Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy vonz az öngyilk...

Normális, hogy vonz az öngyilkosság gondolata?

Figyelt kérdés
Ha jobb kedvem van akkor is eszembe jut pl. tegnap mentem át egy hídon és azt képzeltem el milyen lehet leugrani róla pedig nem is voltam depresszív hangulatban. Meg mostanában olyan furcsa gondolataim vannak, hogy beköltöznék egy erdőbe messze a társadalomtól. De nem is ez a lényeg. Mintha vonzana ez a gondolat, nem tudom lehet kezdek megőrülni?

2023. szept. 6. 10:15
1 2
 1/17 anonim válasza:
85%
Ki nem kezd megőrülni?
2023. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Normálisnak nem normális.

Érthetőnek érthető (a mai világban).


Beszélj hozzád közel állókkal erről!

2023. szept. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát ez igaz én is azon csodálkozok, hogy van még aki normális tud maradni ebben a világban xd
2023. szept. 6. 10:26
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem merek beszélni róla, mert megijednek más emberek szeretnek élni bár nem tudom miért 😅 Én azt érzem ez az élet, társadalom nem nekem való
2023. szept. 6. 10:38
 5/17 anonim ***** válasza:
21%

Persze, hogy normális! Mindenki megölné magát még vidám perceiben is! :D

Ekkora ...ot hogy lehet kérdezni? Értem én, hogy valahogy beszélni akartál a nyűgödről, de ilyen sután belekezdeni ebbe...

A szuicid hajlam nem normális dolog, kezelendő lenne, de sokan élnek úgy, hogy ez nincs kezelve és élnek! :D

Mindenesetre a depressziós az nem tudja magáról, hogy az!!! Aki öndiagnózisba kezd és megállapítja magáról, hogy depressziós, az egyszerűen szólva egy hülye, nem depressziós! Ha árnyalni szeretnénk a dolgot és elszeretnénk kerülni azt, hogy bárkit is megbántsunk, akkor van valami mentális problémája, betegsége, de nem depressziós! Általában ezek az emberek már azzal teljesen elégedettek ha megállapítja róluk valaki, hogy van valami mentális problémájuk, hisz azzal már figyeltek rájuk és ennek már örülnek, a kedélyük is azonnal javul ha valaki elismeri, hogy problémájuk van. Ez az állapot nem depresszió!


Hogy szívesen kivonulnál a világból az önmagában meglátásom szerint nem probléma, ezt sokan megtennék és sokan meg is teszik, félrevonulnak zsákfalvakba, tanyákra és élnek nyugodtan, boldogan. Az ilyen ember egy típus, nem mindenki bírja elviselni a nagyobb közösségben való élést, együttélést.

2023. szept. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem arra is figyelj, hogy ez a társadalomból való kivonulás a) ahogy #5 mondja, az életmódváltásról vagy b) a jelenlegi világunktól való félelemről szól.
2023. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Súlyos depresszióm van. Nekem is ilyen gondolataim vannak. Mondjuk én antiszociális vagyok a sok bántalmazás miatt. Kivonulnék a társadalomból legszívesebben..

.

2023. szept. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
míg csak kósza gondolatok addig nincs gond.
2023. szept. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Szia.A feleségem-egy nagyon szerethető lény-17 éves korában aláugrott egy vonat alá, mindkét lábát tőből levágta a vonat. A kórházban az emeleten ki akart penderülni az ablakon,mert ha lábbal nem akart élni,anélkül méginkább nem. Meglátogatta őt egy szelídtekintetű lelkipásztor, azután szeretőszívű keresztyének, végül megtért és ISTEN gyermeke lett. Műlábbal főmunkaidő után ment a bajbajutottakhoz lelkileg segíteni őket. Szó sem volt többé öngyilkosságról, 3 gyerekünket ő nevelte fel, embereken is sokat segített. Ha itt a Földön letelik az időnk, megyünk a mennybe. Lehet neked is jó változás az életedben.
2023. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha pszichés beteg vagy akkor nem
2023. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!