Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudok megszabadulni a...

Hogyan tudok megszabadulni a gyerekkori rossz emlékektől?

Figyelt kérdés

41 éves vagyok és időnként a mai napig felvillannak bennem ezek emlékei.

Iskolában verések megalázások osztálytársak és tanárok részéről is, szülői terror, gyakori verések szavakkal és tettlegesen és a környezet részéről ez teljesen rendben volt.

Amikor ezek csak úgy bevillannak, elkezdek szorongani, szégyellni magam hogy a világon vagyok, voltam vele több szak embernél, mindenhol azt hallottam ez ellen semmit nem lehet tenni.

Igy lett belőlem egy szorongó felnőtt, társadalmilag értéktelen ember, aki önmagát sem tudja megvédeni.

41/F



2022. dec. 31. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Pszichoterápiával.
2022. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Phoney ***** válasza:
50%

Nem az emlékektől kell megszabadulni, hanem a beteges viszonyulástól, amiben élsz velük. Hiába felejtenéd el a történteket, attól még semmit nem változna az, ahogyan a személyiségfejlődésedre hatottak. (Ha a hadirokkant elfelejti, milyen volt aknára lépni, attól még féllábú marad...pszichés traumáknál ugyanez, csak onnantól kezdve már azt se érti a beteg, hogy mi baja van.)


„mindenhol azt hallottam ez ellen semmit nem lehet tenni.”

Hát, akkor nem túl jó szakembereknél voltál. Az ilyesmit nehéz helyrehozni, van, hogy évekbe telik, de vagy száz éve megvannak rá a terápiás módszerek.

2022. dec. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem elfelejteni kell akarni, hanem feldolgozni. Fizikai értelemben amúgy sem tudod elfelejteni, mivel bele van égve az agysejtjeidbe. A múltat kell elengedni, viszonyodat vele megváltoztatni.

Nagyon egyszerű hasonlat a nagyszüleink halála. Szerettük őket, meghaltak, de nem akarjuk elfelejteni őket. Feltámadni nem fognak, ezért át kell alakítanunk magunkban a fájdalmat szép emlékekké.

Problémádat egy másik jó "trükk" ha a régi rossz emlékeket felülírod új, jó emlékekkel, élményekkel.

2022. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Senior Séf ***** válasza:
59%
3-as jól beszél. A múltunk nem életfogytos ítélet. Csak lépcsőfokok, amelyekért voltaképpen hálásnak kell lennünk, akkor is, ha fájnak. Általuk lettünk olyanok, amilyenek, és azok, akik vagyunk. Ha pedig rád tör a szorongás, végezz bolygóideg stimuláló gyakorlatokat.
2023. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez C-PTSD a hozza tartozo flashbackekkel. Egyedul nagyon nehez kezelni, evek kitarto munkaja szakemberrel tudhat segiteni.
2023. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2023. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2023. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Úgy tűnik, hogy az első válaszoló válasza értéktelen. Ha értéktelen akkor velem valamit nagyon elb@sztak. Én azért vagyok életben mert pszichoterápiára járok.


Gyerekkori trauma. Öngyilkossági kísérletig jutottam. Csak úgy tudtam tuljutni rajta, hogy terápiára járok és gyógyszert szedek.

2023. febr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
Nem foglalkozol vele.
2023. márc. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es. Én ezzel a módszerrel kerűltem a diliházba. Nagyon jó tanács.
2023. márc. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!