Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez a pszichiáter...

Szerintetek ez a pszichiáter rendben van? Nincs tapasztalatom - bipoláris zavarom lenne?

Figyelt kérdés

Amit rólam tudni kell: 26 vagyok, kb 1 éve nem érzem jól magam, ezzel mentem pszichológushoz(4-5 hónapig) aki azt mondta, ez depresszió. Nagyon szorgalmazta, hogy menjek pszichiáterhez, de nincs 30ezrem erre, így Tb alapon mentem a körzetihez. Abban reménykedve, hogy valami normálisat fogok ki.


Havi 1x megyek, ma volt a 4. alkalmam vele. Az első alkalommal nagyon szimpatikus volt. Kedves idős bácsi. Viszonylag részletesen kérdezett az előéletemről, család, suli stb. Kitöltettek velem egy rövid tesztet (depresszió+szorongásra) és végülis mondta, hogy antidepresszánst ír fel, de javasolta a pszichológust is, de jeleztem, hogy arra már nincs pénzem. Mondta, hogy akkor a Semmelweisen van egy csoportos terápiás pár alkalmas foglalkozás, oda be tud utalni, de nekem kell felhívni őket, egyeztetni stb és ajánlt egy könyvet is.

Ez összességében pozitív volt, úgy éreztem segítőkész.

Na de elkezdtem szedni az antidepit, nem hatott. Újat írt fel, nem hatott. Megint újat, nem hatott. Ma a 3. fajtáról jeleztem neki, hogy nem érzek semmit. És mivel már ennyit kipróbáltam, rákérdeztem, hogy mi van ha nem is depresszióm van? Vagy az antidepiken kívül nincs más gyógyszer, ami a hangulatomat javítaná? És elkezdett erre fura lenni. A lényeg, hogy mondta vannak még hangulatszabályozók, de azt bipolárisoknak adják. Rákérdeztem, hogy honnan lehet tudni, hogy nekem depresszióm van, vagy bipoláris vagyok és ez egy depresszív epizód? Egyáltalán nem volt olyan kedves most, mint első alkalommal. Adott egy tesztet, amin csak olyanokat kellett kipipálni, hogy milyen vagy amikor mániás epizódod van: jobb a kedved, nagyobb az önbizalmad, nagyobb a libidód, többet töltesz társaságban stb. Na most ez nekem tök komolytalannak tűnt, mert ezekre a 'normális' boldog emberek mind igennel válaszolnának:D szóval honnan derülne már ki, hogy ez mániás epizód vagy csak valaki kiegyensúlyozott, boldog?:D

Megnézte a tesztet és pötyögött valamit a gépbe, majd mondta hogy felír hangulatszabályozót akkor a bipoláris zavarra. Erre ledöbbentem, kérdeztem, hogy akkor most az van nekem? Kicsit le is voltam sokkolódva hogy mi van most. Erre kb leszúrt, hogy ő nem tudja 100%ra megmondani, nem tudja kiolvasni a két szép szememből és menjek haza, olvassam el az interneten hogy milyen tünetei vannak ennek és akkor tudni fogom, hogy bipoláris vagyok vagy nem.

Ez csak szerintem nem normális? Mi az hogy olvassak utána? Nem neki kéne elmondani, hogy milyen jellemzői vannak és hogy én érzek-e ilyet magamon?


Szeretnék jobban lenni, de félek elkezdeni a hangulatszabályozót, mert nem érzem úgy, hogy tényleg diagnosztizáltak. Mert ha tudom, hogy ez való nekem, akkor szívesen megpróbálom, de fogalmam sincsen bipoláris vagyok-e vagy sem. Milyen negatív hatása lehet ennek a gyógyszernek? Mi van ha nem bipoláris ember szedi be?


Nagyon elegem van már a depresszióból, szeretnék jól lenni, de bele vagyok ragadva. Bíztam az antidepikben, de 4-et próbáltam összesen és egyik se hatott semmit. Így már elvesztettem a hitem. A doki is azt mondta, hogy az emberek harmadánál nincs hatásuk és nem tudnak mit tenni értük. Félek hogy én is ebbe tartozom és nem tudom mi lesz velem. Mondta, hogy nekem komoly pszichoterápia kellene, de most erre mit mondjak? Igen tudom, de nincs pénzem rá. Mikor jártam klinikai szakpszichológushoz hónapokig, az semmit nem segített. Ő csaj dumálgatott velem, mint egy haver. Mondta a pszichiáter többször, hogy feküdjek be a Tündérhegyre, de van egy kutyám akit nincs kire hagynom. Szóval azt mondta akkor nem tud mit mondani. Felhozta többször a Tündérhegyet, hogy oda kéne mennem, de nem értette meg, hogy nem az van hogy nem akarok, hanem nem TUDOK.

Na mindegy.

Mit gondoltok az orvosról és a helyzetemről?



2023. aug. 29. 17:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Mit vártál mit fogsz érezni tőlük? Lehet éreztél változást, de keveset és nem tulajdonítottál neki nagy értelmet.

A másik nemcsak a gyógyszer hatására kell várni. Mivel próbálkoztál te magad a pszichiáteren és a pszichológuson kívül, hogy jobban légy?

