Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet, hogy végleg...

Hogy lehet, hogy végleg sikerült abbahagynom az ujjszopást?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta szopom egészen 26 éves koromig. Általános iskolás koromban még utcán is szoktam de mára lecsökkent csak itthonra illetve alváskor. Viszont érdekes módon több napja már egyáltalán nem szopom itthon, nem is érzem a szükségét. Nem értem, hogy történhetett ilyen hirtelen persze örülök neki, csak nem értem. :D. Egyik nap gondoltam olyat, hogy most véglegesen abba hagyom ezt a dolgot de nem gondoltam, hogy ténylegesen sikerül, ezt csak egy kósza gondolat volt de úgy néz ki ez az elhatározás betartotta az eredményét? Mit gondoltok erről? Remélem nem tér vissza az ujjszopás késsőbiekben, itthon is gáznak éreztem, család is sokszor megszólt miatta de nem tudtam abbahagyni...volt, hogy még előttük is szoptam. Persze pár napja még nem jelenti, hogy végleg de én úgy érzem nem szorulok rá a továbbiakban.

2023. szept. 5. 22:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Édesanyád szoptatott? Meddig? Talán túl drasztikusan szüntette meg a csecsemőkori táplálási formád, amikor még lelkileg nem voltál rá felkészültek, nem voltál elég érett.


Én is sokáig szoptam az ujjam, talán már hat éves is voltam, és azt mondták nekem, hogy így nem vesznek fel iskolában, így abbahagytam, de egy ideig csak éjjel egyedül az ágyamban folytattam, aztán teljesen leszoktam róla.


Kicsit megszólalt bennem a trolljelző a 26 évedre, ha tényleg még ennyi idősen is szopod az ujjad, fordulj pszichológushoz, valami olyan mélyen gyökerező traumatikus frusztrációra adott válasz reakció lehet ez a fennmaradt szopóreflex, orális fixáció, hogy hatéves szinten vagy húsz évvel később is, hogy az már elég súlyos lemaradás, aberráció. Még a szüleiddel élsz? Mikor szoktál cumizni? Feszült helyzetben? Vagy fáradtan? Rágózz inkább helyette! De egy pszichológus mindenképp jót tenne neked terápiában, hogy te is megértsd saját magadat, hogy mi akadt el húsz éve...

2023. szept. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!