Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha változtatok ezeken a...

Ha változtatok ezeken a dolgokon, lesz önbizalmam, jobban fogom szeretni magam?

Figyelt kérdés

Az alábbiak miatt nincs önbizalmam:


Túlsúly: Szerencsére ezen már elkezdtem változtatni, jó irányba haladok, ettől függetlenül még a mai napig visszhangzik a fejemben, ahogy emiatt bántottak. Főleg, mert családtagok is, ők a mai napig. De pl egyik munkatársam is szokott, pedig azt hittem, felnőtt emberek már nem szoktak félig idegeneknek szemtől szembe dagadtozni.


Nincs diplomám: Elkezdtem egy egyetemet érettségi után, de utáltam a szakot, nagy volt rajtam a nyomás, otthagytam. Nagyon megszívtam ezzel akkoriban, mivel mindenki azt hitte a koromból adódóan, hogy egyetemre járok, és nagyon meglepődtek, amikor mondtam, hogy dolgozom. Főleg ismerkedésnél volt ez hátrány, aki diplomás, vagy épp egyetemista volt, az visszautasított, néhányan kiselőadást is tartottak arról, hogy így nem lesz munkám, meg milyen buta vagyok, stb. Most úgy érzem, menne, szívesen elvégeznék egy egyetemet, van is olyan szak, ami érdekel és lehet is vele mit kezdeni.


Nem tudok angolul: Ez nem teljesen igaz, inkább úgy mondom, hogy passzív a tudásom. Van középfokú nyelvvizsgám, de azt 8 éve szereztem, aztán 7 évig nem használtam kb egyáltalán, majd most az utóbbi egy évben alapszinten kell használnom a munkahelyemen. De én nem olyan vagyok, mint a kortársaim, hogy mindent angolul néznek/olvasnak és emiatt jól is tudnak. Próbálkoztam vele, de nekem elég nehéz, fárasztó, sok szót ki kell keresnem, úgy meg nehéz élvezni pl egy filmet. Ha meg kell szólalnom, akkor teljesen hülyeségeket mondok, nem létező nyelvtannal. Ha írnom kell, az jobban megy. Mondjuk lehet azért, mert beszóltak sokan, hogy szar a kiejtésem, meg hogy nincs szókincsem. Jártam pár hónapot angol tanfolyamra, ahol csak beszéd volt, de nem jött be ez a kis csoportos módszer nekem.


A többi dolog, amit nem szeretek magamban, nem akkora dolgok illetve viszonylag könnyen lehet változtatni, vagy nem, de nem érdekel. Ez a 3 fő dolog van, ami miatt bénának érzem magam. Főleg az utóbbi időkben vagyok nagyon önbizalomhiányos, állandóan rossz kedvű.


Ha lefogyok, lediplomázom és megtanulok jól angolul, akkor lesz önbizalmam?


2023. szept. 4. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezektől lesz önbizalmad. Ezek beléd súlykolt elvárások.

Szerintem érdemes lenne elmenned pszichológushoz és karrier tanácsadóhoz.

2023. szept. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha le tudsz fogyni az màr fél siker és megnô az önbizalmad is. A többi màr plussz teljesitmény ami persze a javadra fog vàllni minden szempontbòl!
2023. szept. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mi segít? Ha kitűzöl olyan célokat amik neked(!) fontosak, neked, nem másnak, és addig mész, míg véghez nem viszed. Le akarsz fogyni? Te és igazán? Akkor igen, segít, ha lefogysz. De soha ne az legyen amit mások várnának el tőled. Mert akkor lesz hat diplomád, beszélsz 8 nyelven, én meg azt mondom, hogy te még kapálni sem tudsz (mondjuk), és újra összeesel. Vagy azért mert nincs három gyereked, vagy azért mert nem válsz el, vagy mert elválsz, vagy bármi, érted. Bármi, amit mások várnának el. Inkább azt kérdezd meg, ki a csuda vagy te, hogy engem minősítgetnél? Szerinted én minek tartalak téged? Pont semminek, mert nem foglalkozom veled. A te életed a tiéd, éled ahogy éled. Én pedig az enyémet. Mikor ezt már el mered mondani bárkinek, ott lesz az önbizalom.
2023. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!