Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan zaklatónak mi a pszichol...

Olyan zaklatónak mi a pszichológiája, aki 3 év után sem hagyja békén az áldozatát? Mit akar még? Nem un bele?

Figyelt kérdés

Ráadásul átment szörnyetegbe, megfélelmlít, zsarol, lejárat, mocskol másoknak. Minden létező eszközt megpróbáltam, nyugodt életem lehet sosem lesz. Vannak az ártalmatlan zaklatók, de ez birtokló, gonosz, ijesztő őrült. Megbeszélni sem lehet vele. Előttem mással csinálta 1,5 évig, ott az apja elkapta. Állítólag nehezen ment, fenyegetőzött, zsarolgatni kezdett, hazudozott.


De az enyémek inkább védik, meg eszük ágában sem lenne elkapni, meg sem próbálták. Továbbá az elején sem küldték el melegebb éghajlatra. Sőt kicsináltak és megfenyegettek, hogy ne merjek beszélni...


Fogalmam sincsen mi lesz, borítékolható a tragédia, állandóan rettegésben, félelemben élek.


2023. szept. 6. 07:59
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam beszélni anyámmal, könyörögni neki, teljesen hiába, hazudik, mocskolódik, csak a szokás, ugyanazt csinálja, mint eddig. Elmegy a füle mellett, hogy 3 év után valamit kezdeni kellene vele.


A másik, hogy egy ekkora könyörtelen, elmebeteg mocskot nem hordott a világ. Ez inkább bedurvul és fenyeget. Amikor legelőször beszéltem bele, olyan szinten roosszérzésem lett és sajnos beigazolódott teljesen. Az ilyen mocskot esetleg valaki elkapja, addig egy nyugodt napom nem lesz...

2023. szept. 7. 08:01
 12/27 A kérdező kommentje:
Még arra is volt ereje ennek a mintaanyának, hogy ler..bancozzon, csak hogy védhesse kedvencét. Igauából így tudja a mai napig is csinálni, én meg előbb-utóbb majd nem bírom tovább.
2023. szept. 7. 08:58
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

Ez elég fura. Egyrészt hogy nem derül ki, hogy miért is "pártolják" őt szüleid és miért állnának az ő pártjára... tehát itt valami ok van, ami nem lett említve. Az is fura, bár nem lehetetlen, hogy szerinted mindenki ellened van.


Az, hogy beszéltél vele és bedurvult szerinted. Abból az is lehetséges lehet, hogy te egy nárcisztikus pszichopata vagy, aki triggereli csak a másikat, temérdek szrság után újabbakkal.


Mert az elég fura, hogy minden ok nélkül mindenki ellened van, még a saját szüleid is.


Ha pedig nárcisztikus pszichopata vagy, akkor eltorzíthatod saját magadnak is a valóságot teljesen, simán úgy, hogyha szembesítene azzal valaki, akkor azt hinnéd hazugságnak.


És még az is elképzelhető, hogy olyan séma problémái vannak exednek, hogy a pszichopatákat fogja ki.


Persze más is lehet a tényállás. Az is, hogy minden, amit írtál, az igaz, bár konkrétumok nélkül és okok nélkül, hogy miképp, miért vannak ezek, amik szintén sokfélék lehetnek, akár az is, hogy őrült anyád is, meg az az illető.


Vagy valahol mindkettőben lehet valami, vagy esetleg valami teljesen más dolog is bejátszhat.


Kicsit részleteket és konkrétumokat kéne írnod például, hogy mi is a baja az exednek, miért keres és mond ilyeneket és ez mikor hogy nyilvánul meg (mondjuk például mikor egy nárcisztikus jóhiszeműen triggereli őrültségeivel, amikor az eszébe jut?), vagy csak úgy mániákus az illető?


És anyád miért is védi? Az nem derült ki. Ez olyan irracionális és hiányos így nagyon.


Lek_rváz anyád? Mondjuk megcsaltad az exedet és kikészítetted és esetleg tartozol is neki, de ez a galád ez csak nem hagy békén téged és még anyád is lerib_ncoz ezért? Vagy... micsoda?


Amiket leírtál ott felmerül több eshetőség is, főleg amiért szerinted mindenki őt védené ezekkel kapcsolatban. Ami valahogy nagyon nem kerek.

2023. szept. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Persze lehet az is, hogy szüleid nem normálisak és ezért szintén bizonyos minták és sémák okán szintén nem normálisat választottál anno partnerednek.


Bármi lehet. Meg bárminek az ellenkezője is.

2023. szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Mert ha nárcisztikus pszichopata vagy, akkor simán lehetséges lehet az is, hogy nem igaz egészen az, amit exedről és az ő exéről mondtál.
2023. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Én vagyok 13-15


Ebben a storyban csak egy biztos: hogy irracionális és nem kerek így. És hogy mindenki ellened van szerinted, még a saját szüleid is. Lehetsz skizofrén is. De lehet, hogy exed és anyád se normális. Nem lehet tudni, sem azt, hogy miért védik, meg kinek mi a baja.


Miközben csak a sérelmeidre lett az egész kihúzva, minden ok-okozati összefüggések nélkül.

2023. szept. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Nem vagyok se "skizofrén" se "nárcisztikus pszichopata". Az összes barátom, mindenki velem van, kivéve a drága anyámat, apám meg szarik bele. Azon meg nem tudom, mi nem a hihető, hogy még ő fenyegetőzik???


Végig se olvastam, amiket írtál...

2023. szept. 7. 13:53
 18/27 anonim ***** válasza:

Hát, ha végig sem olvastad, akkor nem lesz válasz, se nekem, se neked.


Semmi mást sem olvasol-hallgatsz végig, se nem fogsz fel, amiben érzelmi alapon bármit is látsz, ami kényelmetlen lehet?


hmm...


Én konkrét kérdéseket kérdeztem és kifejtettem miért


szóval...


megcsaltad-e?


tartozol-e neki?


amikor beszélni próbálsz vele, akkor mivel triggereled és miért nem lehetne beszélni vele?


anyád miért áll a pártján és miért nevez annak, aminek?


.....stb

2023. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
És nem tudni a történetben, hogy ki mond igazat és ki torzít. És hogy ki mit tud és mit nem. Ismerőseid lehet csak azt, amit csak te mondasz nekik, anyádék meg lehet mást is.
2023. szept. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Persze...
2023. szept. 7. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!