Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék megszabadulni a...

Hogyan tudnék megszabadulni a szorongástól?

Figyelt kérdés
Az egész egy éve kezdődött. Mellkas szúrással indult aminek szervi okát nem találtak, majd állandóan ezen kattogtam. Panikrohamaim voltak, bizseregtek a végtagjaim, ki vert a víz rossz erzéseim voltak, féltem. Nem aludtam, nem tudtam enni. Állandóan magam figyeltem.Eloszor a testi tünetektől féltem. Kaptam gyógyszert a pánik elmúlt de az agyalas nem. Derealizacióm is volt( minden idegennek, furának tűnt, hülye gondolataim voltak pl most mi tényleg létezünk vagy ez csak egy álom stb, mindentől féltem) na innentől már attól kezdtem el felni hogy megőrülök (legjobban a skizofreniatol), ezt mára nagyjaból lekuzdottem,de így is mindig találok valamit amin szoronghatok. Járok pszichológushoz is ahol elő lett szedve a gyerekkorom. (Anyukám pici voltam amikor le lépett mamám nevelt fel, születésem óta a nagymamám gondozott nevelt.. ) eddig sosem váltott ki belőlem rossz érzést ha erre gondoltam, most éppen ez van porondon hogy ha erre gondolok hogy mi történt velem szorongok. És H miért szorongok ettől miért vált ki belőlem rossz érzést. Generalizalt szorongást kódot kaptam meg pár hete. Volt olyan amikor a saját gondolataimtól is féltem. Bár nem voltak agresszív csak mi van ha le ugrok valahonnan ilyesmik. Sokat javultak a tavalyihoz képest de még most is állandóan a szorongáson meg ezen az egészen jár az agyam. Most teljesen az H miért van rossz érzésem ha a gyerekkoromra gondolok..én nem tudom ebbol az egészből hogyan lehetne már ki keveredni.. vannak jobb napok de mindig jön valami új gondolat amitol szorongok sokszor már azt érzem H a szorongástól szorongok...valakinek volt hasonló? Mi segített?
2023. szept. 1. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj pszichiáterhez
2023. szept. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amint írtam szedek gyógyszert ergo járok pszichiaterhez
2023. szept. 1. 18:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Tanácsok érdekelnenek akik esetleg hasonlóval küzdenek vagy kuzdottek
2023. szept. 1. 18:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyennek küzdöttem. Pszichológus, sport, jóga segített sokat.
2023. szept. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szinte ugyanezek a tüneteim voltak, a pulzusom úgy felment nyugalmi helyzetben, hogy azt hittem infarktust kapok. Hiába feküdtem le, 120-nál nem ment lejjebb. Nekem se találtak semmit, labor, tüdő, kardiológia többször is, minden rendben. Végül pszichiáterhez mentem. Frontint és scippát írt fel, elmagyarázta hogy szedjem és így lasssacskán megszűntek a tünetek, múlik az agorafóbiám is. Teljesen nyugodt vagyok, a pulzus nem ugrál, nincs szorongás, semmi. Én ennek nagyon örülök, mert egyre rosszabb lett előtte,egyre nehezebben tudtam ellátni a dolgomat.
2023. szept. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még az lemaradt, hogy lehet nem a te gyógyszered amit szedsz. Ezt a pszichiáter mondta nekem, mikor a scippát felírta, hogy reméljük ez a maga gyógyszere. Ezt arra értette, hogy nem minden gyógyszer hat mindenkire ugyanúgy.

Ha a gyógyszer szedése mellett nem enyhülnek a tüneteid, akkor lehet, hogy gyógyszert kellene váltani. Ezt az orvossal meg kell beszélni.

5#

2023. szept. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Te is kb bármilyen gondolattól képes voltál szorongani ? Igazaból a tavalyihoz képest az állapotom ég és föld merfoldekkel jobb. Scippat szedek én is. A szorongás amivel nem tudok mit kezdeni. Igazaból hogy ezt az egész rémálmot végre elfelejtsem és ne azon görcsöljek hogy vajon mikor fogok újra szorongani vagy épp xy gondolattól fogok e szorongani. Borzalmas hogy kb bármin képes vagyok bár ez is javult nyilván de azért még mindig meg van..
2023. szept. 4. 18:08
 8/8 anonim válasza:

Jézus ezt mondja :


Máté 11:28

Jõjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

2023. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!