Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Altatótól lehet ilyen szintű...

Altatótól lehet ilyen szintű hallucináció/térérzékelési zavar?

Figyelt kérdés

Nem szoktam altatót szedni, de mivel beteg vagyok, az elmúlt napokban 16 órákat töltöttem alvással. Ma viszont időpontra kellett mennem valahova reggelre, és hát tegnap estére abszolút nem éreztem magam álmosnak a 16 órás alvások miatt, gondoltam, beveszek egy altatót, hogy tudjak aludni.


Éjszaka ki kell mennem mosdóba, de már mikor kinyitottam a szemem, nagyon szürreális volt az egész. Össze-vissza forgott a szoba, a szekrények, a szobaajtó hol közelebb ugrott hozzám, hol távolabb. Villantak be sötét és világos árnyak, a tárgyak a szobámban eltűntek, visszajöttek, közben megnyúlt a tér, majd vissza...


Majdnemhogy négykézláb jutottam ki a wc-re, annyira össze-vissza volt minden, a wc ajtó kinyitásánál is emlékszem, megbillentem, annyira elvesztettem az egyensúlyomat ettől az össze-visszaságtól.


Lakótársam éppen arra járt (még ő fent volt ekkor), és kérdezte, jól vagyok-e, de arra is emlékszem, hogy nem tudtam mondatokat sem összerakni, hanem valami szavakat dünnyögtem, de miután végeztem, kb visszaestem az ágyba és azonnal elaludtam.


Ma reggelre már minden rendben szerencsére. Most azt nem tudom eldönteni, hogy ez az éjszakai malőr a gyógyszer miatt lehetett vagy lehet alvajáró voltam?


Altatót egyébként pár hónapja szedtem pár hétig, mikor ért egy nagy trauma, és orvos felírta, igaz, akkor csak fél szemet szedtem, és abból az adagból maradt. Most 1 egészet bevettem, de nem gondoltam, hogy ez lesz. Ez szerintetek az altató miatt volt?



2023. szept. 7. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Altató mellékhatásait olvasd el a betegtájékoztatóban.
2023. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

betegtájékoztatóba mindent kötelesek beleírni, azt is, hogy halált okozhat.


személyes tapasztalatokra vagyok elsősorban kíváncsi, hogy másnak is volt-e ilyen flash élménye?

2023. szept. 7. 12:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Úh nekem is volt, Frontintól. Ugyanígy éjszakai vécére menéskor. Úgy mentem ki, hogy a falhoz dőltem hozzá egész végig, mert fogalmam nem volt, melyik függőleges a valódi, érzékeltem egyszerre vagy hármat..m
2023. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem rémálommal kísért hallucináció és extrém szorongás volt egy altatótól (csak két hétig szedtem)
2023. szept. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet tőle,igen.Én frontint szedek alkalmanként.Egyszer dupla adagot szedtem be,és hülye rémálmaim voltak,fele annyitól meg csak lenyugszom és jól alszom.De izomlazító gyógyszertől már volt,hogy konkrétan hallucináltam képeket és hangokat egész éjjel,és csak forgolódtam.
2023. szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezért kell nagyszájú italosdobozt tartani az ágymellett vagy bidét
2023. szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!