Mit változtattál az életeden?

2023. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#11: Pont ezt kérdezgettem az orvostól, hogy segítsen már, mit kéne éreznem. Azt mondta azt, hogy jobban vagyok:D hát mondom kösz. Nem tudom. Fogalmam sincs mit kéne érezni. Gondoltam majd ha érzem, feltűnik

Ha hirtelen változtatnék az életemen, jobban lennék és nem kellene a gyógyszer. Azért szedik az emberek, mert olyan szarul vannak, hogy nincs erejük változtatni. A gyógyszer elkezd hatni és ha jobban vagy, akkor fokozatosan tudsz változtatni dolgokon. Azt mondta több orvos is, hogy ezt kell várni ezektől a bogyóktól. Kvázi adnak egy löketet

Aki ismeri a depressziót, tudja, hogy még egy hajmosás is megerőltető, halogatja az ember. Nehéz még az ágyból is kikelni. Nem hogy hirtelen változtasson az életén:D

2023. aug. 31. 14:41
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy hirtelen változtass. Ez egy folyamat, hanem hogy eddig min változtattál. Mondjuk, én annó kitűztem magamnak célokat, vagy részcélokat egy napon belül. Mondjuk heti egyszer szép ruhát veszek fel, hátha attól változik a hangulatom, elmegyek fodrászhoz havonta, kimozdulok heti 1x elmegyek sétálni stb. Ez nem fog hirtelen változni, neked is kell lépéseket tenned. A gyógyszertől igen jobban lehetsz, de szerintem nincs ilyen hogy löket. Ettem antidepresszánst, szorongásoldót, de el is hagytam, felesleges. De én úgy gondolom, hogy akkor kellene a hatását érezned, ha már benne vagy egy olyen helyzetben, amitől jobban éreznéd magad. Mit kellene érezned? Igen azt, hogy jobb. Jobban elviseled ezeket a helyzeteket és ha már eleget vagy bennük akkor szép lassan jöhet a jó érzés.
2023. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nekem az orvosok fordítva mondták. A gyógyszer után jobb kedvem lesz és lesz erőm elkezdeni azokat a dolgokat, amik segítenek jobban lenni. Aztán ugye egyre több dolgot tudsz csinálni, egyre jobban leszel és így tovább

Ha ezeket tudnám csinálni csak úgy, nem kéne gyógyszer, hisz meggyógyítja az ember saját magát:D

Na mindegy, majd lesz valami...

2023. aug. 31. 15:09
 15/20 anonim ***** válasza:
Bipoláris vagyok régota. Az antidepinek kb 2-3 hét után már kellene érezned a hatását,hogy egyre jobban vagy. Én azt éreztem,hogy jövök ki a depressziobol és boldog vagyok. Amugy depressziosan nem lehet változtatni az életen mivel olyan durva tud lenni hogy csak fekszik az ember. Ha viszont bipoláris vagy akkor lamolepet kellene a dokinak felirni. Engem az kihuzott a kemény depiből.
2023. szept. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#15: Nagyon köszönöm a válaszod, ez volt nekem a leghasznosabb. Látom te legalább érted, miért olyan nehéz hirtelen elkezdeni változtatni.

Írt fel a doki Lamolepet, azt mondta ha bipoláris vagyok akkor ez segít. Ha gondolom, akkor kezdjem szedni. Viszont azt mondta, hogy még az antidepresszánst is szedjem pár hétig, hátha megjön a hatás. Szóval most párhuzamosan kellene szednem a kettőt

Írhatok esetleg privátot? Jól jönne ha tudnék beszélni valakivel erről, akinek van benne tapasztalata

2023. szept. 1. 18:31
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan írj. Lassan tíz éve benne vagyok szóval beszélhetünk róla.
2023. szept. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Milyen antidepresszansokat probaltal, illetve milyet kellene most szedned?

Lamolep-et bar altalaban bipolaris zavarra is alkalmazzak , hangulatjavito, en paranoid depresszio es anorexia miatt szemed lassan 8 honapja, melle szedek masokat is, de jelentos a javulas

2023. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én bipoláris vagyok, de szinte csak kevert epizódjaim voltak eddig (1-2 kivétellel), ezért ismerték fel csak sokára. Antipszichotikumot adtak, de nem bírtam a mellékhatásait.


"Nekem az orvosok fordítva mondták. A gyógyszer után jobb kedvem lesz és lesz erőm elkezdeni azokat a dolgokat, amik segítenek jobban lenni. Aztán ugye egyre több dolgot tudsz csinálni, egyre jobban leszel és így tovább"


Ez pontosan így van! Aki nincs benne, nem érti, hogy a depresszió nem egy sima sz.r kedv. Aki depressziós, nem tud örülni semmilyen apróságnak, és pont ez a lényege, hogy nem tudsz magadon segíteni, mert a betegség meggátol az örömérzetben. Szerintem te semmit sem csináltál rosszul, csak még nem találtátok meg a megfelelő gyógyszert.

2023. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

#19:

Köszi<3


Írni fogok a többieknek is, csak kicsit most összecsaptak a hullámok a fejem felett

2023. szept. 12. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!