Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy egy látássérü...

Lehetséges, hogy egy látássérült, szorongásos ambivalens kötődésű gyereknél bizonyos mondatok, szavak, hangok traumát okozzanak?

Figyelt kérdés
21 éves fiú vagyok, a kérdés szerinti látássérült, valamint szorongásos ambivalens kötészavarral küzdő ember. Gyerekként többször előfordult, hogy hallottam a tévéből, fél füllel egy szót vagy mondatot, ami után ha eszembejutott, féltem magától a szótól, a hangzásától. Sokszor nem is a szótól, mondattól féltem hanem attól, ahogyan az az illető kiejtette. Ez mire utal, valami betegség ez nálam?

2023. jan. 5. 23:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek semmi köze sem a látássérültséghez, sem az ambivalens kötődéshez.

Pont ma mondta feleségem aki hazajött egy barátnőjétől, hogy a barátnő gyerekének nagoyn tetszett a "bodszaszörp" szó, egyszerűen rákattant.


De olyat is hallottam már, hogy a gyerek végigrettegte az éjszakát, mert a szülő azt mondta, hogy "jönnek a minuszok" és ő ezt borzalmasan fenyegetőnek érezte.


Én régen a "cintányér" szótól féltem:D


Szóval szerintem tök okés.

2023. jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez inkabb autisztikus, nem neurotipikus agymukodes jele. Talan autista is vagy.
2023. szept. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!