Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A tudatosság/belátás egy pont...

A tudatosság/belátás egy pont felett előidézi a cselekedeteket is?

Figyelt kérdés

Tehát ha valakinek szenvedés az élete - mert nem teszi meg a szügséges dolgokat azért hogy jobb legyen.

Viszont már nem tud a hamis kifogásai mögé sem bújni - mert minden akadályt megkérdőjelez.

Így tehát tudatosan folytatja azt az életet ami lefelé húzza!

Ha tovább halad a tudatosság/belátás útján talán még más dolgokra is ráláthat..

Vajon lesz egy olyan pont ahonnan a látás "eredményeképp" már elindul felfelé - és inkább tesz azért hogy jobb legyen?



2020. nov. 13. 09:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki eljut gondolatban a második ponthoz, akkor onnan már lehetne felfelé haladni. Nem pedig lefelé. Szóval ha rájön az ember, hogy azért szenvedés az élete, mert nem tesz ellene semmit és felismeri, hogy csak azért nem tesz, mert nem akarásnak nyugis a vége, akkor ebből annak lépésnek kéne következnie, hogy tudatosan elkezd változtatni. Nálad mért az következik ebből, hogy tudatosan tovább haladj lefelé?
2020. nov. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1,

Azért mert több évtized alatt jutottam ide, ahol most vagyok.

Sajnos alaphangon is több év kéne ahhoz is hogy eltüntessem a szár kupacot amit a hosszú idők alatt létrehoztam.

A megoldásban egyszerűen nem tudok gondolkodni. Mindig azt tudom elképzelni csak hogy ez hová vezet. (Pl hogy hajléktalan leszek, és éhen halok, vagy megfagyok.)

Sok mélypontot átéltem már, és az az érdekes hogy ha látom is hogy törvényszerűen jönnek majd az újabbak - abban reménykedem hogy egyszerűen csak egyszer vége lesz.

Azt nem tudom elképzelni hogy össze szedem magam, és olyan életet kezdek el élni - amilyet valójában kéne.

Tehát ha számomra nincs olyan mélypont/szenvedés ami miatt változtatnák - akkor még több belátás kell. (Gondolom én.) Hiszen lehet valamiket még mindig nem vettem észre - és ha sikerülne, akkor abból végre az következne hogy elszánnám magam a változtatás mellett.

Szóval azért haladok tovább lefele, mert a tudatom erre az irányra van kondicionálva.

2020. nov. 13. 09:31
 3/16 A kérdező kommentje:

Ezek a legújabb kifogásaim :)

Egyébként lövésem sincs, miért nem teszek semmit.

Félek a változástól, és hogy felelősséget kelljen vállalni az életemért.

2020. nov. 13. 09:38
 4/16 A kérdező kommentje:

Bár ha megfordítom ezt az egészet - akkor pont az van amit akarok.

Egy lecsúszott, hajléktalan, drogfüggő akarok majd lenni pár éven belül. (Mert ez az út arra vezet..)

És ezt tudatosan akarom megélni. Tudatosan akarok beleborulni az árokba.

Érdekes hogy mik vannak..

2020. nov. 13. 09:59
 5/16 anonim ***** válasza:

Hagy idézzem Dr.Bubót, ő egy régi mesefigura: Ha még mindig nem változtatsz, akkor még nem fáj eléggé.

Nekem sokat fájt a térdem, bokáim, megmondták, h a túlsúlytól, és le kell fogyni.

Nem vagyok extrém elhízott, ezért figyelmen kívül hagytam a tanácsokat. De nem tudtam elmenni randira a nővel, túrázni a barátaimmal, a végén már a boltba se a fájdalmaktól. Nagyon nehezen, de beláttam, h ez így nem mehet tovább, változtatni kell. Elkezdtem diétázni, fogyni, és láss csodát, elmúltak a fájdalmak.

Ezt mentális dolgokra is rá lehet húzni. Ha nem jó így, akkor változtass!

2020. nov. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5,

Jó akkor nekem még nem fáj eléggé! Tudatosan megyek bele a további fájdalmakba/szenvedésbe - és kíváncsian várom - hogy lesz-e olyan pont ahol majd el tudom magam határozni? Vagy előbb döglök-e bele az utamba. A tehetetlenségembe.

Erre csaj a jövő adja meg majd a választ.

Addig is tovább gyakorlok hogy még tudatosabb lehessek. Nem baj az ha látom - mi - és miért történik.

2020. nov. 13. 10:25
 7/16 A kérdező kommentje:

A visszarendeződés nekem a nagy bajom. Az hogy próbálom megváltoztatni a tudatom/elmém - de ez nem tud tartós maradni. Egyszerűen visszarendeződik a korábbi megszokott (negatív) állapotába.

Most ez is lehet csak egy kifogás, de ez jelenleg a fő akadályom.

Viszont ha ez miatt nem tudok lépni - akkor csak sodródhatok tovább. Ez az univerzum, az élet törvénye...

2020. nov. 13. 10:36
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. És érzelmileg érzel keserűséget?
2020. nov. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8,

Igen. Azt érzem hogy belül üres vagyok, jelentéktelen. Így nem túl sok értelme van bárminek is..

Azt is érzem hogy valami hiányzik. Ezt fogom keresni. Ha sikerül megtalálnom, akkor még bármi is lehet. Lehet hogy csak ezen múlik minden.

2020. nov. 14. 06:57
 10/16 A kérdező kommentje:

Nemrég arra jutottam hogy csak az akaraterő hiányzik belőlem. Viszont ez az "akaraterő" egy rövid időre megvolt. Addig úgy éreztem hogy ez volt az amit végig kerestem. Viszont ez eltűnt. Azóta megszűnt. Ha ez lett volna az fontos dolog ami kellett - akkor biztos nem tudott volna csak úgy eltűnni.

Enélkül pedig egy üres váz ami vagyok. Egy gondolathalmaz, ami valószínűségek alapján működik. Ehhez aztán jönnek érzelmek is, de már ezek is eléggé kiszámíthatóak. Az egész személyiségem ilyen belső szokási mintázatok alapján létezik. Nem akar semmit. Nincs mögötte erő. Mégis teljesen negatív módon működik - mert így szokta meg.

Kb én nem akarok semmit - és a világ sem akar tőlem semmit.

Nincs meg önmagamban valami. És ezt a valamit meg kell találnom, mert enélkül nincs értelme az egésznek.

Viszont ha ami még hiányzik az bennem van - akkor ehhez még jobb tudatosság/belátás kell. Hogy megtaláljam..

De amíg nincs meg, addig csak sodródhatok az árral. Ez is keserűséggel tölt el. Mert úgy tűnik hogy nincs megoldás erre az egészre.

2020. nov. 14. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!