Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 19 éves vagyok. 3 éve pánikbet...

19 éves vagyok. 3 éve pánikbeteg, amit leküzdöttem. Xanax + pszichoterápia?

Figyelt kérdés
Szóval kb 3 éve kezdődött nálam a pánikbetegség és az állandó szorongás. Pszichoterára jártam 3 évig, havi 2 db, és napi 1 Xanax 0,25mg-ot szedek. Még mindig járok pszichoterápiára, és mai napig egy darab Xanaxot szedek, 0,25mg-ot, viszont a pánikrohamok megszűntek, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, ismerem önmagam, az érzéseim, a szükségleteim, megtanultam az erőszakmentes kommunikációt, és rengeteg minden, tényleg jó útra tértem. Néha még szoktam szorongani, viszont az utóbbi időben arra függtem rá, hogy azon parázok, hogy rászokok a Xanaxra. Szóval én ezt az adagot még sose emeltem fel. Viszont ha valaki élete végéig Xanaxot szed, azzal mondjuk mi a gond? (én mondjuk nem vettem észre, hogy tompítaná az agyam, vagy belassítani, inkább feldob). Csak félek, hogy annyira függő leszek, hogy sose fogom tudni letenni, és lesznek komoly mellékhatások. Lehet el fogom felezni, és ennek a felét inni egy ideig. Utána pedig placebo-ként C vitamint szedni Xanax helyett. Csak az a baj, ha elmegyek valahova, és nincs nálam a tabi, elkezdek pánikolni. Mit tegyek szerintetek? Még nem késő? 19/F
2023. szept. 2. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
Keress másik dokit. Maga a xanax szedés tüneti kezelés, de nem szünteti meg a betegséget
2023. szept. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerintem nem jól értelmezted. Megszűntettem a betegséget a pszichoterapeutámmal nagyjából, már csak nagyon nagyon ritkán van, de a Xanaxon maradtam, és nem tudom hogyan rakjam le
2023. szept. 2. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!