Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy toxikus családtag...

Ha egy toxikus családtag beszólásaira nem visszaszólok, hanem elengedem, akkor az egy önbizalmat javító cselekedet, vagy tutyi-mutyiság?

Figyelt kérdés

Következő a szituáció


Külföldön éltem, és nagyon stresszes volt, kb 6 évet voltam kint a végére, totál ősz hajjal jöttem haza 26 évesen, 2 év alatt amikor elkezdtem dolgozni egy olyan társaságba kerültem, munkahelyre ahol egész végig stresszeltem, és sz.rul aludtam, és meg lett a következménye


Hazajövök, mindenki örül, hogy végre haza költöztem..a mentális állapotom sajna azóta nem a régi, valahogyan beleragadtam egy fajta, PTSD-szerű állapotba ( amin azóta is dolgozom, meg kb úgy érzem, az egész szervezetemet újra kell építenem, aludni kb nem tudtam még utána jól 2 évig, maradjunk annyiban elég szar volt )


És van egy családtagom ( most lesz lassan 50 éves )aki szintén nehéz körülményeken megy keresztül, nagyon piszkálódó emiatt, mindig a másikban akarja keresni a hibát, hogy ő jobban érezze magát


És párszor megjegyezte viccelkedve, hogy "jéé őszül a hajad, és nevet egyet".. majd még párszor ezt el játsza.. valamelyest látja rajta, hogy zavar, de nyilván nem fejezhetem ezt ki neki, mert akkor még jobban rákap erre a dologra (kb mint az óvodába a gyerekek)


Nyilván nem fejeztem ki egyszer sem neki, nem mondtam, hogy ezt ne tegye mert, ő tipikusan az a személyiség aki csak úgy tudja jobban éreznie magát, hogy a másikat lehúzza


Na most az ilyen embernél,te hogyan reagálnál?


Van az ugye, hogy "Kiállsz magadért, és meg mondod, mit érzel" (sok esetben úgy érzem, hogy ez nem működik, gyerekként nem működött, mindig is erőtlennek éreztem magam amikor kiálltam magamért, nem vett komolyan senki, úgy, hogy ezt nem szoktam alkalmazni az ilyen típusu embereknél)

Meg, hogy elfogadod, hogy ilyen és "Elengeded, és hagyod, hogy rájöjjön mit csinál"


Te, hogyan cselednél?


29F


2023. szept. 1. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Én őszintén elmondanám mit éltél át, és utána befogja a száját. Ezt nem kell erőszakosan, agresszívan, vagy bunkón közölni. Emberi lények vagyunk, tudj kommunikálni, és ha rendbe akarsz jönni akkor magadra is kell gondolnod. Xy, tudom, hogy nehéz időszakon mész keresztül, most jöttem haza külföldről xy mentem át, ez meg ez jelenleg a problémám, amit próbálok feldolgozni. Kérlek ha frusztrált vagy (mert neked is lehetnek problémáid), vezesd le valami máson, mert nekem ez bántó. Ennyi. Nem kell ráhagyni, egyszerűen őszintének kell lenni.
2023. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennének bunkó emberek, ha egy őszinte beszélgetés azzal járna, hogy magába száll a troll, aztán átérezve a megtrollkodott ember helyzetét abbahagyná az akcióit. Vannak ilyenek, de léteznek egyéb típusok is.

Van aki abból nyeri az energiáit, hogy másokat maga alá ránt. Akár fizikai agresszióval, vagy csak a szavak szintjén támadva, de ha az ilyen azt látja, hogy az ellenfele a padlóra került, ő máris erősnek és hatalmasnak érezheti magát. Egy próbát megér elbeszélgetni vele, de szigorúan csak egyet.

Az efféle emberrel harcba is szállhatsz, aztán talán ha rájön, hogy gyors győzelem helyett háborút kap, leáll. Vagy nem, és csak rákapcsol.

De figyelmen kívül is lehet hagyni, hümmögni egyet a próbálkozására, kerülni amikor csak lehet, éreztetni vele, hogy semmit nem számít a véleménye. Nem kapja meg a győzelmeit így sem.

2023. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.

Ezt megcsinálnám, egy idegennel

De vele aki mellett úgy nőttem fel, hogy mindig ezt csinálta, mindig csak a piszkálódás töltötte fel gyerekkorom óta, azzal nem tudom van e értelme ezt csinálni. Valahogyan annyira nem tudom megtenni nem tudom miért?!


2.

De ő azért troll mert nem száll magába, olyan a személyisége, hogy ő azt gondolja, mindenkiben hibát keresni, és magunkat emelni így lehet csak létezni


Most jelenleg azt próbálgatom, hogy szigorúan 2-3 havi 1 kontaktus és azt is minimálisan, de mindig érzem benne ezt az enyhe erő harcot.. ha nagyon szarul érzi magát akkor nem csinálja, de amint egy kicsit fellélegzik egyből jön ezzel

2023. szept. 1. 17:57
 4/7 A kérdező kommentje:

1.

Úgy érzem, hogy csak épül épül bennem ez az érzés, de amikor a szituáció van, akkor meg nem illik oda ez a visszavágás, valahogyan úgy érzem, ha visszavágnék, akkor megint csak azt kapnám vissza másoktól (ha nem 2 szemközt lennénk), hogy túlreagálom..


Tehát, minden esetben ha kifejezem magam, ilyen erősebb belülről jövő érzelmeket, mindig is egész gyerekkoromban, azt éreztették velem, hogy nem kéne íg yéreznem magam, hogy túlreagálom, meg, hogy túl érzékeny vagyok (gázlángolás)


és nem tudom, hogy mit reagáljak ez miatt

2023. szept. 1. 18:00
 5/7 anonim ***** válasza:
És ezek között az emberek között akarsz felépülni? Szerinted jó ötlet volt visszakullogni oda ahol megtanítottak, hogyan legyél áldozat?
2023. szept. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:D

Nem, pont ez az, hogy kerülöm őt nagyívben? De akkor most tutymutykodok, hogy nem beszélek vele, vagy kiállok magamért?


Mármint, ez megtanított arra, hogy mit ne engedj egy kapcsolatban, és ezt a következő kapcsolataimban tudom alkalmazni, de a régieket nem tudom átalakítani

2023. szept. 1. 19:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerencsere nekem nem csaladtagom, csak lakotarsam volt ilyen... 2 dologgal harcoltam ellene: kiismertem a gyengeit es mikor caesztetett, akkor ovon aluli utesekkel a legfajobb serteseket vagtam hozza + sokszor honapokig levegonek neztem, nem szoltam hozza. Egy ido utan megjuhaszkodott. Bar kesobb ujra visszater az eredeti formajahoz... az ilyeneket nagy ivben el kell kerulni!
2023. szept. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!