nem tudok ezekről a bogyókróp túl sokat, a bipoláris zavarról meg anno valamit olvastam, de mivel nem hittem hogy ilyenem van, nem kutattam a témát. Gondoltam ha már beszélünk, akkor ott helyben kérdezek. De valahogy furán jött ki az egész


#2: tudom, hogy kb 3 hét, mire hatnak az antidepik. Doki mikor kontrollra mentem, kérdezte mit érzek, de sosem éreztem semmi javulást, ezért írt fel másikat. Eleve olyanokat írt fel, amiknek más fajta hatóanyaga van.

Azért azt nem képzeled, hogy leadom a kutyámat valami random embernek.. ilyenről szó se lehet. És mivel nincsenek barátok és család, a kutya marad. Olyan helyre megyek, ahova vihetem őt is vagy ami bejárós. Nem szabadulok meg a kutyámtól, aki ráadásul soeciális étrenden van és akit heti több alkalommal tornáztatni kell egy betegség miatt..

2023. aug. 29. 17:40
 6/20 A kérdező kommentje:
#4: Jártam közvetlen előtte hónapokig klinikai szakpszichológushoz, de nem segített. Semmiféle terápia nem zajlott, csak dumálgatott velem. Magamtól is el tudtam mondani, hogy szarul vagyok. Arra meg azt mondta depresszió. Mondjuk ezt kb én is megállapítom. Szóval semmilyen tudást, technikát nem kaptam tőle a hónapok alatt (heti 1x jártam)
2023. aug. 29. 17:44
 7/20 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz elengedni a kutyád átmenetileg is. Te tudod, hogy milyen súlyos az állapotod. Ha úgy érzed, súlyosbodik a helyzet, esetleg egy idő után nem fogod tudni ellátni a kutyát és eltartani magatokat, akkor válhat ez a megoldás elkerülhetetlenné. Legutolsó lehetőségként ott van.


Az orvosnál érdemes expliciten kimondanod, hogy szeretnél minél többet tudni a gyógyszerekről, hiszen te döntesz és amúgy is a te életedről van szó. Szóval ezt ne csak gondold, mondd is ki.

2023. aug. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%

4, ma 17:40 vagyok


a bipoláris témákat elég nehéz amúgy észrevenni és körülhatárolni, hogy tényleg az-e és hogy


bizonyára jó okkal volt a dumálgatás, a teszt, meg ez-az amaz is itt-ott


mégha te nem érzed, nem érted, vagy nem akarod érteni akarva-akaratlan kognitív torzításain okán, hogy valahonnan el kellett indulni és ennyi ment pár hét alatt ezekkel a lehetőségekkel, amik nem túl sokak, ahogy írtad te is, hogy némelyike nehezen megoldható számodra

2023. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Meddig szedted a gyógyszereket mielőtt újat használtál?
2023. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#9: 1 hónapig. Azt mondta az orvos, hogy éreznem

Kell ennyi idő után a hatását. Akár csak minimálisan is valami javulást. Azt mondta az elején, hogy fokozatosan egyre erősödik a hatása ezeknek, szóval hónapról hónapra jobban lesz az ember. De hogy ezek 2-3 hét után már elkezdenek hatni és érezni kellene valamit

2023. aug. 31. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!