Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha diagnosztizálnak autizmussa...

Ha diagnosztizálnak autizmussal, azzal kerülhetek hátrányos helyzetbe?

Figyelt kérdés

Nemsokára megyek kivizsgálásra az Autizmus Alapítványhoz. Egy barátom azt mondta, hogyha diagnosztizálnak autizmussal, a diagnózisomról bejegyzés készül, amit elérhetnek a munkáltatók is, és így megtudhatják, hogy autista vagyok.


Ez tényleg lehetséges? Van rá esély, hogy negatívan befolyásolja a karrieremet a vizsgálat lehetséges eredménye?


A válaszokat előre is köszönöm.



2023. szept. 3. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Max az eesztben lehetne látni, de ahhoz meg neked és az orvosoknak van hozzáférése. Te max igazolást tudsz vinni, ha jár pl adókedvezneny.
2023. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

nem vezethetsz mozdonyt.


mar pedig en akarok.

2023. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell bevallani. Egyébként nem feltétlenül fér hozzá az üzemorvos.
2023. szept. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem lehet belőle hátrány. Munkahelyeken a foglalkozás-alkalmassági vizsgálaton szerintem kiderül. Másrészt ha direkt eltitkolja valaki és később kiderül, baj lehet belőle. Párkapcsolatnál is, ha valaki ismerkedik, előbb-utóbb el célszerű mondani, de ez elriaszthatja a másik felet.

Felnőtt korban Magyarországon nemigen vannak fejlesztések, ezért nem biztos, hogy valaki nyer egy diagnózissal. Ez igenis stigma. De ha valaki még kiskorú, akkor a szülei panaszkodnak, hogy alig találnak neki normális iskolát. Meggondolandó, hogy Magyarországon egy felnőtt ezt diagnosztizáltassa-e. Lehet, hogy nem is vagy az, de ha igen, az valóban hátrány lehet. Ha azt gondolod, hogy nagy eséllyel az lehetsz, akkor azt javaslom, hogy menj pszichoterápiára úgy, hogy nem kapsz diagnózist, de a szociális készségeidet fejlesztik.

2023. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha kapsz ilyen diagnózist, alapból nem kötelező elmondani.

Tudtommal nem is férhet hozzá alapból csak úgy az üzemorvos.


Erre szoktak lenni ilyen aggályok hogy mi van ha mégis - azt tudom mondani hogy ismerek többeket akiknek van autizmus/asperger diagnózisuk, különféle helyeken dolgoznak, és még egyiküktől sem hallottam olyanról hogy emiatt hátrányba került volna. (persze más kérdés hogy mi van ha esetleg nemzetbiztonsági átvilágítás kell stb - de egyébként egy átlag munkahelyen nem derül ki ha nem mondod. és akkor ebbe beleértve egészségügyet, közszférát, nagyvállalatokat is)


Ha mégis van példa ilyenre hogy valaki nem akarta ezt megosztani a munkáltatóval és mégis kitudódott és ebből az illetőnek kellemetlensége lett - nos az tényleg nyugtalanító lenne. De még akkor is kérdés hogy az egész mennyire jogszerű, tehát ha valaki talál ilyen példát, lehet hogy megérne egy jogi tanácsadást vagy akár munkajogi pert is.

2023. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!